Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Spółdzielnia
2020-02-21, 09:09 Magdalena Gill

Bal przebierańców i inne atrakcje. Co robić z dziećmi na koniec karnawału?

Sylwia Osieczonek - animatorka czasu wolnego poleca zabawy dla dzieci/fot. mg
Sylwia Osieczonek - animatorka czasu wolnego poleca zabawy dla dzieci/fot. mg
Przed nami ostatni weekend karnawału. Jak spędzić ten czas z dziećmi? - radzi Sylwia Osieczonek, animatorka czasu wolnego. Zaprasza też na bal przebierańców do bydgoskiego „Wiatraka” - w sobotę (22 lutego).
Bal karnawałowy dla dzieci pod hasłem „Postacie z bajek” rozpocznie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II (ul. Bołtucia 7) w bydgoskim Fordonie w sobotę o godz. 15.00. Dla dzieci obowiązkowy jest strój ulubionego bajkowego bohatera, rodzice też mogą się przebrać i wspólnie bawić z maluchami. Wstęp wolny.

– Ale bal karnawałowy można też przygotować w domu – mówi Sylwia Osieczonek, animatorka czasu wolnego. - Możemy wcześniej przygotować wspólnie maski karnawałowe z dziećmi i zdrowe przekąski. Zachęcajmy dzieci do wspólnego przygotowywania posiłków i do wspólnych działań w domu, jak gotowanie, bo to uczy dzieci samodzielności. Dania potem podajemy i wspólnie bawimy się przy muzyce z ulubionych bajek, możemy też zatańczyć tańce animacyjne.

Animatorka podaje także inne propozycje zabaw z dziećmi. – Mogą to być to być zabawy, które wykorzystują ciekawość dziecka, na przykład eksperyment z rosnącym balonem. Wykorzystujemy do tego balon, ocet, butelkę i sodę oczyszczoną. Do butelki wlewamy jedną trzecią octu, do balonika wsypujemy sodę i balonik nakładamy na butelkę. Kiedy soda wsypuje się do butelki, balon rośnie – mówi Sylwia Osieczonek.

Prostą zabawą bez dodatkowych materiałów jest „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”. – Dziecko staje w jednym końcu pokoju, rodzic w drugim. Kiedy rodzic jest odwrócony tyłem, dziecko może się poruszać w jego kierunku. Kiedy rodzic odwróci się, dziecko musi zastygnąć na trzy sekundy. Te czynności powtarzamy. Finał jest taki, że dziecko dotyka rodzica i wygrywa, najlepiej gdy rywalizuje z bratem lub siostrą – poleca animatorka.
Sylwia Osieczonek podaje propozycje zabaw z dziećmi – zabawa nr 1
Sylwia Osieczonek podaje propozycje zabaw z dziećmi – zabawa nr 2
Sylwia Osieczonek podaje propozycje zabaw z dziećmi – zabawa nr 3

Dla rodziny

2021-01-23, godz. 16:46 Gra miejska na ulicach i kabaret w Internecie. Świętuj imieniny Inowrocławia! [wideo] Gra miejska dla całych rodzin i wieczór kabaretowy „Tylko spokój nas uratuje” z udziałem Andrzeja Poniedzielskiego i Jacka Pawlewskiego to atrakcje tegoroczny ... » więcej 2021-01-21, godz. 07:52 Nowe eksponaty, stanowiska i eksperymenty. Modernizują kosmiczną wystawę [zdjęcia] 11 nowych stanowisk, a 14 poddawanych renowacji lub przebudowywanych. Wystawa „O obrotach' w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu  jest gruntownie mode ... » więcej 2021-01-20, godz. 16:07 Ogłaszają konkurs na zimowe zdjęcia. A my kręcimy nad Kanałem Bydgoskim [wideo, zdjęcia] Dla uczniów z klas 7-8 szkół podstawowych przeznaczony jest konkurs fotograficzny, który ogłosiło Muzeum Okręgowego im. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Tematem ... » więcej 2021-01-19, godz. 06:45 Bydgoski telefon dla seniorów. Można dzwonić i rozmawiać o szczepieniach Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy uruchamia infolinię dotyczącą Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Linia jest czynna od 8 do 15. » więcej 2021-01-15, godz. 12:06 Ci seniorzy są życiową lekcją historii. Byli świadkami odradzania się Polski Karolina Bujak z Kruszwicy uhonorowana została marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis dla najstarszych - stuletnich i starszy ... » więcej 2021-01-14, godz. 08:04 Bransoletki życia ratują życie seniorom z regionu. Opasek będzie więcej Ponad trzy tysiące seniorów z regionu ma szansę otrzymać od Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu bransoletki życia. Elektroniczne opaski u ... » więcej 2021-01-10, godz. 07:50 Czy się stoi, czy się leży, trochę ruchu się należy - zwłaszcza w pandemii Koniec z wymówkami! Butelka z wodą, drzwi i krzesło - wszystko możemy wykorzystać podczas domowych ćwiczeń. Jak to zrobić, podpowiada fizjoterapeuta z Torunia ... » więcej 2021-01-09, godz. 09:28 Z sauny na śnieg i do jeziora. Nowa atrakcja na plaży w Pieckach [WIDEO, ZDJĘCIA] Dwie sauny to najnowsza atrakcja plaży w podbydgoskich Pieckach, która w zimowe weekendy przeżywa oblężenie. Całe rodziny plażują tu, wchodzą do lodowatego je ... » więcej 2021-01-08, godz. 13:08 Chore dzieci przez okno szpitala zobaczą zaczarowany ogród. Każdy może pomóc Widok na kolorowe postacie z bajek zamiast szarej ulicy i dachu z krzewami mają pomóc przetrwać ciężko chorym dzieciom w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. St ... » więcej 2021-01-07, godz. 09:32 Kolorowa skrzynia i zadania śnieżnej sowy. Ferie w bydgoskim Myślęcinku Trzy różne propozycje ma na ferie zimowe zoo w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w bydgoskim Myślęcinku. » więcej
1234567