Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-01-05, 10:00 Iwona Muszytowska-Rzeszotek/muzeum.torun.pl

Pomysł na weekend? Wizyta w Domu Mikołaja Kopernika! [film]

Najmłodszym widzom natomiast dedykowany jest film animowany "Mikołaja Kopernika pierwsze spotkanie z niebem". Fot. zrzut ekranu/youtube
Najmłodszym widzom natomiast dedykowany jest film animowany "Mikołaja Kopernika pierwsze spotkanie z niebem". Fot. zrzut ekranu/youtube
Krótkometrażowy film animowany oraz nowy przewodnik po wystawie - to nowości, jakie pojawiły się w Domu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Po gruntownym remoncie i przebudowie, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Toruniu otwarte zostało przed wakacjami w 2018 roku.

- Całkowicie zmieniona wystawa wymagała nowego opracowania i przewodnika - wyjaśnia Alicja Lubowicka, współautorka publikacji.

- Najmłodszym widzom natomiast dedykowany jest film animowany "Mikołaja Kopernika pierwsze spotkanie z niebem" - dodaje Alicja Lubowicka.

- W tym katalogu postawiliśmy na bardzo dobre zdjęcia i właściwe, ciekawe opisy będące taką kwintesencją tego, czego chcemy się dowiedzieć na temat naszej wystawy. Opowiadamy o tym wszystkim, co kojarzy się z Mikołajem Kopernikiem, o jego zainteresowaniach naukowych. Chcieliśmy też się położyć nacisk na życie codzienne. Prezentowane są przede wszystkim przedmioty życia codziennego. Chcieliśmy stworzyć także krótką historię, którą mogliby obejrzeć najmłodsi. Prezentujemy krótką, ok. 4-minutową historię o małym ciekawskim chłopcu, który rozbudza swoją wyobraźnię biegnąc przez uliczki średniowiecznego Torunia. To może być taka przenośnia do tego jak mógł bawić się Mikołaj Kopernik, jako mały chłopiec - mówi wyjaśnia Alicja Lubowicka, współautorka publikacji.Animowany film o pasji Mikołaja Kopernika dostępny jest na stronach toruńskiego Muzeum Okręgowego.
O nowych atrakcjach w Domu Mikołaja Kopernika mówi Alicja Lubowicka (Popołudnie z nami)

Kultura

2020-12-03, godz. 21:09 Piękno roślin, zwierząt i krajobrazów uchwycone w kadrze. Festiwal „Sztuka Natury” Prezentacje multimedialne wystaw, spotkania z autorami zdjęć oraz wręczenie nagród w konkursie fotograficznym. W piątek 4 grudnia rozpoczyna się w Toruniu XII ... » więcej 2020-12-02, godz. 21:08 W Toruniu po książkę do paczkomatu. Nowa oferta Książnicy Kopernikańskiej Wypożycz, odbierz i oddaj w paczkomacie. Książnica Kopernikańska w Toruniu jest pierwszą biblioteką publiczną w Polsce, która we współpracy z firmą InPost, ur ... » więcej 2020-12-02, godz. 12:22 Spotkania, warsztaty i spacery literackie. Festiwal Książki w Toruniu online Zygmunt Miłoszewski, Mariusz Szczygieł, Radek Rak czy Robert Górski - to tylko niektórzy goście rozpoczynającego się w środę (2 grudnia) w Toruniu 26. Festiwa ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:15 Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha - koncert 11. listopada w Filharmonii Pomorskiej został zarejestrowany specjalny koncert łączący różne światy muzyczne. 'Kujawy i Pomorze dla Jana Sebastiana Bacha' tak ... » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Czarno-biały, upamiętnia Grzegorza Ciechowskiego. Mural na budynku UMK Toruński mural poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu jest już prawie gotowy. Ogromne malowidło powstaje na budynku uniwersyteckim przy ulicy Reja 25. » więcej 2020-11-30, godz. 16:46 Singiel „Chcę pamiętać” na początek. Wspólna płyta Krzysztofów: Herdzina i Iwaneczki „Origami” - taki tytuł nosi płyta dwóch bardzo zapracowanych artystów związanych z Bydgoszczą. Krzysztof Iwaneczko i Krzysztof Herdzin spotkali się w studiu i ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:43 O białoruskiej literaturze w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy Premiera antologii współczesnej literatury białoruskiej pt. „Wschód wolności” była częścią niedzielnego wieczoru w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. » więcej 2020-11-29, godz. 11:45 Beethoven i Dobrzyński podczas czwartego koncertu festiwalu Muzyka w willi Blumwego [zdjęcia] To był już przedostatni koncert w ramach III festiwalu Muzyka w willi Blumwego. W studiu Polskiego Radia PiK im. Jeremiego Przybory zabrzmiały kompozycje Ludw ... » więcej 2020-11-29, godz. 08:45 Numizmatyczne skarby trafiły do inowrocławskiego muzeum Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu wzbogaciło się o numizmatyczne skarby. Jeden przekazał placówce Narodowy Bank Polski, drugi wojewódzki konserwator ... » więcej 2020-11-28, godz. 12:10 Rozmowa z Maciejem Niesiołowskim Przed wieloma laty prowadził „Z batutą i humorem” - telewizyjny program, który okazał się wielkim hitem. Dziś przygotowuje w Bydgoszczy koncert specjalny - na ... » więcej
1234567