Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Kultura
2019-02-25, 10:55 Redakcja, na bazie materiałów HRPP

Posypią się iskry w toruńskiej Pameli. Pożegnanie z Non Iron?

Uwaga! Będzie głośno! Grafika: HRPP w Toruniu
Uwaga! Będzie głośno! Grafika: HRPP w Toruniu
Głośna muzyka zabrzmi w ostatni poniedziałek lutego w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Koncertowy wieczór połączy dojrzałość polskiej sceny metalowej z młodością i nadzieją tego gatunku.
Źródłem muzycznych decybeli będą: kultowa formacja NON IRON z Poznania, gostyńskie trio MĘCZENIE OWIEC oraz bydgoska grupa FACTOR 8.

Z pewnością najsilniejszym magnesem poniedziałkowego wieczoru koncertowego w toruńskiej Pameli będzie formacja NON IRON. Zespół hardrockowy wzbogacający swoją muzykę o elementy bluesa i heavy metalu powstał w 1985 roku z inicjatywy założyciela grupy Turbo - basisty Henryka Tomczaka. Wczesny skład zespołu tworzyli m.in. były perkusista Turbo Wojciech Anioła, gitarzyści Janusz Musielak i Zbigniew Ślatała oraz wokalista zespołu Wolf Spider Leszek Szpigiel. W roku 1987 miejsce Ślatały zajął gitarzysta grupy Turbo Wojciech Hoffmann, a Wojciecha Aniołę zastąpił za perkusją Jędrzej Kowalczyk.

Grupa rozwiązała się w 1997 roku. Dotychczas na scenę powróciła tylko raz – 27 września 2011 roku, gdy obok zespołów Turbo i Lombard w poznańskim klubie Blue Note zagrała wyjątkowy koncert poświęcony pamięci Andrzeja Sobczaka.

Po trzydziestu latach NON IRON powraca w klasycznym składzie: Szpigiel-Hoffmann-Tomczak-Musielak-Kowalczyk, oferując serię wyjątkowych koncertów z okazji rocznicy wydania debiutu i zbliżającej się reedycji krążka pt. "Innym Niepotrzebni".

Dla fanów NON IRON to być może ostatnia okazja spotkania z zespołem, który określa swoją trasę jako pożegnalną.

Poniedziałkowy wieczór w toruńskiej Pameli zapowiada się bardzo energetycznie i głośno!
Na koncert w toruńskiej Pameli zaprasza Wojciech Hoffmann

Kultura

2019-11-13, godz. 20:17 Krzyże Zasługi od prezydenta Polski dla działaczy kultury z Bydgoszczy [lista wyróżnionych] Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, przyznane przez prezydenta RP, wręczone zostały w środę wieczorem w bydgoskim Domu Kultury „Orion”. » więcej 2019-11-13, godz. 17:01 Konkurs im. Paprockiego: jurorzy w napięciu przed kwalifikacją wokalistów do drugiego etapu W Operze Nova w Bydgoszczy w środę (13 listopada) zakończą się przesłuchania konkursowe pierwszego etapu 1. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Pap ... » więcej 2019-11-13, godz. 12:05 Josh Hartnett o współpracy z Lechem Majewskim. „Dolina Bogów” na EnergaCamerimage Znany jest z takich filmów jak „Pearl Harbor” czy „Helikopter w ogniu”. Josh Hartnett w Toruniu na Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage promował najnowszy film ... » więcej 2019-11-12, godz. 21:40 Czy w Bydgoszczy wyśpiewają sobie karierę? Rozpoczął się Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego W Operze Nova w Bydgoszczy rozpoczęły się przesłuchania konkursowe 1. Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Bogdana Paprockiego. » więcej 2019-11-12, godz. 19:21 „Joker” zaczarował publiczność na Festiwalu EnergaCamerimage. Autora zdjęć rozchwytywano! To był jeden z najbardziej obleganych i oklaskiwanych pokazów na EnergaCamerimage w Toruniu. Choć film „Joker” już gości na dużych ekranach, to na EnergaCamer ... » więcej 2019-11-12, godz. 18:36 Opera Nova w czwartym wymiarze! Prawie wszystko gotowe do budowy! Opera Nova jest gotowa do rozpoczęcia budowy czwartego kręgu. Teraz jedynie czeka na gwarancje finansowe ze strony zarządu województwa i miasta Bydgoszczy - o ... » więcej 2019-11-12, godz. 09:52 Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Bogdana Paprockiego pierwszy raz w Bydgoszczy Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Wokalny im Bogdana Paprockiego rozpoczął się we wtorek (12. listopada) w Operze Nova. » więcej 2019-11-11, godz. 19:32 Film „Ukryta gra” w konkursie filmów polskich na Festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu W Toruniu od soboty trwa 27. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage. W programie 10 konkursów. W dwóch startuje Paweł Edelman, jeden z najwybitniejs ... » więcej 2019-11-11, godz. 18:33 Pianiści grają jak z nut! Rozpoczęły się przesłuchania Konkursu im. Paderewskiego Dziś w Bydgoszczy wystartowały przesłuchania pierwszego etapu 11. Międzynarodowego Konkursu Fortepianowego im. I. J. Paderewskiego. » więcej 2019-11-11, godz. 16:04 Kobiety śpiewają i mówią o Bydgoszczy. Koncert tak się spodobał, że będzie płyta! Bydgoszcz jest kobietą, a jej historię opisują piosenki. Kilkanaście utworów dotyczących sytuacji politycznej i społecznej miasta oraz komentarz bydgoskich dz ... » więcej
1234567