bez kontrastu mapa strony
Strona startowa » Sport »

Turniej WTA w Sydney - Radwańska awansowała do ćwierćfinału

Polska Agencja Prasowa

Agnieszka Radwańska miała trochę problemów w pierwszym secie, ale ostatecznie wygrała w dwóch setach z Christiną Mcchale. Fot. PAP/EPA/PAUL MILLER

Agnieszka Radwańska piąty raz w karierze pokonała Amerykankę Christinę McHale i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier na kortach twardych w Sydney (pula nagród 776 tys. dol.). Polska tenisistka we wtorek zwyciężyła 7:6 (7-1), 6:1.
W czterech wcześniejszych spotkaniach (ostatnie w pierwszej rundzie ubiegłorocznego Australian Open) Radwańska nie dała żadnych szans tej rywalce - nie straciła w nich ani jednego seta, a najwięcej McHale "ugrała" trzy gemy.

Tymczasem we wtorek zawodniczka ze Stanów Zjednoczonych prowadziła już 3:0... Jednak krakowianka nie tylko zdołała odrobić straty, ale zdobyła cztery kolejne gemy. Później potyczka się wyrównała i doszło do tie-breaku, a w nim zdecydowanie lepsza była podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego.

W drugim secie to Radwańska wygrywała już 4:0, a wówczas nastąpiła przerwa w grze ze względu na opady deszczu. Po powrocie na kort McHale zdobyła gema, lecz następne dwa wywalczyła turniejowa "dwójka".

W rankingu światowym WTA Polka zajmuje trzecie miejsce, zaś Amerykanka - 43.

O awans do półfinału Radwańska - na otwarcie miała "wolny los" - zagra z Brytyjką Johanną Kontą (6.), która w drugiej rundzie wygrała z Australijką Darią Gavrilovą 6:1, 6:3.

W poprzednim tygodniu polska tenisistka odpadła w ćwierćfinale zawodów w chińskim Shenzen. Została wyeliminowana przez Alison Riske, którą pokonała w finale poprzedniej edycji tej imprezy. Tym razem lepsza była Amerykanka, a co więcej, oprócz zwycięstwa do zera w trzecim secie, także w pierwszym prowadziła z Radwańską aż 5:0.

W kwalifikacjach w Sydney odpadła Magda Linette. Po zmaganiach w tym mieście i ona, i Radwańska wystąpią w Australian Open.

źródło: PAP
tenis ziemny

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - Sulima: zeszło z nas ciśnienieKoszykarze Polskiego Cukru po dwóch wyjazdowych przegranych pokonali w swojej hali PGE Turów Zgorzelec i nadal są liderem ekstraklasy. "Z drużyny zeszło ciśnienie po ostatnich meczach" - powiedział po zwycięstwie 97:85 środkowy torunian Krzysztof Sulima. Zawodnicy trenera Winnickiego prowadzili przez większą część spotkania. W końcówce rywale próbowali odw ... Polska Hokejowa Liga - kolejne zwycięstwo Nesty Mires ToruńDwa dni po niespodziewanym triumfie z Unią Oświęcim hokeiści Nesty Mires Toruń znów mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W 36. kolejce Polskiej Ligi Hokejowej w walce o miejsca 7-11 podopieczni Leszka Minge pokonali na wyjeździe po rzutach karnych Tauron KH GKS Katowice 4:3. wyniki 36. kolejki (o miejsca 6-11): Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ ... Wygrywając z CCC Polkowice koszykarki Artego Bydgoszcz odniosły 8 zwycięstwo w bieżącym sezonie. Fot. basket25.pl/ArchiwumBasket Liga Kobiet - hit kolejki dla Artego BydgoszczW 16. serii spotkań, w hitowym spotkaniu, koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały u siebie 72:64 z CCC Polkowice. W środę 25 stycznia o 18:00 podopieczne Tomasza Herkta w zaległym starciu z 14. kolejki podejmą Basket 90 Gdynia. Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice 72:64 (17:19, 20:15, 17:14, 18:16) składy: Artego: Mosby (20), Suknarowska (9), Międzik (7), Re ... W niedzielę Marlena Pleśnierowicz i Ewelina Krzywicka z Pałacu (na zdjęciu) nie miały powodów do zadowolenia. Fot. Dariusz Stoński/kspalac.bydgoszcz.pl/ArchiwumOrlen Liga - porażki drużyn z regionu w 17. kolejceTo nie była udana seria spotkań dla siatkarek Pałacu i Giacomini Budowlanych. Bydgoszczanki przegrały u siebie 1:3 z Atomem Treflem Sopot. Z kolei torunianki we Wrocławiu przegrały 0:3 z miejscowym Impelem. Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot 1:3 (16:25, 25:23, 26:28, 21:25) składy: Pałac: Maternia (13), Pleśnierowicz (6), Jagodzińska (18), Misiuna (6 ... W niedzielę Kamil Stoch odniósł 4 zwycięstwo z rzędu i pewnie zmierza po drugą Kryształową Kulę w swojej karierze. Fot. PAP/Grzegorz MomotPŚ w skokach - 20. wygrana Stocha w karierze, czwarta w ZakopanemKamil Stoch wygrywając niedzielny konkurs w Zakopanem odniósł 20. w karierze indywidualne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Na Wielkiej Krokwi był najlepszy po raz czwarty. Na tym obiekcie 23 stycznia 2011 roku triumfował po raz pierwszy. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi wygrał piąte zawody w sezonie, a czwarte z rzędu, po sukcesach w Bischofshofen, ... PŚ w skokach - Stoch po czwarte zwycięstwo w ZakopanemKamil Stoch chciałby po raz czwarty w karierze wygrać zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem i nie jest bez szans. Wielka Krokiew zawsze była dla niego przyjazna, a kibice dodają skrzydeł. Jego głównym rywalem może okazać się... Piotr Żyła. W sobotę to właśnie Żyła był liderem polskiej ekipy, która zajęła drugie miejsce w konkursie drużyn ... Czy w niedzielę koszykarki Artego Bydgoszcz będą miały powody do zadowolenia wraz ze swoimi kibiciami? Odpowiedź poznamy wieczorem. Fot. basket25.pl/ArchiwumSportowa niedziela - czas na hit w Basket Lidze Kobiet. Transmisja w Polskim Radiu PiKW 16. kolejce Basket Ligi Kobiet koszykarki Artego Bydgoszcz podejmą CCC Polkowice. Pojedynek powinien być bardzo emocjonujący. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania w audycji Muzyka i Sport na antenie Polskiego Radia PiK o 17:00. Mecz w Artego Arenie to niejedyne wydarzenie sportowe w niedzielę na które kibice z kujawsko-pomorskiego powinni zwróc ... Futsal Ekstraklasa - pewne zwycięstwo torunianW 14. kolejce futsalowej Ekstraklasy piłkarze FC Toruń wygrali u siebie aż 6:1 z AZS-em Uniwersytet Gdański. W 15. serii spotkań w sobotę 4 lutego torunian czeka wyjazdowe starcia z Gatta Active Zduńska Wola. wyniki i terminarz pozostałych spotkań 14. kolejki: sobota (21.01.2017) FC Toruń - AZS Uniwersytet Gdański 6:1 Clearex Chorzów - AZS Uniwersyt ... MŚ piłkarzy ręcznych - Polska - Tunezja 28:26Polska wygrała we francuskiej miejscowości Brest z Tunezją 28:26 (15:11) w meczu o miejsca 17-20 mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W poniedziałek o godz. 20, również w Brest, biało-czerwoni zmierzą się w finale Pucharu Prezydenta, czyli o 17. pozycję, ze zwycięzcą niedzielnego spotkania, w którym piąty zespół grupy C Arabia Saudyjska zagra z piątą druży ... I liga koszykarzy - zacięte derby dla Noteci Inowrocław!W 18. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Enea Astoria Bydgoszcz przegrała u siebie 62:63 z Notecią Inowrocław w derbach Pomorza i Kujaw. Gospodarze byli bliscy odrobienia dziewięciopunktowej straty jaką mieli po trzech kwartach, ale ostatecznie przegrali różnicą jednego punktu. Enea Astoria Bydgoszcz - Noteć Inowrocław 62:63 (17:19, 20:16, 8:19, 17:9) skł ...