Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Spółdzielnia

Przedszkola i żłobki czynne, rodzice się boją. Są prośby o testy dla opiekunów

W poniedziałek w Bydgoszczy otwarto 23 z 32 przedszkoli/fot. Archiwum
W poniedziałek w Bydgoszczy otwarto 23 z 32 przedszkoli/fot. Archiwum
Prezydenci miast Unii Metropolii Polskich  - w tym Bydgoszczy- apelują do premiera o badania wszystkich pracowników żłobków i przedszkoli.
To reakcja na badania w Łodzi, gdzie okazało się, że kontakt z koronawirusem miało 14 procent personelu miejskich placówek. Z podobną prośbą - o przeprowadzenie testów na koronawirusa wśród pracowników miejskich żłobków, przedszkoli i szkół – wystąpił do wojewody i sanepidu prezydent Włocławka. Placówki w tym mieście planowo mają zacząć działać od najbliższego poniedziałku. - Ale to zależy od tego, czy będą testy i jakie będą ich wyniki - poinformował na konferencji prasowej w ratuszu prezydent. 

Tymczasem kolejne przedszkola w regionie otwierają się na swoich podopiecznych. 20 i 25 maja to daty wznowienia działalności następnych placówek dla maluchów w Bydgoszczy.  Grupy w nich są mniejsze, nie ma dywanów i pluszaków. Rodzice przekazują dziecko przed budynkiem.   Mimo otwarcia placówek i powrotu do pracy, niektórzy rodzice mający możliwość opieki nad dziećmi  w domu, nie wysłali ich do przedszkola. - Nie wyobrażam sobie, by dziecko mogło się bawić się, przestrzegając wszystkich zaleceń sanitarnych. Trudno tu wytłumaczyć dwulatkowi, że nie może zbliżać się do rówieśników – mówi jedna z matek.

Jak podkreślali wcześniej opiekunowie z placówek,  zachowanie dystansu między małymi dziećmi a opiekunami jest niemożliwe. Kujawsko-pomorski kurator oświaty mówił w poniedziałek, że nie było dotąd skarg dotyczących pracy przedszkoli.

W poniedziałek w Bydgoszczy otwarto 23 z 32 przedszkoli.  W całym regionie czynnych było prawie 40 procent placówek, pojawiło się w nich prawie 2,5 tys. dzieci.
 
Mówi matka, która nie posłała dziecka do przedszkola
Relacja z konferencji prasowej prezydenta Włocławka

Dla rodziny

2021-01-23, godz. 16:46 Gra miejska na ulicach i kabaret w Internecie. Świętuj imieniny Inowrocławia! [wideo] Gra miejska dla całych rodzin i wieczór kabaretowy „Tylko spokój nas uratuje” z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego i Jacka Pawlewskiego to atrakcje tegoroczny ... » więcej 2021-01-21, godz. 07:52 Nowe eksponaty, stanowiska i eksperymenty. Modernizują kosmiczną wystawę [zdjęcia] 11 nowych stanowisk, a 14 poddawanych renowacji lub przebudowywanych. Wystawa „O obrotach' w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu  jest gruntownie mode ... » więcej 2021-01-20, godz. 16:07 Ogłaszają konkurs na zimowe zdjęcia. A my kręcimy nad Kanałem Bydgoskim [wideo, zdjęcia] Dla uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych przeznaczony jest konkurs fotograficzny, który ogłosiło Muzeum Okręgowego im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Tematem ... » więcej 2021-01-19, godz. 06:45 Bydgoski telefon dla seniorów. Można dzwonić i rozmawiać o szczepieniach Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uruchamia infolinię dotyczącą Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Linia jest czynna od 8 do 15. » więcej 2021-01-15, godz. 12:06 Ci seniorzy są życiową lekcją historii. Byli świadkami odradzania się Polski Karolina Bujak z Kruszwicy uhonorowana została marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla najstarszych - stuletnich i starszy ... » więcej 2021-01-14, godz. 08:04 Bransoletki życia ratują życie seniorom z regionu. Opasek będzie więcej Ponad trzy tysiące seniorów z regionu ma szansę otrzymać od Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu bransoletki życia. Elektroniczne opaski u ... » więcej 2021-01-10, godz. 07:50 Czy się stoi, czy się leży, trochę ruchu się należy - zwłaszcza w pandemii Koniec z wymówkami! Butelka z wodą, drzwi i krzesło - wszystko możemy wykorzystać podczas domowych ćwiczeń. Jak to zrobić, podpowiada fizjoterapeuta z Torunia ... » więcej 2021-01-09, godz. 09:28 Z sauny na śnieg i do jeziora. Nowa atrakcja na plaży w Pieckach [WIDEO, ZDJĘCIA] Dwie sauny to najnowsza atrakcja plaży w podbydgoskich Pieckach, która w zimowe weekendy przeżywa oblężenie. Całe rodziny plażują tu, wchodzą do lodowatego je ... » więcej 2021-01-08, godz. 13:08 Chore dzieci przez okno szpitala zobaczą zaczarowany ogród. Każdy może pomóc Widok na kolorowe postacie z bajek zamiast szarej ulicy i dachu z krzewami mają pomóc przetrwać ciężko chorym dzieciom w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. St ... » więcej 2021-01-07, godz. 09:32 Kolorowa skrzynia i zadania śnieżnej sowy. Ferie w bydgoskim Myślęcinku Trzy różne propozycje ma na ferie zimowe zoo w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku. » więcej
1234567