Wtorek, 03 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Forum Rolnika 2021
2020-07-13, 18:48 Marcin Doliński/Redakcja

Ma tylko dwa miesiące, a już walczy o życie. Mały Nikodem potrzebuje pomocy!

Nikodem Topoliński/fot. materiały prywatne
Nikodem Topoliński/fot. materiały prywatne
Paweł i Kamila Topolińscy z Bydgoszczy od tygodnia wiedzą, że ich syn zaczął umierać. Nikoś ma szansę na przeżycie, jednak pilnie potrzebuje leczenia, które jest możliwe tylko w USA. Czasu jest mało, bo choroba Krabbego zacznie po kolei wyłączać wszystkie zmysły dziecka.
Nikodem Topoliński przyszedł na świat 11 maja 2020 roku. Urodził się zdrowy, ale po kilku tygodniach rodzice zauważyli, że ma problemy z ruszaniem nóżkami, a trzymanie go na rękach sprawia mu ból. Po wielu badaniach i różnych podejrzeniach lekarze wykryli u chorobę Krabbego. To bardzo rzadka choroba genetyczną, która wykryta w wieku niemowlęcym ma szybki i gwałtowny przebieg. Z tego względu w leczeniu i rehabilitacji liczy się każdy dzień.

- Umieralność występuje największa w trzecim roku życia takiego dziecka. Nikuś na tą chwilę jeszcze jest bardzo sprawny. Widzi, słyszy nas, śmieje się i jeszcze jest kontaktowy, ale choroba szybko atakuje cały organizm, w szczególności mózg. Jeśli nie zostanie podjęte leczenie, za jakiś czas straci wzrok, słuch, będzie zamknięty w swoim świecie – opowiada babcia chłopca. - Dlatego chcemy jak najszybciej dostać się do kliniki w USA, przesłaliśmy tam już całą dokumentację, czekamy na wiadomości, czy Nikuś zakwalifikuje się do leczenia. Miał mieć przeszczep komórek macierzystych w Chinach, ale okazało się, że jest jeszcze za mały, poprosili, by się zgłosić, jak będzie miał półtora roku.

Rodzice nie są w stanie sami sfinansować leczenie, więc proszą o pomoc.

Zbiórka trwa m.in. na portalu pomagam.pl/nikiprzeganiakraba
Rozmowa z babcią Nikodema Topolińskiego

Dla rodziny

2021-08-02, godz. 13:15 Rodziny z Brzozy goszczą dzieci z Litwy. „Dobrze być Polakiem wśród Polaków” [zdjęcia] - Czujemy się tutaj jak w domu. Dziękujemy rodzinom, które nas przyjęły za troskę i opiekę - mówi wychowawczyni grupy polskich polskich dzieci z Litwy, które ... » więcej 2021-08-01, godz. 09:17 Na urlop z leżakiem, pontonem i... turystycznym bonem! „Bon turystyczny” na Kujawach i Pomorzu cieszy się coraz większą popularnością. Z początkiem wakacji rodzice zaczęli masowo aktywować tę formę wsparcia dla po ... » więcej 2021-08-01, godz. 07:47 Maluchy na Start! Po zwycięstwo na rowerkach... Rowerowe atrakcje przygotowali organizatorzy dzisiejszych wyścigów dla najmłodszych w Brodnicy. To znakomita okazja dla maluchów, żeby spróbowały swoich sił w ... » więcej 2021-07-30, godz. 18:39 Przyjdź na warsztaty i wyjdź w koszulce, którą sam stworzyłeś! Nie trzeba być specjalnie uzdolnionym, żeby wziąć udział w tym wydarzeniu. Jedynym kryterium, które należy spełnić, jest wiek, bo wydarzenie jest adresowane d ... » więcej 2021-07-30, godz. 13:08 Eko Plener na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Będzie się działo! To ma być największe w regionie rodzinne wydarzenie ekologiczne. Tak Eko Plener - imprezę, która odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 1 sierpnia) na Wyspie M ... » więcej 2021-07-30, godz. 11:15 Konkurs „Fotka z rowerem”: do naszego peletonu dołączają dzieciaki [zdjęcia] To już czwarty odcinek naszego konkursu „Fotka z rowerem”. Tym razem do naszego peletonu dołączają (naj)młodsi! Wprawdzie na rowerach bardziej stacjonarnych, ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:03 Popiela znowu zjedzą myszy. Lalkowy spektakl dla dzieci w Bydgoszczy Autorski spektakl teatru lalek na motywach legendy o „Księciu Popielu, którego zjadły myszy” będzie można obejrzeć w piątek (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Ce ... » więcej 2021-07-30, godz. 06:06 Jezioro i lasy na Pojezierzu Brodnickim. Dobre miejsce na wypoczynek Wóz transmisyjny Polskiego Radia PiK odwiedził Pojezierze Brodnickie. Michał Zaręba i Krystian Makowski byli nad jeziorem Niskie Brodno, a cienia szukali w po ... » więcej 2021-07-28, godz. 15:09 Parada bryczkarzy, jeźdźców na koniach i popisy kaskaderów. Piknik w Śliwicach „Konie i Kaskaderzy' - to nazwa tegorocznej edycji Pikniku Koniarzy, który w niedzielę (1 sierpnia) odbędzie się w Śliwicach w powiecie tucholskim.  » więcej 2021-07-27, godz. 06:51 „Żeliwni ludzie" o złotych sercach wspomogą 6-letniego Henia w walce z chorobą Zebranie środków na rehabilitację chłopca z uszkodzonymi nerwami wzrokowymi i autyzmem to cel trzecich zawodów dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych „Żeliwni lu ... » więcej
1234567