Wtorek, 19 stycznia 2021 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Literackie spotkania » Archiwum audycji » 2017
Spółdzielnia
2017-12-06, 21:07 Adam Droździk

Listopad

29 listopada 2017

Polskie Radio PiK - Literackie Spotkania z 29.11.2017
W audycji Ewy Dąbskiej spotkaliśmy się z krytykiem sztuki Jerzym Brukwickim, który w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy przygotował wystawę pism niezależnych pt. "Zrobiły swoje - czasopisma kulturalne w latach 80." Rozmawialiśmy także z uczestnikami Targów Czasopism "Kulturopis" - Wojciechem Borosem ("Bliza"), Agnieszką Czoską ("Miasteczko Poznań") i Emilią Walczak ("Fabularie").

22 listopada 2017

Polskie Radio PiK - Literackie Spotkania z 22.11.2017
W audycji mówiliśmy o pierwszych targach czasopism "Kulturopis", które odbędą się w dniach od 28 do 30 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Rozmawialiśmy również o najnowszym numerze kwartalnika "Fabularie". Gośćmi w audycji Ewy Dąbskiej byli: Karolina Sałdecka-Kielak, Małgorzata Suszczyńska, Marek Maciejewski i Michał Tabaczyński.

15 listopada 2017

Polskie Radio PiK - Literackie Spotkania z 15.11.2017
W pierwszej części audycji Ewy Dąbskiej spotkanie z pisarką i tłumaczką Magdaleną Tulli, autorką takich książek jak "W czerwieni", "Skaza", "Włoskie szpilki" czy "Szum". Niedawno ukazała się także niezwykła publikacja zatytułowana "Jaka piękna iluzja" - jest to rozmowa Justyny Dąbrowskiej z Magdaleną Tulli. Autorka przyjechała do "Księgarni 63" w Osielsku na spotkanie z publicznością. W drugiej części programu przypomnienie rozmowy z Magdaleną Grzebałkowską, autorką książki pt. "Beksińscy. Portret podwójny". Na motywach tej publikacji powstaje w Teatrze Polskim w Bydgoszczy spektakl, który wyreżyseruje Michał Siegoczyński.

8 listopada 2017

Polskie Radio PiK - Literackie Spotkania z 08.11.2017
Gościem audycji Ewy Dąbskiej był Tadeusz Oszubski, pisarz, publicysta i dziennikarz, członek Związku Literatów Polskich. Rozmawialiśmy o najnowszej książce naszego gościa, pt. "Młode", ale także o Fundacji Nasza Tradycja - Nasza Przyszłość i wydawnictwie "Łuczniczka".

1 listopada 2017

Polskie Radio PiK - Literackie Spotkania z 01.11.2017
W audycji Ewy Dąbskiej wspomnienie pisarzy, którzy odeszli... Wspomnie osób z naszego regionu - Krzysztofa Derdowskiego, twórców z Kujawami i Pomorzem związani - jak poetka Julia Hartwig (Kwartalnik Literacki) czy Janusz Głowacki (w Teatrze Polskim w Bydgoszczy realizowana była Jego sztuka pt. "Czwarta siostra").