Środa, 21 października 2020 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-06-22, 08:02 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/Redakcja

Festiwale, półkolonie, sztuka w plenerze. Lato z toruńskim Dworem Artusa

Konferencja prasowa w toruńskim Dworze Artusa/fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Konferencja prasowa w toruńskim Dworze Artusa/fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
- To będzie oferta skromniejsza, ale niezwykle atrakcyjna - zapewniał podczas konferencji prasowej dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Podczas spotkania zaprezentowane zostały plany na najbliższe wakacyjne miesiące.
Już w czerwcu rozpocznie się Festiwal Pod Gwiazdami. W czwartek (25 czerwca) o godz. 19.00 w CKK Jordanki pojawi się zespół Nocna Zmiana Bluesa z charyzmatycznym wokalistą Sławkiem Wierzcholskim. W ramach Festiwalu planowane są także koncerty lokalnych artystów wyłonionych w plebiscycie muzycznym – Konstelacje.

Podczas imprezy będą też seanse filmowe w Artus Cinema. W programie: filmy uhonorowane statuetkami Oskarów, których motywem przewodnim jest muzyka (w lipcowe środy: 8, 15, 22 oraz 29 lipca o godzinie 18.00). Wstęp na festiwalowe filmy jest bezpłatny, obowiązują wejściówki.

Podczas konferencji zapowiedziano także Kulturalny M3 Festiwal Artystów Codzienności.
- W jego ramach szerokiej publiczności udostępnione będą wykłady, panele dyskusyjne, koncerty, spektakl, warsztaty i sesje domowe, które pomogą odbiorcom oswoić i udomowić kulturę, sztukę i naukę. O zgłoszeniach do uczestnictwa w festiwalu poinformujemy w pierwszej połowie lipca - zapowiadają organizatorzy. - Ślad naszych działań podczas kwarantanny stanowić będzie Kapsuła Czasu, w której umieszczone zostaną na pamiątkę świadectwa pandemicznych działań Dworu Artusa. Zakopanie Kapsuły Czasu 24 czerwca ma w symboliczny sposób pożegnać czasy Covid -19 i stanowić jego zapis dla przyszłych pokoleń.

W programie wakacji z Dworem Artusa będą także m.in.: pikniki sztuki w plenerze, RelaksAkcja na Rudaku, profesjonalne warsztaty artystyczne (pastele, florystyka) i sztuki użytkowej (lampiony, autorskie torby), a dla najmłodszych - półkolonie z dziecięcymi gwiazdami i bohaterami.

Szczegóły na stronie artus.torun.pl
Zapowiedź Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek
Toruń

Kultura

2020-10-21, godz. 07:15 Film, muzyka i fotografia, czyli „Trzy sztuki w Antarktyce” na festiwalu Tofifest. Przedpremierowo! Film „Trzy sztuki w Antarktyce” zostanie przedpremierowo pokazany na trwającym w Toruniu Festiwalu Filmowym Tofifest. Dostępny będzie na ekranie w sali kamera ... » więcej 2020-10-20, godz. 20:43 Zmarł aktor Dariusz Gnatowski W wieku 59 lat zmarł we wtorek w Krakowie Dariusz Gnatowski popularny aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z serialu „Świat według Kiepskich”. Informację o ... » więcej 2020-10-20, godz. 16:20 Wczesne średniowiecze wyszło na powierzchnię ziemi przy ul. Kujawskiej! Bydgoszcz odsłania przed nami swoje tajemnice, tym razem z zamierzchłych czasów Polski Piastów. Archeolodzy pracujący przy rozbudowie ulicy Kujawskiej po raz ... » więcej 2020-10-20, godz. 14:12 Kolejny dzień Festiwalu Tofifest w Toruniu. Zapraszamy na naszą relację! 'Sole' i 'Asia' to dwa spośród 11 filmów konkursowych prezentowanych na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest w Toruniu. Za nami kolejny dzień tego ... » więcej 2020-10-20, godz. 10:15 Startuje 18 Bydgoszcz Jazz Festival Sinatra kontra Presley - ten projekt muzyczny zainauguruje Międzynarodowy Bydgoszcz Jazz Festival. Koncert to połączenie dwóch projektów - Elvis symfonicznie ... » więcej 2020-10-19, godz. 21:00 „Zniewolony umysł” na scenie i na DVD. Wybierz się do Opery Nova Na trzy pokazy spektaklu „Zniewolony umysł” zaprasza pod koniec października bydgoska Opera Nova. Informuje też o wydaniu DVD z zapisem tego przedstawienia. » więcej 2020-10-19, godz. 09:58 Zmarł Wojciech Pszoniak. Wybitny aktor miał 78 lat - W Starym Teatrze w Krakowie trafiłem od razu na wspaniałych artystów; zacząłem pracować z Konradem Swinarskim, grałem główne role szekspirowskie - mówił w j ... » więcej 2020-10-18, godz. 22:58 Chór Kameralny Akademii Muzycznej z Grand Prix na szczecińskim festiwalu Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zdobył Grand Prix Międzynarodowego Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej. » więcej 2020-10-18, godz. 22:23 Zmarł Piotr Trella - wieloletni solista bydgoskiej opery Piotr Trella nie żyje - to solista bydgoskiej opery w latach 1972-1992. Kreował wiele głównych partii w wystawianych, jeszcze na gościnnej scenie Teatru Polsk ... » więcej 2020-10-18, godz. 13:45 Ogrody Wersalu na Bydgoskiej Scenie Barokowej Bydgoską Scenę Barokową tym razem opanowali gospodarze, czyli Stowarzyszenie Muzyki Dawnej. Kolejny - piąty wieczór w kinie Pomorzanin wypełnił program nazwan ... » więcej
1234567