Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-12-04, 20:06 Redakcja

Młodzi namówili szkoły do pomocy. I zebrali dary dla hospicjów i DPS-ów

Finał zbiórki z udziałem zaangażowanych szkół w Bydgoszczy/fot. materiały stowarzyszenia
Finał zbiórki z udziałem zaangażowanych szkół w Bydgoszczy/fot. materiały stowarzyszenia
Grupa młodych ludzi z Bydgoszczy wymyśliła, że zorganizuje zbiórkę darów dla hospicjów i domów pomocy społecznej w regionie. Do akcji udało im się namówić 20 szkół. Efekt: w miniony piątek zapakowane dary dotarły do potrzebujących.
Bydgoskie Stowarzyszenie Nova zrzesza młodych ludzi, "chcących zmienić otaczającą ich rzeczywistość". – Przykładamy troskę do wspierania najbiedniejszych i realizujemy projekty, które spełniają marzenia młodych społeczników. Nasz zespół składa się z młodych i aktywnych osób, co pozwala nam na świeże i nowoczesne spojrzenie na otaczający nas świat - tak przedstawiają się na swojej oficjalnej stronie.

Właśnie zakończyli jedną ze swoich zbiórek, do której udało im się zaangażować 20 szkół z regionu - m.in. z Bydgoszczy, Nakła nad Notecią, Łochowa, Dąbrowy Chełmińskiej czy Solca Kujawskiego. - Zbieraliśmy artykuły dla hospicjów i domów pomocy społecznej, z którymi wcześniej uzgodniliśmy, co jest potrzebne – m.in. materace przeciwodleżynowe, opatrunki, środki czystości, kosmetyki, ale także artykuły papiernicze – kredki, ołówki, zeszyty - wymienia Krzysztof Kutka, uczeń jednego z bydgoskich techników, kierownik projektu. – W efekcie zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, bo udało się zgromadzić artykuły o wartości prawie 16 tys. zł - opowiada.

Młodzi sami najpierw wszystkie dary pozbierali po szkołach, potem je posegregowali i spakowali, a w miniony piątek zawieźli do dwóch hospicjów w Toruniu: "Nadzieja" i "Światło", a także do Domu Pomocy Społecznej "Słoneczko" w Bydgoszczy i DPS-u w Nakle nad Notecią.

Dlaczego postanowili swój czas wolny poświęcić potrzebującym? – Bo kochamy pomagać – tłumaczą. I szybko liczą, że przy całej akcji oficjalnie pracowało 15 osób - kierowcy, organizacja, osoby odpowiedzialne za bazę danych itp. – W szkołach w naszą akcję zaangażowało się aż 197 wolontariuszy. Bardzo się cieszymy, że się udało - mówi Krzysztof Kutka.

Wiadomości lokalne

2019-12-15, godz. 15:15 Te zawody są po to, żeby chore dzieci nie zostały na lodzie! [wideo] Toruńscy radni, żużlowcy, koledzy z firmy i urzędnicy spotkali się na lodowisku Mentor w Toruniu, na charytatywnym turnieju curlingowym - X Świąteczna Bitwa G ... » więcej 2019-12-15, godz. 13:49 Biegają dla zdrowia, dla satysfakcji i dla towarzystwa. Pora roku nie gra roli! [wideo] Około 400 osób brało udział w Zimowej Zadymce w Bydgoszczy. To ostatnia w tym roku impreza rekreacyjna z cyklu Biegowe Pory Roku. W biegach na 5 i 10 kilometr ... » więcej 2019-12-15, godz. 11:30 Finansowa panorama Torunia jest tak przejrzysta, że widać już na niej rok 2050 Na sesji 19 grudnia toruńscy radni zatwierdzą przyszłoroczny budżet. Na inwestycje zarezerwowano 319 mln zł. Zadłużenie na koniec 2020 roku miasto szacuje na ... » więcej 2019-12-15, godz. 08:05 „Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy” w Strzelnie. Po raz pierwszy w mieście Wyroby artystów ludowych i rękodzielników, wigilijne potrawy i pyszne ciasta, a przede wszystkim świąteczną atmosferę można odnaleźć na zorganizowanym po raz ... » więcej 2019-12-14, godz. 20:00 Emocje i dobra energia w tańcu. Finał Grand Prix Polski w Ciechocinku Najlepsze krajowe pary taneczne rywalizują w Ciechocinku w turnieju finałowym Grand Prix Polski. Najmłodsi zawodnicy mają 12-13 lat. » więcej 2019-12-14, godz. 18:30 Cudne szopki i smakołyki na Jarmarku Adwentowym w Przysieku Szopki, na ogół tradycyjne w treści i kształtach, ale często wykonane z bardzo nietypowych, oryginalnych materiałów, nadesłano na 13. Konkurs Szopek Bożonarod ... » więcej 2019-12-14, godz. 14:45 Terytorialsi z Inowrocławia złożyli przysięgę 100 nowych żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło, po raz pierwszy w Inowrocławiu, przysięgę wojskową. » więcej 2019-12-14, godz. 13:06 Jarek potrzebuje szpiku. Akcja rejestracji potencjalnych dawców Rejestrację potencjalnych dawców szpiku zorganizowano w toruńskich centrach handlowych. Akcję z Fundacją DKMS zorganizowali koledzy 16-letniego Jarka Aleksand ... » więcej 2019-12-14, godz. 11:30 Na czerwonym świetle na rondo? Nie ryzykuj. Mogą to wyłapać kamery Ośmiu kierowców wjechało na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zostali za to ukarani przez policjantów obserwujących bydgoskie rondo Toruńskie za pomocą Mobil ... » więcej 2019-12-14, godz. 10:00 „Sobota z paszportami” w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zorganizował „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą złożyć wnioski paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziąd ... » więcej
1234567