Niedziela, 26 czerwca 2022 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Leszczyńskiego
2022-06-26, 12:47 Redakcja

Wielobój Ojcowski, koncerty i zabawy. Integracyjny Festyn Parafialny „Rusz Serce”

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę przy bydgoskim kościele na pl. Piastowskim/fot. ks. Krzysztof Buchholz
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę przy bydgoskim kościele na pl. Piastowskim/fot. ks. Krzysztof Buchholz
Strefy: rodziny, zdrowia, dzieci, smaku i niespodzianek znajdą uczestnicy niedzielnego (26 czerwca) festynu, na który zaprasza parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę przy bydgoskim kościele na pl. Piastowskim. Zaplanowano m.in. zabawę rodzinną – Wielobój Ojcowski z nagrodami. W strefie niespodzianek będzie można podziwiać m.in. rekonstrukcję miasta z lat 20. i wystawę starych samochodów, będą pokazy straży pożarnej i granicznej, żywe gry planszowe i gry sportowe. Na scenie wystąpią m.in. Szkoła Tańca Tempo z Bydgoszczy, zespół Padre Nuestro, artyści z Polski i z Ukrainy, gwiazdą wieczoru będzie Adrianna Rychwalska, która brała udział w programie „The Voice of Poland”. Na stoiskach będzie można kupić m.in. rękodzieło, dewocjonalia, książki, zabawki i jedzenie.

W strefie zdrowia będą bezpłatne badanie słuchu, mierzenie ciśnienia i pokazy pierwszej pomocy. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchanych zamków, malowania twarzy, animacji i zabaw. Będą też przysmaki – grochówka i żurek, chleb ze smalcem, domowe ciasta i wata cukrowa. Uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w loterii, w której każdy los wygrywa. Wśród nagród będą m.in. smartfon Samsung Galaxy A22 5G, weekend dla rodziny w agroturystyce „U źródeł Chociny” i kolacja dla dwóch osób. Losy będą dostępne od godz. 9.00, a losowanie nagrody głównej zaplanowano o godz. 18:00.

Festyn na pl. Piastowskim potrwa w niedzielę (26 czerwca) w godz. 13:00–18:00.

Dla rodziny

2022-06-26, godz. 17:40 Latami czekali na remont boiska sportowego. W końcu sami się za to zabrali Mieszkańcy toruńskich Wrzosów nie mogli doczekać się pomocy ze strony urzędników, dlatego sami postanowili naprawić boisko sportowe. Zawiesili m.in nowe… » więcej 2022-06-25, godz. 17:40 Razem z latem czeka rzeka! Rozpoczął się Ster na Bydgoszcz [wideo, zdjęcia] Spotkania z podróżnikami, muzyka szantowa, rejsy Brdą, wodny wyścig butelkowy i przegląd pięknych jednostek pływających, które goszczą w Bydgoszczy… » więcej 2022-06-25, godz. 13:18 Żnin: motorowodne mistrzostwa na jeziorze, a na lądzie świetna zabawa! [zdjęcia] Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego odbywa się druga eliminacja Mistrzostw Świata F-500 i rywalizacja o tytuł mistrza Europy F-250. To świetna okazja… » więcej 2022-06-25, godz. 10:45 Do Pieczysk jest bliżej, niż do Las Palmas! Przybywajcie na Powitanie Lata! [wideo] Konkurs wianków, wyścigi smoczych łodzi, koncerty - tak Koronowo kusi swoją wakacyjną, plażową imprezą. Impreza potrwa od 10 do 22. » więcej 2022-06-25, godz. 10:00 Festiwal Wodny czas zacząć! Będzie tłok na Brdzie. To Ster na Bydgoszcz! [program] Po pandemicznej przerwie do kalendarza bydgoskich imprez powraca Ster na Bydgoszcz. Festiwal Wodny potrwa dwa dni - w sobotę i niedzielę (25-26 czerwca) Wyspą… » więcej 2022-06-24, godz. 07:00 Ludzkim głosem o zwierzętach: oto szopy pracze, czyli starzy wyjadacze! [wideo, zdjęcia] Towarzyskie, pomysłowe i uzdolnione aktorsko. Takie są szopy pracze. Ktoś zapyta: a co one właściwie tymi łapkami piorą? I oczywiście, my na to pytanie… » więcej 2022-06-19, godz. 19:06 Nie ma jak z tatą! Harcerze zorganizowali grę miejską z ojcem w roli głównej Myszkowanie po mieście z tatą - to brzmi jak prawdziwa przygoda! Specjalna gra miejska z tatusiami w roli przewodników odbyła się w niedzielę w całym k… » więcej 2022-06-19, godz. 14:30 Ukraińskie i polskie dzieci bawiły się na Wrzosach w ramach akcji „Zabawa to fajna sprawa” Ukraińskie i polskie dzieci bawiły się w sobotę w Toruniu na terenach leśno-łąkowych na Wrzosach. Akcję „Zabawa to fajna sprawa” przyciągnęła wiele… » więcej 2022-06-19, godz. 12:15 Oscypek, mydło i historia brudu oraz słowa i głosy, czyli najbardziej oryginalne muzea w Polsce Muzea to nie tylko obrazy i eksponaty dot. ważnych wydarzeń historycznych. W tych najoryginalniejszych znajdujących się w Polsce dowiemy się o tym, jak zmieniały… » więcej
1234567