Koncerty, gry i magia regionalnego języka. Przewodnik po imprezach na weekend

2023-04-14, 10:45  Redakcja
W nadchodzący weekend na chętnych czeka moc atrakcji. Ciekawe rzeczy dla oka i ucha, w tym kiermasz ogrodniczy, liczne koncerty i spektakle/Fot. www.facebook.com/KiermaszOgrodniczyBydgoszcz

W nadchodzący weekend na chętnych czeka moc atrakcji. Ciekawe rzeczy dla oka i ucha, w tym kiermasz ogrodniczy, liczne koncerty i spektakle/Fot. www.facebook.com/KiermaszOgrodniczyBydgoszcz

Będą koncerty, spektakle i wystawy, ale sztuka to nie wszystko. W regionie zaplanowano też m.in. warsztaty medyczne, wystawę fotograficzną czy kiermasz ogrodniczy. Co nas czeka w najbliższy weekend?

BYDGOSZCZ

Brahms/Kancheli
14 kwietnia (piątek), Filharmonia Pomorska, godz. 19.00
Koncert symfoniczny. Wykonawcy: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, Mykoła Diadiura - dyrygent, Francois Dumont - fortepian, Robert Kamyk - prowadzenie. W programie: Johannes Brahms – I Koncert fortepianowy d-moll op.15, Giya Kancheli – VI Symfonia.

Wspomnienie kolejki wąskotorowej
14 kwietnia (piątek), Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (Gdańska 5), godz. 16:00
Spotkanie autorskie, organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Bydgoszczy. Michał Jankowski jest autorem książki o Bydgoskiej Kolei Powiatowej – „Mała Kolejka”. Wydarzenie będzie okazją do rozmów i wspomnień.

Karty pójdą w ruch
14–16 kwietnia (piątek–niedziela), SISU Arena, piątek – godz. 17:00, sobota – godz. 10:00 i 16:30, niedziela – godz. 10:00
Kujawsko-Pomorski Związek Brydża Sportowego zaprasza na 59. Mityng Brydżowy „Łuczniczka” im. Mistrza Międzynarodowego Macieja Haczewskiego. Zawody składają się z czterech turniejów par. Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Koncert z okazji 100-lecia urodzin Györgya Ligetiego

16 kwietnia (niedziela), Pałac w Ostromecku, godz. 16.00
Wystąpi duet: Antoni Majewski - wiolonczela i Emilia Biskupska - fortepian. Artyści pochodzą z Bydgoszczy, znają się od lat, ale dopiero teraz zagrają razem. W programie:
György Ligeti – Sonata na wiolonczelę solo, Musica ricercata na fortepian (wybór), Ludwig van Beethoven – Sonata na wiolonczelę i fortepian D-dur nr 5 op. 102 nr 2, Richard Strauss – Sonata na wiolonczelę i fortepian F-dur op. 6.

Zające i prezenty
14 kwietnia (piątek), Księgarnia Gratka (Jezuicka 24), godz. 17:30
Teatrzyk stoliczkowy, który przygotowuje Pani Kasia – znana bajarka wystąpi ze swoimi ręcznie wykonywanymi kukiełkami i dekoracjami. Przedstawienie skierowane jest dla dzieci.

Ptasia fotografia

14 kwietnia (piątek), BCOPiW, godz. 17:50
Wystawa zdjęć „Ptaki w moim obiektywie” w wykonaniu Jacka Lebiody. Kolejnym punktem wydarzenia jest wykład „Ptaki środkowej Wisły – gatunki, występowanie, stan i perspektywy ochrony na przyszłe lata”.

Koloryt gwary miejskiej

14 kwietnia (piątek), Młyny Rothera, godz. 18:00
Profesor Andrzej Dyszak przygotował opowieść o zwrotach gwary bydgoskiej. Uczony jest językoznawcą, nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i autorem małego słownika pt. „Jak mówili bydgoszczanie”. Oprócz wykładu Młyny Rothera i Fundacja Tu Kultura przygotowali wernisaż wystawy niecodziennych dzieł sztuki – gwarowych plakatów literniczych oraz prac hafciarskich, które powstały podczas warsztatów.

Muzyka w klimacie U2
14 kwietnia (piątek), Miejskie Centrum Kultury, godz. 19:30
Na scenie pojawią się m.in. muzycy zespołu Lemon oraz bydgoscy wokaliści, w tym Jarosław Weber, zwycięzca programu TVN „Droga do gwiazd”, przez wiele lat wokalista w programie „Jaka to melodia?”, Adela Konop, uczestniczka programu „The Voice Of Poland”, Zbigniew Man z zespołu Roan.

Zakopower w Fabryce Lloyda
14 kwietnia (piątek), Fabryka Lloyda, godz. 20:00
Zespół Zakopower rusza na trasę koncertową "WIDZIALNE | NIEWIDZIALNE tour” promując piosenki z nowej płyty o tym samym tytule. Jak mówią organizatorzy wydarzenia, będzie jak to u Zakopower różnorodnie, będzie dużo instrumentów, pojawią się elementy etniczne, będzie bardzo energetycznie, ale znajdzie się też moment na chwilkę refleksji. – Ten świat pędzi. Pędzimy i my. Czasem tracimy z oczu to, co najważniejsze. Tymi piosenkami chcemy powiedzieć - zatrzymajmy się na chwilę, spróbujmy dostrzec to, co nienamacalne. Pod warstwą świata materialnego tętni ten duchowy. Można go doświadczyć w przyrodzie, czyimś uśmiechu, w sobie, czy w muzyce... i właśnie z tą muzyką chcemy Was odwiedzić w waszych miastach – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka. Szczegóły wydarzenia są tutaj.

Wystawa koni szlachetnych
15 kwietnia (sobota), Stajnia Jarużyn (Wyzwolenia 139), godz. 9:00
Kujawsko – Pomorski Przegląd Użytkowy to sztandarowa impreza organizowana przez KPZHK, na której prezentowane są dwu i trzyletnie konie ras szlachetnych. Zgodnie z warunkami Funduszu Hodowlanego PZHK właściciele najlepszych koni otrzymują nagrody finansowe. – Każda pomoc dla organizowanych przez nas imprez hodowlanych jest także bezpośrednim wsparciem rozwoju hodowli koni sportowych w Polsce, a dzięki licznym relacjom w mediach również doskonałą możliwością promocji Państwa firmy i jej produktów – mówią organizatorzy. Więcej o wystawie pod tym linkiem.

Kiermasz ogrodniczy
15 – 16 kwietnia (sobota i niedziela), Torbyd, godz. 10:00–17:00
Producenci i handlowcy zaprezentują materiał roślinny do ogrodu, na działkę i balkon. W ofercie znajdą się drzewa i krzewy owocowe, skalniaki, rośliny liściaste i iglaste, ale nie tylko. Oprócz tego wystawcy pokażą altany, małą zabudowę, jak i miody, chleby, oraz przyprawy. Polski Związek Działkowców Okręg w Bydgoszczy chce takim działaniem promować ogrodnictwo i działania proekologiczne. Szczegóły tutaj.

Niecodzienny instrument
15 kwietnia (sobota), MCK, godz. 10:00
Ile dźwięków kryje skrzynia? Hiszpański cajon to skromny drewniany instrument, który dzięki brzmieniu i kompaktowym rozmiarom nazywany jest mobilną perkusją. Ta całkiem niepozorna skrzynka może być wygodnym siedziskiem, a dzięki uderzeniom dłoni można z niej wydobyć mnóstwo dźwięków: głębokich basów, ciepłych i delikatnych werbli. Punktem kulminacyjnym warsztatów będą przygotowania do próby pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób grających na instrumencie z recyklingu. Więcej informacji na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

Wesołe miasteczko na Wyżynach
15–23 kwietnia, ul. Magnuszewska/Glinki, poniedziałek–piątek, godz. 14:00, sobota i niedziela, godz. 11:00
Europark Krasnal to jedno z najbardziej znanych wesołych miasteczek w Polsce. Laureat wielu wyróżnień oraz nagród, przyznawanych przez branżowe portale i fanów, który stacjonował także poza granicami naszego kraju. Europark obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia istnienia. Lunapark ma w swojej ofercie takie atrakcje jak: Break Dancer, Hollywood, Formuła 1, kolejka górska, "Dragon", urządzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także liczne strzelnice, cymbergaje. Lunapark jest czynny do 23 kwietnia. Szczegóły są pod tym linkiem.

Festiwal Food Trucków
15–16 kwietnia (sobota i niedziela), Wyspa Młyńska, sobota, godz. 12:00–21:00, niedziela, godz. 12:00–20:00
W Bydgoszczy znów pojawią się popularne food trucki. Jak zapowiadają organizatorzy, nie powinno zabraknąć festiwalowych dań i pysznych, jedzeniowych nowości. Dodatkowo przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych: strefę dmuchańców, grę terenową i zawody w jedzeniu na czas.

„Pęknięcia zmysłów”
16 kwietnia (niedziela), Młyny Rothera, godz. 16:00
Artystyczna odpowiedź Fundacji „Sensorium” na pytania związane z autyzmem. Aktorami przedstawienia będą rodzice i terapeuci z Fundacji „Sensorium”. Szczegóły o wydarzeniu tutaj.

TORUŃ

Zjazd położniczy i nie tylko
14–16 kwietnia (piątek–niedziela), Copernicus Toruń Hotel
Cykl wykładów i spotkań o charakterze medycznym. Całe wydarzenie nosi nazwę „Interdyscyplinarnie o zdrowiu dziecka od noworodka do nastolatka”. W programie przygotowano szereg spotkań, m.in. o monitorowaniu glikemii, leczeniu żywieniowym, czy rozpoznaniu nieprawidłowości w rozwoju psychoruchowym. Więcej informacji znajduje się na stronie Polskiego Centrum Edukacji.

Bajka o smokach i wojakach
14 kwietnia (piątek), Aula UMK, godz. 18:30
Historia wojaka i szlachcica, który nie może pogodzić się z faktem, że smoki są po prostu leniwe. Wojownik skupia się na innej działalności, jednak dostał okazję do poznania prawdziwego smoka. Widowisko kierowane do dzieci, ale nie tylko. Szczegóły spektaklu pod tym linkiem.

Poezja i muzyka w jednym
14 kwietnia (piątek), Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury (Kościuszki 75–77), godz. 19:00
Wydarzenie słowno-muzyczne, które ma opierać się na spontaniczności i doświadczaniu przywoływanej historii. Kameralna atmosfera łączy graną na żywo muzykę z performatywnym czytaniem. Ta otoczka ma pobudzić zmysły. Każde spotkanie stworzy przestrzeń, w której głos, improwizacja muzyczna i zapach pozwolą zanurzyć się w danej opowieści. Więcej o wieczorze tutaj.

Stand–up Tomasza Karolaka
14 kwietnia (piątek), Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa, godz. 19:00
Najnowsze dziecko i autorski show Tomasza Karolaka, który jest podsumowaniem jego dotychczasowej drogi jako aktora ale również muzyka i wokalisty. Bogate życie artystyczne, skłoniło artystę do podzielenia się ze światem jego przeżyciami.

Świat przyrody po ciemku
14 kwietnia (piątek), CKK Jordanki, godz. 19:00
Wspólne poznawanie świata przyrody, który po wygaszeniu zmysłu wzroku, ujawni się za pomocą dźwięków. Jak zakładają organizatorzy, przełożenie świata i jego nieustannych przemian na język muzyki pozwala na głębsze doświadczenie cudów rzeczywistości, które, choć towarzyszą nam w codzienności, to często bywają uważane za nieznaczące i nieskrywające większych tajemnic. W repertuarze znajdują się: Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego i VI Symfonia F-dur op. 68 „Pastoralna” skomponowana przez Ludwiga van Beethovena. Szczegóły koncertu znajdują się tutaj.

Występ taneczno–muzyczny
15–16 kwietnia (sobota i niedziela), Dwór Artusa, sobota, godz. 18:00, niedziela, godz. 17:00
– Milonga Piernikowa to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik – podają organizatorzy.

Koncert dla dzieci
16 kwietnia (niedziela), CKK Jordanki, godz. 15:00 i 16:30
Dlaczego blaszana rura trąbki zawinięta jest w supeł? Odpowiedzi na to pytanie udzieli bohater koncertu – wesoły pan Trąbalski. Uczestnicy poznają również jego przyjaciół i inne instrumenty dęte blaszane. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Muzyka filmowa w symfonicznym wydaniu
16 kwietnia (niedziela), CKK Jordanki, godz. 18:00
„Bond Symfonicznie" to muzyczna podróż do filmowego świata znanego, filmowego agenta. Synergia najbardziej znanych i lubianych motywów muzycznych z ekranowej serii o agencie 007 zachwyca swoją kompozycją. Projekt jest organizowany przez lubelskich artystów.

WŁOCŁAWEK

Konkurs recytatorski
14 kwietnia (piątek), Centrum Kultury Browar B., godz. 10:00
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarsze tego typu wydarzenie w Polsce. W tym roku odbędzie się jego 68. edycja. Historycznymi laureatami są m.in.: Janusz Gajos, Michał Żebrowski, Artur Żmijewski i Jan Englert. Więcej informacji tutaj.

Historia na paciorkach
15 kwietnia (sobota), Muzeum Historii Włocławka (Szpichlerna 19), godz. 11:00
Placówka zaprasza na zajęcia historyczne z produkcji biżuterii w czasach Juliusza Cezara, to wszystko z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Uczestnicy będą mogli wykonać kopię pradawnych bransoletek i naszyjników, które znaleziono w okolicach Włocławka. Więcej informacji pod tym linkiem.

Koncert Ewy Bem z zespołem
16 kwietnia (niedziela), Centrum Kultury Browar B., godz. 18:00
Palma Festiwal to wydarzenie muzyczne, które wyróżnia zestawienie osobowości muzycznych i repertuarowych. Ewa Bem to legenda polskiej muzyki! Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji.

GRUDZIĄDZ

Teatralna wersja kultowego filmu
15 kwietnia (sobota), Centrum Kultury Teatr, godz. 18:00
Za adaptację „Znachora" odpowiedzialny jest Jakub Roszkowski, który postanowił przełożyć losy Rafała Wilczura na deski teatru. W rolach głównych wystąpią: Maciej Jackowski, Marta Konarska, Katarzyna Zawiślak–Dolny, Lidia Tomaszewska.

Mocne brzmienie

15 kwietnia (sobota), Pub Czarny Krążek (Polskich Skrzydeł 4), godz. 20:00
Założony w 2004 roku zespół Cochise opiera swoją działalność na połączeniu rocka, grunge'u i metalu. Ma na koncie koncerty zagraniczne i grę na zlotach motocyklowych, ale również na Przystanku Woodstock czy Igrzyskach Rockowych w Opolu.

Recital kabaretowy
16 kwietnia (niedziela), Centrum Kultury Teatr, godz. 18:00
Piosenki Artura Andrusa połączone z humorystycznym komentarzem i anegdotami. Przygotowano najsłynniejsze utwory, które wpisały się w historię kabaretu. Oprócz Artura Andrusa wystąpią: Wojciech Stec, Łukasz Borowiecki, Łukasz Poprawski i Paweł Żejmo.

INOWROCŁAW

„Biegam z czystą przyjemnością”
15 kwietnia (sobota), Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków, godz. 9:30
Projekt organizowany przez Polską Agencję Antydopingową w partnerstwie z Fundacją Wychowanie przez sport ma na celu promocję czystego sportu bez dopingu, edukację na temat niesprawdzonych suplementów diety ale także ma za zadanie promocję aktywności fizycznej. Więcej informacji pod tym linkiem.

CHEŁMNO

Puchar Chelmna w Steel Darta
16 kwietnia (niedziela), Kręgielnia Grawitacja (Młyńska 7), godz. 12:30
Cykl ośmiu turniejów po których zostanie wyłoniona najlepszych 32 zawodników. Dla najlepszych graczy przygotowano nagrody pieniężne, vouchery i akcesoria darterskie. Najlepsza trójka otrzyma zaproszenie na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w lipcu w Żninie. Szczegóły można znaleźć tutaj.

ŚWIECIE

Konkurs literacki
14 kwietnia (piątek), Miejska Biblioteka Publiczna (Sienkiewicza 4), godz. 10:00
Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom Konkursu Literackiego „Ja”. W konkursie mogli wziąć udział twórcy z powiatu świeckiego do 26. roku życia. Nadesłali oni kilkanaście prac prozatorskich. Skład jury: Joanna Bednarska, Beata Szymańska, Tomasz Karpiński i Patryk Rybus.

Big Cyc
14 kwietnia (piątek), Hala Sportowo–Widowiskowa (Sienkiewicza 3), godz. 19:00
Jubileuszowy koncert zespołu Big Cyc, który obchodzi 35–lecie działalności. – Oparty na wnikliwej obserwacji polskiej rzeczywistości program, przeboje z pierwszych i kolejnych płyt, inspirowany jak powszechnie wiadomo literaturą Gombrowicza, Mrożka czy Witkacego, do dziś stanowi naszą rakietową, satyryczną wizytówkę. Stary, dobry polski rock w najlepszym wykonaniu plus pogoda ducha, która pozwoli przetrwać wszelkie kryzysy – zaznaczają organizatorzy.

BRODNICA

Zlot foodtrucków
15–16 kwietnia (sobota i niedziela), teren zielony Pałacu Anny Wazówy, sobota, godz. 12:00–21:00, niedziela, godz. 12:00–20:00
Druga edycja festiwalu foodtruckowego w Brodnicy. – Miłośnicy grillowanego, szwajcarskiego sera raclette będą mogli skosztować go w kompozycji z bagietką lub pieczonymi ziemniakami – zapowiadają organizatorzy. Oprócz tego nie powinno zabraknąć dań kuchni meksykańskiej, klasycznych burgerów, frytek belgijskich i różnych deserów.

CIECHOCINEK (powiat aleksandrowski)

Warsztaty gospel
15–16 kwietnia (sobota i niedziela), Teatr Letni
Piotr Pawlicki to dyrygent, autor piosenek, aranżer, instrumentalista, instruktor warsztatów gospel, wokalista i pedagog. To on poprowadzi zajęcia, Pawlicki jest również dyrygentem wielu chórów, takich jak : Bydgoski Chór Gospel, Chojnicki Chór Gospel II LO, Chór Wielbienia „Bogu Jedynemu Chwała” dominikanie – Poznań, Chór „Lutnia” Bazylika p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. Gospel to muzyka chrześcijańska. Zapoczątkowano ją w XIX-wiecznej kulturze czarnoskórych mieszkańców USA. Jej nazwa wywodzi się od słów god spell, oznaczających dobrą nowinę, Ewangelię o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.

Rodzina

Z miłości do bowlingu zjeździli całą Polskę. Państwo Gackowscy mają rękę do kręgli

Z miłości do bowlingu zjeździli całą Polskę. Państwo Gackowscy mają rękę do kręgli!

2024-05-19, 19:30
Ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy i pracę z mapą. Harcerskie manewry w Bydgoszczy [zdjęcia]

Ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy i pracę z mapą. Harcerskie manewry w Bydgoszczy [zdjęcia]

2024-05-18, 20:45
Wesoło, kolorowo i w szczytnym celu. Na Wyspie Młyńskiej odbył się Rodzinny Piknik [zdjęcia, wideo]

Wesoło, kolorowo i w szczytnym celu. Na Wyspie Młyńskiej odbył się Rodzinny Piknik [zdjęcia, wideo]

2024-05-18, 19:38
Profilaktyka to klucz do skutecznego leczenia. Darmowe badania w Centrum Onkologii [zdjęcia, wideo]

Profilaktyka to klucz do skutecznego leczenia. Darmowe badania w Centrum Onkologii [zdjęcia, wideo]

2024-05-18, 12:59
Pokazy rycerskie, zloty samochodów i cała moc spotkań. Zaplanuj z nami weekend [przewodnik]

Pokazy rycerskie, zloty samochodów i cała moc spotkań. Zaplanuj z nami weekend [przewodnik]

2024-05-17, 16:00
Każda rodzina to zgrana drużyna Familijne rozrywki podczas toruńskiego Święta Rodziny

Każda rodzina to zgrana drużyna! Familijne rozrywki podczas toruńskiego Święta Rodziny

2024-05-17, 11:11
Sprawdź, czy nie jesteś zarażony. Bezpłatne testy w kierunku HIV, HCV i kiły

Sprawdź, czy nie jesteś zarażony. Bezpłatne testy w kierunku HIV, HCV i kiły

2024-05-16, 16:02
Kleszcze w natarciu Leśnicy apelują: Na spacery wybierajmy się w odpowiednim ubraniu

Kleszcze w natarciu! Leśnicy apelują: Na spacery wybierajmy się w odpowiednim ubraniu

2024-05-16, 10:23
Profilaktyka kluczem do skutecznego leczenia. Bydgoskie Amazonki pokazały, jak badać piersi [wideo]

Profilaktyka kluczem do skutecznego leczenia. Bydgoskie Amazonki pokazały, jak badać piersi [wideo]

2024-05-15, 21:14
Dziś Dzień Polskiej Niezapominajki Nasz dziennikarz szukał tych kwiatów w Borach Tucholskich

Dziś Dzień Polskiej Niezapominajki! Nasz dziennikarz szukał tych kwiatów w Borach Tucholskich

2024-05-15, 13:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę