Niedziela, 27 września 2020 r.   Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-12-06, 11:15 Magdalena Gill

„Dziadek do orzechów” od Mikołaja i koncert na dwie harfy w Filharmonii

Carlos Roberto Peña Montoya/fot. Ireneusz Skąpski
Carlos Roberto Peña Montoya/fot. Ireneusz Skąpski
Wyjątkowy program znajdzie się w programie koncertu mikołajkowego w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej. Będzie coś dla dorosłych, ale i dla dzieci.
Wieczór rozpocznie Uwertura „Rok 1812” Piotra Czajkowskiego, tuż po niej zabrzmi suita z baletu „Dziadek do orzechów”. Po przerwie zabrzmi „Voyage” - koncert na dwie harfy i orkiestrę Piotra Mossa. Na harfach grać będą: Anna Sikorzak-Olek i Carlos Roberto Peña Montoya, wystąpi także Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka.

– Przewidzieliśmy wizytę rodzin z dziećmi podczas koncertu, w związku z tym już z estrady będą niespodzianki – losy i prezenty dla wybranych gości – zapowiada Beata Bobińska z Filharmonii. – Ponadto zaplanowaliśmy w sali kameralnej animacje dla dzieci, a także czytanie ciekawych bajek przez prowadzącego koncert Jerzego Snakowskiego. Jeżeli rodziny z dziećmi nie będą chciały wybrać się na trudniejszą – drugą część koncertu, będą mogły zostać i uczestniczyć bardzo ciekawych zajęciach i niespodziankach w sali kameralnej.

- Atrakcją dla melomanów jest też dekorowanie sali koncertowej na czas Świąt Bożego Narodzenia. Formuła dekoracji każdego roku jest inna. 6 grudnia nastąpi inauguracja tegorocznej dekoracji – dodaje Katarzyna Szewczyk z FP.

Koncert rozpocznie się w piątek (6 grudnia) o godz. 19.00.

Mecenasem Filharmonii jest „Enea”.
Mówią Katarzyna Szewczyk i Beata Bobińska z Filharmonii Pomorskiej

Kultura

2020-09-25, godz. 21:33 Biżuteria do kwadratu. Wystawa w muzeum w Inowrocławiu Dzieła sztuki złotniczej i kwadratową biżuterię użytkową inowrocławskiej artystki Agnieszki Działo-Jabłońskiej od piątku oglądać można na wystawie „Dobrze mi ... » więcej 2020-09-25, godz. 18:30 Wodecki Sinatra - Sinatra Wodecki na Bydgoskim Festiwalu Muzycznym W 2011 powstał projekt Sinatra/Jarek Wist & Herdzin Big Band. Po blisko 10 latach mamy nowy program - WODECKI SINATRA - SINATRA WODECKI, który ma zjednoczyć d ... » więcej 2020-09-25, godz. 16:20 Góra pasty dla słonia powstanie podczas Nocy Naukowców w Toruniu! Interaktywne wystawy, specjalnie stanowiska doświadczalne, wirtualne spotkania z naukowcami i transmisja z Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika - t ... » więcej 2020-09-25, godz. 07:06 Festiwal Prapremier będzie lustrem i azylem. Święto teatru zacznie się 27 września Spektakl Krystiana Lupy 'Capri - wyspa uciekinierów' Teatru Powszechnego w Warszawie zainauguruje Festiwal Prapremier Teatru Polskiego w Bydgoszczy. » więcej 2020-09-24, godz. 20:28 Architektura trudnych czasów - jak się projektowało miasta w XIX i XX wieku? W Kujawsko - Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy trwa VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Architektura miast”. Temat spotkania brzmi - 'Architek ... » więcej 2020-09-24, godz. 19:24 Krzysztof Stanisławski dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu Krzysztof Stanisławski, pisarz, krytyk sztuki i filmu, kurator, współtwórca wielu zdarzeń filmowych i artystycznych został nowym dyrektorem Centrum Sztuki Wsp ... » więcej 2020-09-24, godz. 17:30 Ewa Leszczyńska w podwójnej roli na radiowej scenie. Zobaczcie sami! 'Sama i w duecie' to tytuł drugiego koncertu w ramach Trzeciego festiwalu Muzyka w willi Blumwego. W czwartek 24 września, o godz. 19, w studiu koncertowym im ... » więcej 2020-09-24, godz. 12:38 Dwóch aktorów i 18 postaci. Premiera „Kamieni w kieszeniach” w Teatrze Muzycznym [wideo] „Kamienie w kieszeniach' - premiera tego spektaklu odbyła się w sierpniu online. W czwartek (24 września) po raz pierwszy aktorzy Teatru Muzycznego w Toruniu ... » więcej 2020-09-24, godz. 08:07 Kierowała szkołą muzyczną 30 lat. Pogrzeb Ewy Stąporek-Pospiech w czwartek (24 września) Wieloletnia dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, współtwórczyni Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memor ... » więcej 2020-09-24, godz. 07:00 Teatr im. Horzycy w Toruniu ogłasza koniec świata - i zarazem początek! 'Koniec świata' pod tym hasłem odbywać się będzie nowy sezon artystyczny w Teatrze W. Horzycy w Toruniu. Sezon wyjątkowy, bo jubileuszowy. W tym roku Teatr Po ... » więcej
1234567