Sobota, 24 września 2022 r.   Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2022-08-12, 09:35 Maciej Wilkowski/Redakcja

Pikniki wojskowe na Kujawach i Pomorzu: koncerty, konkursy i kocioł grochówki!

W tym roku pikniki z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w następujących miejscowościach: w Radziejowie, w Kowalewie Pomorskim oraz w Więcborku./fot. materiały promocyjne
W tym roku pikniki z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w następujących miejscowościach: w Radziejowie, w Kowalewie Pomorskim oraz w Więcborku./fot. materiały promocyjne
Przed nami długi weekend, który będzie można spędzić z polską armią. W trzech miejscowościach naszego regionu 13,14 i 15 sierpnia żołnierze organizują pikniki pełne atrakcji. Na dorosłych czekać będą wojskowi rekruterzy z ofertą pracy w wojsku.
- W tym roku pikniki z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego i 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej odbędą się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w następujących miejscowościach: w Radziejowie, w Kowalewie Pomorskim oraz w Więcborku. Oprócz tradycyjnych atrakcji, jakie zapewniamy przy okazji takich wydarzeń, będzie też okazja, by zostać żołnierzem - mówi podpułkownik Andrzej Sowa z bydgoskiego ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Podczas każdego z pikników można będzie zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym, wysłuchać koncertów orkiestr wojskowych oraz obejrzeć występy artystów z Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Wśród dodatkowych atrakcji są także: paintball, ogródek saperski, urządzenie do nauki strzelania, zabawy i konkursy dla dzieci oraz tradycyjny żołnierski poczęstunek – grochówka.

Pikniki rozpoczynać się będą o godz. 14 i potrwają do 18. A odbędą się - przypomnijmy: 13 sierpnia w Radziejowie (na terenie „Miasteczka Drogowego” przy ul. Sportowej), 14 sierpnia w Kowalewie Pomorskim (w Centrum Rekreacji i Sportu przy ul. Chopina 26) oraz 15 sierpnia w Więcborku (na Placu Jana Pawła II). Dodatkowo w Więcborku przy Przystani Rybackiej (ul. Potulickich 4) o godz. 16.00, w ramach kina frontowego wyświetlony zostanie film „Powstanie Warszawskie”. Wstęp wolny.

Podczas pikników wojskowych wystawione zostaną także stoiska informacyjno-promocyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji w Brodnicy (13 sierpnia), we Włocławku (14 sierpnia) oraz Ośrodka Zamiejscowego w Bydgoszczy (15 sierpnia), gdzie czekać będą szczegółowe informacje o tym, jak rozpocząć karierę jako żołnierz Wojska Polskiego.

Więcej w materiale Macieja Wilkowskiego.
Materiał Macieja Wilkowskiego (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2022-09-23, godz. 17:49 Bydgoszcz rozbłyśnie, w Toruniu zbierają grzyby. Baw się w weekend! [przewodnik] Pierwsze dni jesieni na Kujawach i Pomorzu są pełne bardzo ciekawych wydarzeń. Zebraliśmy dla Państwa najciekawsze propozycje spędzenia wolnego czasu na… » więcej 2022-09-23, godz. 10:55 Rozdajemy gęsie tuszki! Gęsina na św. Marcina od marszałka województwa 190 gęsich tuszek mamy dla Was do rozdania w ramach akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina”. Aby zdobyć voucher na odbiór tradycyjnego mięsiwa… » więcej 2022-09-23, godz. 07:00 Ludzkim głosem o zwierzętach, czyli przychodzi zebra do kosmetyczki [wideo, zdjęcia] Zebra należy do koniowatych, a „Koń, jaki jest, każdy widzi” - to powiedzenie autorstwa Benedykta Chmielowskiego pojawiło się w encyklopedii „Nowe Ateny”… » więcej 2022-09-22, godz. 11:08 W Bydgoszczy będzie jak w bajce. Baśniowy Ogród Świateł w dwóch miejscach Drugi raz w Bydgoszczy wyjątkowe wydarzenie - Baśniowy Ogród Świateł. Tuż po zmroku w ostatni weekend września (24-25 września) świetlne instalacje przeniosą… » więcej 2022-09-20, godz. 14:54 Dzieci na lekcji o bezpieczeństwie - jednym z nauczycieli był pies Rubin [wideo, zdjęcia] Maluchy z Bydgoszczy i okolic uczyły się dziś jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, jak wezwać pomoc oraz czego nie wolno robić w domu. Grupa przedszkolaków… » więcej 2022-09-19, godz. 15:13 „Ludzie się wstydzą prosić o pomoc, choć coraz gorzej słyszą”. Zbadaj się za darmo Słuch można zbadać za darmo w tym tygodniu w Bydgoszczy. - Im później człowiek, który ma problemy ze słuchem zgłosi się po aparat, tym mocniejszego będzie… » więcej 2022-09-19, godz. 09:35 Sześć lat podróżowała z dzieckiem przez świat. Nagrody Festiwalu „Podróżnicy” Statuetki im. Tony'ego Halika 2022 wręczone! Pierwsza statuetka trafiła do Joanny Nowak i jej córki Gai za 6-letnią podróż samotnej mamy z dzieckiem przez… » więcej 2022-09-18, godz. 16:04 Pomagali Michałowi odbudować dom. Bieg Trzeźwości w Olimpinie [zdjęcia] Około 200 osób wystartowało w Biegu Trzeźwości i Nordic-Walking, który w niedzielę zorganizowało Stowarzyszenie Rowerowa Brzoza w okolicach podbydgoskiego… » więcej 2022-09-18, godz. 11:00 Jesteśmy „Z jednej gliny ulepieni”! Na garncarski festyn zaprasza Solec Kujawski Solec Kujawski przez wieki garncarstwem stał - przekonują o tym źródła historyczne. I do tej tradycji nawiązuje muzeum tego podbydgoskiego miasta. W niedzielę… » więcej 2022-09-17, godz. 20:30 Piknik militarny w Muzeum Twierdzy Toruń. Eksponaty aż się proszą, żeby ich dotykać! [zdjęcia] Żywą lekcję historii przygotowało dla odwiedzających Muzeum Twierdzy Toruń. Wszystko za sprawą II pikniku militarnego „Szlaki Wolności'. Dostępna była… » więcej
1234567