Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Muzyka i sport
Plichta

Muzyka i sport

Najbliższe transmisje:

  • 01.08. niedziela 14.00 - ŻUŻEL eWinner 1. LIGA: Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Cellfast Wilki Krosno
  • 08.08. niedziela 19.15 - ŻUŻEL PGE Ekstraliga: Eltrox Włókniarz Częstochowa - eWinner Apator Toruń

NIEDZIELA 1.08. (14.00-17.00)

Przed bydgoskimi żużlowcami bardzo ważny mecz w końcówce rundy zasadniczej eWinner Pierwszej Ligi. Abramczyk Polonia cały czas liczy się w walce o play-off plasując się na czwartym miejscu w tabeli. Najbliższy przeciwnik - Cellfast Wilki Krosno - ma dwa punkty więcej i jest w klasyfikacji trzeci. Rywale też nie mogą jeszcze być pewni awansu do najlepszej czwórki, dlatego na bydgoskim torze powinno być bardzo ciekawie. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w Krośnie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 51:38. Sprawa punktu bonusowego jest zatem otwarta i liczymy na wygraną "za trzy". Początek niedzielnego meczu i naszej relacji o 14.00.


Program, w którym dominują transmisje sportowe, ale nie zapominamy o publicystyce sportowej, konkursach, promocji imprez i wspieraniu działalności klubów oraz utalentowanych sportowców.

Nie skupiamy swojej uwagi tylko na dyscyplinach najbardziej popularnych w kraju – staramy się cały czas szanować przyzwyczajenia Słuchaczy Polskiego Radia PiK i proponujemy wydarzenia najpopularniejsze na Kujawach i Pomorzu:
  • Żużlowe rozgrywki ligowe (z udziałem klubów z Torunia, Bydgoszczy i Grudziądza)
  • Ligi siatkarskie (relacje z meczów Łuczniczki Bydgoszcz i Pałacu Bydgoszcz)
  • Ligi koszykarskie (Anwil Włocławek, Polski Cukier Toruń, Artego Bydgoszcz i Energa Toruń)

Jesteśmy też na wielkich imprezach odbywających się w regionie, przekazujemy z nich relacje (Liga Światowa Siatkarzy, Tour de Pologne, mecze reprezentacji narodowych w różnych dyscyplinach, turnieje Grand Prix na żużlu, mitingi lekkoatletyczne)

Obsługujemy i promujemy wiele wydarzeń regionalnych, trudno wymienić wszystkie (Igrzyska Sportowców Wiejskich; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży; "Wielka Wioślarska o Puchar Brdy"; biegi masowe, imprezy triathlonowe)

Staramy się poświęcać uwagę sportowi młodzieżowemu i szkolnemu.

Przekazujemy informacje dotyczące sportów mało popularnych, ale ważnych dla kujawsko-pomorskich kibiców (hokej na trawie w Rogowie, Gąsawie i Toruniu, rozgrywki superligi tenisa stołowego, zawody w motocrossie, regaty wioślarskie i kajakarskie)

Kibice piłkarscy co tydzień otrzymują dużą porcję wyników rozgrywek na szczeblu lokalnym,

Uczestniczymy w wydarzeniach sportowych dla niepełnosprawnych, obsługujemy festyny i imprezy integracyjne.