Sobota, 28 maja 2022 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Muzyka Spoza Układu

Antena nowych brzmień...

Bądź z nami...
Bądź z nami...
Muzyka Spoza Układu - to audycja muzyczna, w której poruszamy się w kręgach elektroniki, ambitnego hip-hopu, indie, czarnych brzmień czy muzyki eksperymentalnej itp.

W każdy piątek o 22.03 skupiam się przede wszystkim na nowych brzmieniach, ale również zapraszam artystów, których twórczość dostrzegam i doceniam.

Muzyka Spoza Układu
- to również informacje o wybranych koncertach i nowych płytach. Współpraca z wieloma wytwórniami płytowymi, których linia programowa pokrywa się z moimi zainteresowaniami, znajduje odzwierciedlenie właśnie na naszej antenie.

27 maja 2022

W audycji „Muzyka Spoza Układu” premierowo posłuchamy muzyki zespołu YANS. Będzie też niestety pożegnanie. Odszedł Maciej Wacław, bydgoski anglista, tłumacz, gitarzysta, wokalista i kolekcjoner płyt. Współtworzył wiele grup, jedną z najbardziej znanych jest SCHIZMA. Maciej Wacław kolekcjonował też płyty, zwłaszcza te związane z Bydgoszczą. Posłuchamy Schizmy, The Cuffs i Old Fashioned, przypomnimy też archiwalną rozmowę z Maciejem. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

20 maja 2022

W audycji „Muzyka Spoza Układu” premierowo nagranie bydgoskiej grupy VELKRATIUK. Muzyka zespołu kojarzy się z głównie electro dream popem. VELKRATIUK tworzą: Aleksandra Krat, Daniel Dziemitko, Karol Szczepaniak oraz Dawid Malak. Posłuchamy ich piosenki pod tytułem: Wet Feet. Przypomnimy też o zbliżającym się Mystic Festival. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

13 maja 2022

W „Muzyce Spoza Układu” wreszcie możemy wrócić do zapraszania na letnie festiwale. Tym razem opowiemy o Mystic Festival, który po dwuletniej, pandemicznej przerwie odbędzie się już nie na południu kraju, a w Gdańsku. Wśród gwiazd: Judas Priest, Saxon, Merciful Fate, czy Killing Joke! W audycji posłuchamy mistrzów! Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

6 maja 2022

W audycji „Muzyka Spoza Układu„ premierowo piosenka Christophera Ellisa - „Rub a Dub”, czyli jamajskie rytmy w klimatach reggae i dub. Piosenka wyprodukowana została przez Damiana „Junior Gong” Marleya, syna Boba Marleya. Poza tym jak zwykle trochę elektroniki, posłuchamy m.in. Isolee. Zaprasza Tomasz Kaźmierski.

1 maja 2022

Wyjątkowo w niedzielnej audycji „Muzyka Spoza Układu” premierowo nowość od Brandona Colemana - taneczno-funkowa piosenka na pewno spodoba się szerokiej publiczności. Czy cały album będzie w takim klimacie? Wkrótce się przekonamy. Poza tym nowa piosenka od duetu Tosca, a także kanadyjski zespołu Men I Trust. 1 maja o godz. 19:05 zaprasza Tomasz Kaźmierski.