Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-17, 07:39 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Teatralna magia. Co się stanie, gdy Alicja pójdzie za Białym Królikiem?

Zdjęcia z próby spektaklu „Alicja w Krainie Czarów"./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Zdjęcia z próby spektaklu „Alicja w Krainie Czarów"./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Zdjęcia z próby spektaklu „Alicja w Krainie Czarów"./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Zdjęcia z próby spektaklu „Alicja w Krainie Czarów"./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Zdjęcia z próby spektaklu „Alicja w Krainie Czarów"./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Zdjęcia z próby spektaklu „Alicja w Krainie Czarów"./fot. Iwona Muszytowska - Rzeszotek
Wielkie emocje - i przygody - czekają na widzów Teatru Wilama Horzycy w Toruniu. Zapewni je spektakl „Alicja w Krainie Czarów", którego premiera odbędzie się w najbliższą sobotę (18.01.).
Spektakl w reżyserii Pawła Paszty to opowieść o dorastaniu, odkrywaniu samego siebie, dojrzewaniu do zrozumienia własnych potrzeb. A o przedstawieniu z aktorami rozmawiała Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

- Nazywam się Joanna Rozkosz i gram Alicję. To jest dziewczynka, która wpada do Nowego Świata, do takiego świata przetworzonej rzeczywistości, którą ma na co dzień poprzez spotkania z różnymi ludźmi, z różnymi dziwnymi postaciami nieznanymi jej dojrzewa.

- Nazywam się Julia Sobiesiak - Borucka. Jestem tutaj Białym Królikiem. Kim jest Biały Królik? To jest ktoś, kto zaprasza, kto zaciąga Alicję do tego magicznego świata, ale równocześnie w tej realizacji, wszystkie postacie, które Alicja spotyka w krainie są odpowiednikami z jej życia codziennego. Ja akurat jestem jej mamą.

- Nazywam się Wojtek Jaworski. Gram Ptaka Dodo, Kartę nr 8 i Kota z Cheshire. Kot jest dobrym duchem w tej krainie. Pojawia się wtedy, kiedy ma ochotę i bawi się z Alicją, trochę ją wspiera - nie zawsze, kiedy jest potrzebny. Jest jak taki ojciec, który raz jest, a raz go nie ma.

Więcej w materiale Iwony Muszytowskiej - Rzeszotek

„Alicja w Krainie Czarów”

na podstawie powieści Lewisa Carrolla

przekład: Robert Stiller

Scenariusz i reżyseria: Paweł Paszta

Występują: Joanna Rozkosz, Maria Kierzkowska, Karina Krzywicka/Agnieszka Wawrzkiewicz, Julia Sobiesiak-Borucka, Matylda Podfilipska, Teresa Stępień-Nowicka, Paweł Kowalski, Jarosław Felczykowski, Wojciech Jaworski, Tomasz Mycan, Paweł Tchórzelski, Arkadiusz Walesiak

Scenografia i kostiumy – Ewelina Brudnicka
Choreografia – Natalia Iwaniec
Muzyka – Tomasz Jakub Opałka
Przygotowanie wokalne – Igor Nowicki
Asystent reżysera – Wojciech Jaworski
Asystentka choreografki – Julia Sobiesiak-Borucka
Inspicjentka/suflerka – Janina Sachwanowicz-Niakas
Materiał Iwony Muszytowskiej- Rzeszotek (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-01-18, godz. 18:10 Dąb Stulecia już rośnie. Na uroczystości trzy prawnuczki Jana Maciaszka Jeden z dębów w Alei Ossolińskich w Bydgoszczy nosi od soboty miano Dębu Stulecia Powrotu Bydgoszczy do Polski. » więcej 2020-01-18, godz. 17:02 Błękitna Armia generała Hallera wjechała na rynek w Toruniu [zdjęcia] - Zawsze będziemy dbali o wolność i polskość naszego miasta, a także o to, by było miastem pokoju - powiedział w sobotę prezydent Torunia Michał Zaleski w 100 ... » więcej 2020-01-18, godz. 16:04 Bydgoszcz jest polska! Miasto biało-czerwone na stulecie powrotu do Macierzy Bydgoszcz przybrała uroczyste oblicze z okazji 100-lecia powrotu do wolnej Polski. Na bydgoskim ratuszu pojawił się ogromny baner z napisem 'Bydgoszcz jest po ... » więcej 2020-01-18, godz. 14:50 Kidawa-Błońska: 100 lat temu salwy armatnie oznajmiły, że Toruń jest wolny Wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska (PO) świętowała z Toruniem 100-lecie powrotu miasta do wolnej Polski. Zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, b ... » więcej 2020-01-18, godz. 12:50 Obchody 100. rocznicy wolnej Bydgoszczy: zmiany w organizacji ruchu w centrum W związku z planowanymi uroczystościami - do wtorku (20 stycznia) trzeba zwracać uwagę na oznakowanie na ulicach przyległych do Starego Rynku. Jeździmy inacze ... » więcej 2020-01-18, godz. 11:40 Premier Morawiecki świętuje z Bydgoszczą 100-lecie powrotu do Polski [wideo, zdjęcia] - Jesteśmy unitarnym państwem polskim i takim państwem pozostaniemy - powiedział w sobotę w Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że wszyscy urzę ... » więcej 2020-01-18, godz. 11:11 Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego nie żyje. Przegrał walkę z ciężką chorobą Zmarł burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla. Tragiczną informację przekazała na portalu społecznościowym m.in. miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. » więcej 2020-01-18, godz. 09:26 Weekend radości! 100 lat temu Bydgoszcz i Toruń wróciły do wolnej Polski [program obchodów] Ponad pół tysiąca osób weźmie udział w rekonstrukcji wydarzeń sprzed stu lat na Starym Rynku w Bydgoszczy. W Toruniu odbędzie się rekonstrukcja powitania pols ... » więcej 2020-01-18, godz. 08:02 Setna rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Jest co czytać! Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do wolnej Polski Archiwum Państwowe wydało książkę „Polska Bydgoszcz w dokumencie archiwalnym 1918-1920”. » więcej 2020-01-17, godz. 19:23 Wózek ma pomagać chorym dzieciom. Udoskonalą go na UTP [wideo] Naukowcy i studenci z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy będą udoskonalać prototyp nowatorskiego wózka, który powstał w Niemczech. » więcej
1234567