Czwartek, 26 maja 2022 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2022-05-13, 18:00 Monika Siwak/Redakcja

Pełno książek i pełno ludzi! Tak świętowała biblioteka w Strzelnie! [wideo]

Przedszkolaki ze Strzelna, biorące udział w Tygodniu Bibliotek/fot. Monika Siwak
Przedszkolaki ze Strzelna, biorące udział w Tygodniu Bibliotek/fot. Monika Siwak
Jarosław Gębala oraz Monika Siwak i ekipa Polskiego Radia PiK w Strzelnie/fot. PR PiK
Jarosław Gębala oraz Monika Siwak i ekipa Polskiego Radia PiK w Strzelnie/fot. PR PiK
Klub Seniora w bibliotece w Strzelnie/fot. Monika Siwak
Klub Seniora w bibliotece w Strzelnie/fot. Monika Siwak
Tydzień Biblioteki w Strzelnie. Kilkudziesięciu rekordzistów czytelniczych dostało książki w nagrodę za swoją pasję i wytrwałość. Niektórzy z nich pojawiają się w strzeleńskiej bibliotece nawet dwa razy w tygodniu. W tym gronie jest trzylatek, który w świat literatury i wyobraźnię wchodzi na razie z mamą.
W czasie bibliotecznego święta mieszkańcy Strzelna mieli okazję także spotkać się z autorami książek mieszkającymi w tej okolicy, tym razem była to Kinga Gąska. Z kolei przedszkolaki ze Strzelna zaproszono do biblioteki na zajęcie pod hasłem: „Myślisz, że tak ci źle?".

- Hasło to odnosi się do konkretnej książki, do jej tytułu. Chcieliśmy pokazać dzieciom, jak w starożytnym Egipcie żyli ich rówieśnicy. Na końcu dzieci mogły się przekonać, że tak naprawdę wcale nie jest im aż tak źle, jeżeli okazuje się, że mogą przebierać w fajnych kolorowych ciuszkach, a niekoniecznie biegać na golasa, tak jak to robiły dzieci w starożytnym Egipcie - mówi Lucyna Sobiesierska - Nowak.

Placówka otrzymała z okazji Dnia Bibliotekarza kilkadziesiąt książek od przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej.

Więcej w materiale Moniki Siwak.
Materiał Moniki Siwak (Popołudnie z nami)
Relacja Moniki Siwak ze Strzelna
Seniorzy ze Strzelna/wideo: Monika Siwak

Dla rodziny

2022-05-24, godz. 12:45 Zatańczą i zaśpiewają dla wszystkich mam. Koncert Ziemi Bydgoskiej w Filharmonii Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska intensywnie pracuje przed koncertem familijnym „Dla Ciebie Mamo”, który odbędzie się w niedzielę (29 maja) w… » więcej 2022-05-20, godz. 14:08 Tu zamieszka kilkadziesiąt tysięcy pszczół. Powiesili kłodę w Myślęcinku [wideo] Dom dla pszczół w postaci wydrążonej kłody drewna pojawił się na dębie obok Centrum Edukacji Ekologicznej w bydgoskim Myślęcinku. » więcej 2022-05-20, godz. 11:14 „Reksio” czy „Bolek i Lolek”? Zabawowy Klub Filmowy Malucha w Bydgoszczy Do Zabawowego Klubu Filmowego Malucha dla Rodzin ZYGZAK zaprasza w niedzielę (22 maja) bydgoski Pałac Młodzieży. » więcej 2022-05-20, godz. 08:35 Ludzkim głosem o zwierzętach: Wyprawa po owcze runo! [wideo, zdjęcia] Owce wrzosówki z ZOO w Myślęcinku stały się lżejsze o kilka kilogramów. To nie wynik diety, ale strzyżenia. Zobaczcie, jak wyglądają owcze postrzyż… » więcej 2022-05-18, godz. 07:48 Seniorzy już korzystają ze swojego klubu w Lubiewie. Czekali na takie miejsce W gminie Lubiewo w powiecie tucholskim powstał klub seniora. To bezpieczna przystań dla osób samotnych. To tu seniorzy nawiązują nowe przyjaźnie czy spotykają… » więcej 2022-05-18, godz. 06:50 Wspólne pieśni pod kapliczkami w maju. Muzeum Etnograficzne zaprasza - Przez wieki w społecznościach tradycyjnych wspólne śpiewanie to była stała praktyka rodzinna i społeczna - przypomina toruńskie Muzeum Etnograficzne… » więcej 2022-05-17, godz. 08:40 Tu możesz zbadać słuch za darmo. Audikobus parkuje we Włocławku Włocławianie mogą za darmo zbadać słuch w mobilnym gabinecie. Na Zielonym Rynku - przed wejściem do ratusza - zaparkował w poniedziałek i wtorek (16-17… » więcej 2022-05-16, godz. 07:00 Od 11 lat w biegu zwiedzają Toruń. Na mecie dostają unikatowe medale [wideo, zdjęcia] Prawie 2 tysiące biegaczy stanęło na starcie wyścigu „Run Toruń - Zwiedzaj ze Zdrowiem!”. To impreza biegowa z 11-letnią tradycją. W tym roku upamiętnia… » więcej 2022-05-14, godz. 11:35 Ruch zapobiega udarom mózgu, więc może na rower? [wideo] Aktywność fizyczna to jeden z czynników zapobiegających udarom mózgu. Poza tym odpowiednia dieta i unikanie używek. Z okazji przypadającego we wtorek Europejskiego… » więcej 2022-05-14, godz. 08:00 Trabant i koniki znikają z Myślęcinka. Park Rozrywki bez kultowych karuzeli Dwie wiekowe karuzele znikną z bydgoskiego Myślęcinka. To już ostatnie chwile kultowego trabanta i koników. » więcej
1234567