Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-17, 19:31 Redakcja/Diecezja Bydgoska

Dzień Dziecka Utraconego to czas otoczenia troską rodziny. Można bez słów...

Grobowiec Dzieci Utraconych na cmentarzu przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy./fot. Diecezja Bydgoska/archiwum
Grobowiec Dzieci Utraconych na cmentarzu przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy./fot. Diecezja Bydgoska/archiwum
- Dzień Dziecka Utraconego jest dla rodziców, ale przede wszystkim – dla otoczenia – mówił ks. Leszek Chudziński. Eucharystia w bydgoskim kościele św. Jadwigi Królowej oraz modlitwa na cmentarzu przy ulicy Wiślanej to główne punkty diecezjalnych obchodów Dnia Dziecka Utraconego.
Ksiądz Leszek Chudziński, wieloletni kapelan Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy, podkreślił podczas kazania, że cieszy go coroczne spotkanie w gronie rodzin złączonych wspólnym bólem bo, pomimo cierpienia będącego ich udziałem, Dzień Dziecka Utraconego uczula na problem, który dotyka wiele tysięcy rodzin każdego roku.

Śmierć dzieci – na różnym etapie ciąży przestała być tematem tabu i znajduje właściwe sobie miejsce w przestrzeni publicznej.

– Nie chodzi o to, by tym, których dotknął dramat utraty dziecka, przypominać o bólu. Oni go przeżyli. Nie ma chyba słów opisujących takie doświadczenie. Jakimi słowami można opisać ból Maryi, która pod krzyżem musiała patrzeć na cierpienie i śmierć swojego dziecka ze świadomością, że w żaden sposób nie może Mu ulżyć. Dzień Dziecka Utraconego jest dla rodziców, ale przede wszystkim – dla otoczenia. To ważny sygnał, aby inni zrozumieli tę trudną sytuację. Bo jeśli słowa zawiodą, pozostaje tylko bycie obok osieroconych rodzin – i chyba tego rodzice po utracie dzieci najbardziej potrzebują – powiedział ks. Leszek Chudziński.

Grobowiec Dzieci Utraconych

Dla rodziny

2021-01-19, godz. 09:06 Gra miejska na ulicach i kabaret w Internecie. Świętuj imieniny Inowrocławia Gra miejska dla całych rodzin i wieczór kabaretowy „Tylko spokój nas uratuje” z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego i Jacka Pawlewskiego to atrakcje tegoroczny ... » więcej 2021-01-19, godz. 06:45 Bydgoski telefon dla seniorów. Można dzwonić i rozmawiać o szczepieniach Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uruchamia infolinię dotyczącą Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Linia jest czynna od 8 do 15. » więcej 2021-01-15, godz. 12:06 Ci seniorzy są życiową lekcją historii. Byli świadkami odradzania się Polski Karolina Bujak z Kruszwicy uhonorowana została marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla najstarszych - stuletnich i starszy ... » więcej 2021-01-14, godz. 08:04 Bransoletki życia ratują życie seniorom z regionu. Opasek będzie więcej Ponad trzy tysiące seniorów z regionu ma szansę otrzymać od Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu bransoletki życia. Elektroniczne opaski u ... » więcej 2021-01-10, godz. 07:50 Czy się stoi, czy się leży, trochę ruchu się należy - zwłaszcza w pandemii Koniec z wymówkami! Butelka z wodą, drzwi i krzesło - wszystko możemy wykorzystać podczas domowych ćwiczeń. Jak to zrobić, podpowiada fizjoterapeuta z Torunia ... » więcej 2021-01-09, godz. 09:28 Z sauny na śnieg i do jeziora. Nowa atrakcja na plaży w Pieckach [WIDEO, ZDJĘCIA] Dwie sauny to najnowsza atrakcja plaży w podbydgoskich Pieckach, która w zimowe weekendy przeżywa oblężenie. Całe rodziny plażują tu, wchodzą do lodowatego je ... » więcej 2021-01-08, godz. 13:08 Chore dzieci przez okno szpitala zobaczą zaczarowany ogród. Każdy może pomóc Widok na kolorowe postacie z bajek zamiast szarej ulicy i dachu z krzewami mają pomóc przetrwać ciężko chorym dzieciom w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. St ... » więcej 2021-01-07, godz. 09:32 Kolorowa skrzynia i zadania śnieżnej sowy. Ferie w bydgoskim Myślęcinku Trzy różne propozycje ma na ferie zimowe zoo w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2021-01-06, godz. 17:22 Zawsze jest jakieś wyjście. Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodych w ferie Uczniowie i rodzice mogą korzystać podczas ferii zimowych ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne - przypomina MEiN. Informuje też, że ... » więcej 2021-01-06, godz. 07:31 Trzej królowie przybędą, choć bez orszaku. Pandemia im nie przeszkodzi Tradycyjny Orszak Trzech Króli - z powodu pandemii bez udziału publiczności - przejdzie w środę (6 stycznia) ulicami Bydgoszczy. Figury władców tradycyjnie po ... » więcej
1234567