Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2022-09-17, 08:45 Redakcja

Bezpłatne badania i konsultacje. NFZ w Bydgoszczy zaprasza na piknik

Podczas pikniku będzie można się zbadać za darmo/fot. Pixabay
Podczas pikniku będzie można się zbadać za darmo/fot. Pixabay
Piknik rodzinny pt. „Bezpieczny powrót dzieci do szkoły” odbędzie się w sobotę (17 września) w siedzibie NFZ w Bydgoszczy.
- Zapewniamy szereg badań, m.in. ciśnienia, poziomu glukozy, kontrolę wad postawy, obliczanie wskaźnika BMI w naszym kiosku profilaktycznym – zapowiadają organizatorzy. - Będą z nami przedstawiciele ZUS, WSSE w Bydgoszczy, policji, Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei.

Na miejscu będą też panie psycholog z Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy -  będą udzielały konsultacji dla rodziców, zaniepokojonych rozwojem dziecka i ujawnianymi przez nie zachowaniami. - Zapraszamy do rozmów na temat wspierania dzieci w adaptacji do przedszkola i szkoły, radzeniem sobie ze stresem, wspieraniem samooceny dzieci. Panie odpowiedzą na pytania rodziców, związane z problemami dzieci i młodzieży, jak np. depresja, lęki, nadpobudliwość psychoruchowa, specyficzne trudności szkolne, trudności w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, trudności wychowawcze – czytamy w zapowiedziach.

Z kolei specjaliści NFZ pomogą w potwierdzaniu profilu zaufanego, logowaniu się do IKP, wydawaniu kart EKUZ. Będzie również możliwość konsultacji z pracownikami m.in. na temat: leczenia w POZ, poradniach specjalistycznych, w sanatoriach. Będzie można też uzyskać informacje, gdzie zaszczepić się przeciwko grypie i COVID-19.

Piknik odbędzie się w sobotę w siedzibie NFZ przy ul. Łomżyńskiej 33, potrwa w godz. 10.00-14.00.

Dla rodziny

2022-09-23, godz. 17:49 Bydgoszcz rozbłyśnie, w Toruniu zbierają grzyby. Baw się w weekend! [przewodnik] Pierwsze dni jesieni na Kujawach i Pomorzu są pełne bardzo ciekawych wydarzeń. Zebraliśmy dla Państwa najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu na… » więcej 2022-09-23, godz. 10:55 Rozdajemy gęsie tuszki! Gęsina na św. Marcina od marszałka województwa 190 gęsich tuszek mamy dla Was do rozdania w ramach akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Aby zdobyć voucher na odbiór tradycyjnego mięsiwa… » więcej 2022-09-23, godz. 07:00 Ludzkim głosem o zwierzętach, czyli przychodzi zebra do kosmetyczki [wideo, zdjęcia] Zebra należy do koniowatych, a „Koń, jaki jest, każdy widzi” - to powiedzenie autorstwa Benedykta Chmielowskiego pojawiło się w encyklopedii „Nowe Ateny”… » więcej 2022-09-22, godz. 11:08 W Bydgoszczy będzie jak w bajce. Baśniowy Ogród Świateł w dwóch miejscach Drugi raz w Bydgoszczy wyjątkowe wydarzenie - Baśniowy Ogród Świateł. Tuż po zmroku w ostatni weekend września (24-25 września) świetlne instalacje przeniosą… » więcej 2022-09-20, godz. 14:54 Dzieci na lekcji o bezpieczeństwie - jednym z nauczycieli był pies Rubin [wideo, zdjęcia] Maluchy z Bydgoszczy i okolic uczyły się dziś jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak wezwać pomoc oraz czego nie wolno robić w domu. Grupa przedszkolaków… » więcej 2022-09-19, godz. 15:13 „Ludzie się wstydzą prosić o pomoc, choć coraz gorzej słyszą”. Zbadaj się za darmo Słuch można zbadać za darmo w tym tygodniu w Bydgoszczy. - Im później człowiek, który ma problemy ze słuchem zgłosi się po aparat, tym mocniejszego będzie… » więcej 2022-09-19, godz. 09:35 Sześć lat podróżowała z dzieckiem przez świat. Nagrody Festiwalu „Podróżnicy” Statuetki im. Tony'ego Halika 2022 wręczone! Pierwsza statuetka trafiła do Joanny Nowak i jej córki Gai za 6-letnią podróż samotnej mamy z dzieckiem przez… » więcej 2022-09-18, godz. 16:04 Pomagali Michałowi odbudować dom. Bieg Trzeźwości w Olimpinie [zdjęcia] Około 200 osób wystartowało w Biegu Trzeźwości i Nordic-Walking, który w niedzielę zorganizowało Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza w okolicach podbydgoskiego… » więcej 2022-09-18, godz. 11:00 Jesteśmy „Z jednej gliny ulepieni”! Na garncarski festyn zaprasza Solec Kujawski Solec Kujawski przez wieki garncarstwem stał - przekonują o tym źródła historyczne. I do tej tradycji nawiązuje muzeum tego podbydgoskiego miasta. W niedzielę… » więcej 2022-09-17, godz. 20:30 Piknik militarny w Muzeum Twierdzy Toruń. Eksponaty aż się proszą, żeby ich dotykać! [zdjęcia] Żywą lekcję historii przygotowało dla odwiedzających Muzeum Twierdzy Toruń. Wszystko za sprawą II pikniku militarnego „Szlaki Wolności'. Dostępna była… » więcej
1234567