Środa, 07 grudnia 2022 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Plichta
2022-05-30, 08:35 Magdalena Gill

Nie ma jak u mamy! Poruszające widowisko zespołu Ziemia Bydgoska [wideo, zdjęcia]

Koncert „Dla Ciebie Mamo" Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska/fot. mg
Koncert „Dla Ciebie Mamo" Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska/fot. mg
To był niezwykły koncert dla wszystkich mam! Przez prawie trzy godziny prezentowali się na estradzie Filharmonii Pomorskiej artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska.
Podczas koncertu „Dla Ciebie Mamo” wystąpił cały 150-osobowy skład zespołu – dzieci – już od tych najmłodszych, nawet 4-letnich, poprzez trochę starsze, młodzież, aż po dorosły skład. Na estradzie pojawiła się kapela, grupa wokalna i tancerze w barwnych strojach ludowych. Specjalnym gościem koncertu była też grupa Dziecięce Graffiti, z którym Ziemia Bydgoska realizowała wspólny projekt z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Nie zabrakło akcentów ukraińskich. Były pieśni w języku ukraińskim, wykonane nawet przez artystkę z Ukrainy, która uciekła przed wojną. Było specjalne powitanie dla mam z dziećmi z Ukrainy obecnych na koncercie, a w finale modlitwa „Zapada zmrok – Panience na dobranoc” w intencji pokoju.

W repertuarze tradycyjnie znalazły się tańce i pieśni ludowe z całej Polski – m.in. kujawskie, kaszubskie, kurpiowskie, łowickie czy łemkowskie. Było też wiele wzruszających piosenek o mamach i dla mam. – Każdy ma przecież mamę, a jeśli już ich nie ma na świecie, to o nich pamiętamy. To będzie okazja, żeby oddać hołd i podziękować wszystkim mamom za wychowanie, za trud, za wspieranie przez cały życie – mówiła Elżbieta Kornaszewska-Rogacka, szefowa zespołu.
Tak tańczy młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska/wideo: mg
Koncert „Dla Ciebie Mamo" Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska/wideo: mg

Dla rodziny

2022-12-06, godz. 07:45 Św. Mikołaj leciał na Bydgoski Jarmark Świąteczny. My lecieliśmy z nim [film z drona, zdjęcia] Bydgoski Jarmark Świąteczny w weekendy przyciąga tłumy bydgoszczan. Spojrzeliśmy na niego od strony nieba - taki sam widok podziwiał pewnie Święty Mikołaj… » więcej 2022-12-05, godz. 21:00 Święta Rodzina, anioły, zwierzęta i Trzej Królowie. Szopka na rynku już stoi Nauczyciele i uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy aranżowali w poniedziałek wystrój szopki bożonarodzeniowej na Starym Rynku. » więcej 2022-12-05, godz. 19:11 Oni też potrafią! Kiermasz ozdób świątecznych - zrobili je niepełnosprawni [zdjęcia] Świąteczne stroiki, choinki, bombki, kartki bożonarodzeniowe - wszystko to można było kupić w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Odbyła się tam coroczna… » więcej 2022-12-05, godz. 10:50 Kibice GKM-u Grudziądz w roli mikołajów. Świąteczna zbiórka rozpoczęta! Sympatycy żużlowego klubu GKM Grudziądz po raz kolejny pomagają wychowankom domów dziecka - organizują zbiórkę prezentów, zrzutkę i licytacje, z których… » więcej 2022-12-04, godz. 19:45 Kiermasz charytatywny dla Błażeja. 32-letni mężczyzna zmaga się z ciężką chorobą Ciasta i wypieki, ozdoby świąteczne, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego będzie można kupić podczas kiermaszu charytatywnego w Kwieciszewie (gmina M… » więcej 2022-12-04, godz. 14:11 Pędzili z pomocą dla dzieci z hospicjum. Bieg Świętych Mikołajów [wideo, zdjęcia] Ubrani w czerwone koszulki i czapki św. Mikołaja biegacze z całej Polski pojawili się w Toruniu. Wzięli udział w XX edycji Biegu Świętych Mikołajów. » więcej 2022-12-04, godz. 10:16 Szukają rodziców zastępczych. Biegowe Mikołajki w bydgoskim Myślęcinku Mikołajkowy Bieg po Rodzinę odbędzie się w niedzielę (4 grudnia) w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy. Podczas mprezy można dowiedzieć się… » więcej 2022-12-04, godz. 09:00 Rzeźby, hafty i inne ozdoby świąteczne. Na inowrocławskim Kiermaszu Świątecznym W Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu już można podziwiać i nabyć unikatowe ozdoby bożonarodzeniowe. W sobotę w obiekcie przy ul. Solankowej otwarto… » więcej 2022-12-02, godz. 21:00 150 maluchów piekło pierniki. Akcja charytatywna dla domów dziecka Piernikowy zawrót głowy w Niewieścinie w powiecie świeckim. Za pieczenie zabrali się podopieczni domów dziecka z regionu. » więcej 2022-12-02, godz. 16:40 Jarmarki świąteczne w regionie, ale nie tylko. Co się dzieje w weekend? [przewodnik] Świętego Mikołaja w weekend będzie można spotkać w różnych miejscach naszego regionu - m.in. na jarmarkach świątecznych w Bydgoszczy i w Toruniu. Co… » więcej
1234567