Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.   Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2020-06-18, 13:46 Redakcja, Michał Zaręba

Leśnicy i „Wiatrak" pompują dla chorych dzieci. #GaszynChallenge w regionie [wideo]

#GaszynChallenge w Fundacji „Wiatrak"/fot. materiały fundacji
#GaszynChallenge w Fundacji „Wiatrak"/fot. materiały fundacji
#GaszynChallenge w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu/fot. Michał Zaręba
#GaszynChallenge w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu/fot. Michał Zaręba
- Pomaganie mamy we krwi - mówią leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Chcą pomóc kilkumiesięcznej Mai. Z kolei bydgoska Fundacja „Wiatrak" pompuje dla chorego Wojtusia.
„Wiatrak" nominowany został przez ks. Piotra Przyszlakowskiego wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza z parafii pw. bł. bp Michała Kozala w Solcu Kujawskim. Ich celem jest zebranie pieniędzy dla chorego Wojtusia. W zadaniu wzięli udział nie tylko pracownicy Fundacji, ale także Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”, wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności, dzieci z Przedszkola „U Karolka”, uczestnicy Klubu Seniora, niepełnosprawni oraz zaproszeni goście.

Po wykonaniu pompek „Wiatrak" nominował do zadania: Fundację „Malak", Caritas Diecezji Bydgoskiej i VIII LO w Bydgoszczy. Nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie. Mają na to 48 godzin. Jeśli nie wykonają zadania wpłacają 10 zł, jeśli wykonają – to nie mniej niż 5 zł na konto Wojtusia (https://www.siepomaga.pl/wojtus).

Do ogólnopolskiej akcji #GaszynChallenge przyłączyli się też - po nominacji od sąsiednich nadleśnictw i strażaków z komendy wojewódzkiej - leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Ci z kolei chcą pomóc kilkumiesięcznej Mai. Dziecku można pomóc wpłacając pieniądze również za pośrednictwem portalu siepomaga.pl (link: siepomaga.pl/maja). Leśnicy zachęcają też do wpłat na rzecz innych chorych dzieci.
Relacja Michała Zaręby z Torunia
#GaszynChallenge w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu/wideo: Michał Zaręba

Dla rodziny

2021-06-11, godz. 17:16 Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Cierpicach ma 100 lat! [wideo, zdjęcia] Kapsułę czasu zakopali dziś (11.06.) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach z okazji jubileuszu 100-lecia placówki. Wśród znanyc ... » więcej 2021-06-10, godz. 21:00 Rezerwat cisów w Wierzchlesie jest zamknięty od dwóch lat. Drzewa obumierają Dlaczego nie można zwiedzać rezerwatu przyrody Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie, w powiecie tucholskim? Okazuje się, że cisowy zakąt ... » więcej 2021-06-09, godz. 15:36 Nie chcą siedzieć sami w domach, bez ludzi. Ich uniwersytet ma już 14 lat [zdjęcia] Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy skończył 14 lat. Urodziny odbyły się w malowniczym ogrodzie botanicznym UKW, gdzie zgromadziło się kil ... » więcej 2021-06-09, godz. 13:16 Taniej i wygodniej dla turystów. Karta ułatwi zwiedzanie Bydgoszczy Bydgoszcz jeszcze szerzej otwiera drzwi dla turystów - i to dosłownie - bo właśnie zaczęła działać Bydgoska Karta Turysty, która ułatwi gościom skorzystanie z ... » więcej 2021-06-09, godz. 08:06 Seniorzy w Wieńcu mają swoje miejsce. Jest jak w domu W Wieńcu w gminie Brześć Kujawski oficjalnie otwarto oficjalnie klub seniora. Zajęcia już się tam odbywają, we wtorek po południu uroczyście przecięto wstęgę. ... » więcej 2021-06-08, godz. 10:03 Zajęcia plastyczne, teatralne, wokalne. Półkolonie dla dzieci z Bydgoszczy Od wtorku (8 czerwca) można zapisać dzieci na miejskie półkolonie w Bydgoszczy. Z finansowanego przez władze miasta wypoczynku w szkołach będzie mogło skorzys ... » więcej 2021-06-07, godz. 20:21 6 tys. dzieci z 80 gmin w regionie nauczy się pływać. Nabór już trwa Kolejne roczniki uczniów szkół podstawowych mają szansę nauczyć się pływać, dzięki autorskiemu programowi Urzędu Marszałkowskiego, który prowadzony jest we ws ... » więcej 2021-06-07, godz. 15:05 Włocławek też kręci. Kto zdobędzie Puchar Rowerowej Stolicy Polski? Władze Włocławka zachęcają mieszkańców do kręcenia kilometrów dla miasta w ramach konkursu o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. » więcej 2021-06-05, godz. 07:15 Na tych warsztatach nauczą, jak zbudować ogród deszczowy Oszczędzanie wody - będzie głównym tematem warsztatów przyrodniczych organizowanych przez Stowarzyszenie „Tilia' i Szkołę Leśną na Barbarce. Spotkanie plenero ... » więcej 2021-06-02, godz. 07:20 Fundacja Anwil wesprze organizacje pożytku publicznego z regionu Fundacja Anwil, spółki z Grupy Orlen, przygotowała nowy projekt wsparcia lokalnych społeczności w walce z pandemią COVID-19. Tym razem z puli 400 tys. zł mogą ... » więcej
1234567