Sobota, 08 maja 2021 r.   Imieniny: Stanisława, Lizy, Wiktora
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport

Muzyka i sport

Najbliższe audycje:

  • 15.05. sobota 21.00 - ŻUŻEL - PGE Ekstraliga: Zooleszcz DPV Logostic GKM Grudziądz - Motor Lublin
  • 16.05. niedziela 16.30 - ŻUŻEL - PGE Ekstraliga: eWinner Apator Toruń - Eltrox Włókniarz Częstochowa
  • 21.05. piątek 20.30 - ŻUŻEL PGE Ekstraliga: Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Fogo Unia Leszno

SOBOTA 15.05. (20.00-23.00)

Po raz pierwszy w tym sezonie grudziądzcy kibice będą mieli okazję obejrzeć na stadionie swoich ulubieńców. Do tej pory żużlowe mecze odbywały się bez udziału publiczności, ale podczas sobotniego pojedynku PGE Ekstraligi widownia zapełni się w 25. procentach. Zoolescz DPV Logistic GKM podejmie Motor Lublin i będzie to z pewnością kolejne bardzo trudne starcie na Hallera 4. W drużynie przeciwnika zobaczymy byłego wieloletniego kapitana GKM-u Krzysztofa Buczkowskiego, a także świetnie dysponowanych w tym roku, Jarosława Hampela, Grigorija Łagutę i Mikkela Michelsena. Mecz rozpocznie się o 21.00.

NIEDZIELA 16.05. (16.00-19.00)

W niedzielne popołudnie zapraszamy na toruńską Motoarenę, gdzie miejscowy eWinner Apator walczył będzie o punkty z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Gospodarze na własnym torze są niepokonani i spróbują tę dobrą passę przedłużyć. Przyjdzie im się zmierzyć z zespołem, w którym jeżdżą: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała i Kacper Woryna. Z pewnością kibiców czeka bardzo ciekawe widowisko, a blisko 4 tysiące widzów będzie mogło już zasiąść na stadionie. Zawodnicy gospodarzy, po raz pierwszy w tym sezonie, liczą na gorący doping. Początek meczu o 16.30.


Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.