Poniedziałek, 18 lutego 2019 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Polskie Radio PiK » Kultura
2018-11-21, 12:51 Redakcja

Małgorzata Grela świętuje 25-lecie podczas spektaklu „Hrabina Marica”

Małgorzata Grela jako Hrabina Marica w operetce Kálmána na deskach bydgoskiej Opery Nova/fot. Marek Chełminiak
Małgorzata Grela jako Hrabina Marica w operetce Kálmána na deskach bydgoskiej Opery Nova/fot. Marek Chełminiak
- Muzyka Kálmána zawsze wprawia słuchaczy w pogodny nastrój, dlatego Małgorzata Grela wybrała spektakl „Hrabina Marica” na swój szczególny wieczór - jubileusz 25-lecia pracy artystycznej – zapraszają w bydgoskiej Operze Nova.
Operetka „Hrabina Marica” zostanie wystawiona w bydgoskiej Operze Nova już po raz 90. Spektakl będzie można obejrzeć cztery razy - od czwartku do niedzieli (od 22 do 25 listopada). Wyjątkowe będzie przedstawienie sobotnie (24 listopada), bo tego dnia swój jubileusz 25-lecia pracy artystycznej świętować będzie sopran Małgorzata Grela, która wystąpi w roli tytułowej.

Małgorzata Grela jest solistką Opery Nova od 1993 roku. Znamy ją m.in. z partii Elizy w "My Fair Lady", Liu w "Turandot" czy Adeli w "Zemście Nietoperza". Wykonuje też repertuar oratoryjno-kantatowy i estradowy: partie sopranowe w „Requiem” i „Mszy Koronacyjnej” Mozarta , w „Glorii” Vivaldiego, „Stabat Mater” Pergolesiego. Współpracuje z teatrami muzycznymi w Krakowie i Szczecinie. Odbyła liczne tournée - śpiewała m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, Belgii, Holandii.

Pracuje także na stanowisku profesora uczelni w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od września 2012 pełni funkcję dziekana wydziału wokalno-aktorskiego. W minioną niedzielę można było oklaskiwać śpiewaczkę razem z jej studentkami na scenie Domu Jubileuszowego Jana Pawła II w bydgoskim Fordonie.

Małgorzata Grela wystąpi również w spektaklu czwartkowym, a w piątek i w niedzielę po raz pierwszy w Hrabinę Maricę wcieli się inna solistka bydgoskiej Opery Nova - Magdalena Polkowska. Jako adoratorzy pięknej hrabiny wystąpią: Janusz Ratajczak i Łukasz Załęski (Hrabia Tassilo). Jako niefortunny wielbiciel Koloman Żupan - Szymon Rona i Paweł Krasulak. Partię Lizy wykonywać będą: Hanna Okońska i Marta Ustyniak-Babińska. W roli Czekka wystapi Ryszard Smęda, jako książę Populescu: Bartłomiej Kłos i Jakub Zarębski.
Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas.

Sobotni spektakl, podobnie jak te w czwartek i piątek rozpoczynają się o godz. 19.00, niedzielny – o godz. 18.00. W sprzedaży są jeszcze bilety tylko na czwartkowe przedstawienie.

Kultura

2019-02-17, godz. 19:45 XVII Dni Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej Akademia Muzyczna startuje z cyklem wydarzeń w ramach Dni Muzyki Dawnej. » więcej 2019-02-17, godz. 16:00 "Miłość i malarstwo kwantowe" wystawa Grzegorza Pleszyńskiego 'Miłość i malarstwo kwantowe' - to tytuł nowej wystawy przygotowanej na Walentynki przez Grzegorza Pleszyńskiego. » więcej 2019-02-17, godz. 07:15 Teatralna Akademia Seniora W Teatrze Wilama Horzycy startuje w poniedziałek 18 lutego nowy projekt artystyczny. Tym razem jest to Teatralna Akademia Seniora. » więcej 2019-02-16, godz. 19:30 Spotkanie z Iwoną Sochą i Adamem Zdunikowskim Duety miłosne są niemal w każdej operze. Najczęściej wykonują je głosy sopranowe z tenorowymi. Najpiękniejsze duety w miniony piątek zaśpiewali znani soliści ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:22 Dwa akordeony i klarnet. Akademia Muzyczna w bydgoskim Fordonie Akordeoniści i klarnecista wystąpią podczas kolejnego koncertu, przygotowanego przez artystów bydgoskiej Akademii Muzycznej w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II ... » więcej 2019-02-15, godz. 17:20 Duety miłosne w Filharmonii Pomorskiej W Filharmonii Pomorskiej dziś będzie można usłyszeć najpiękniejsze duety miłosne - na sopran i tenor. Prawdziwe hity muzyki operowej zaśpiewają Iwona Socha i ... » więcej 2019-02-14, godz. 09:12 PRL na zdjęciach z lat siedemdziesiątych. Wystawa w Toruniu Edward Gierek na wystawie zwierząt hodowlanych, występ Violetty Villas w Poznaniu, urodziny żyrafy w zoo czy dzikie wysypisko śmieci - takimi tematami i wydar ... » więcej 2019-02-13, godz. 06:00 "Trump i pole kukurydzy" - nowy spektakl Teatru Polskiego w Bydgoszczy Sztuka Artura Pałygi w reżyserii Pawła Łysaka premierowo już w sobotę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. » więcej 2019-02-12, godz. 18:45 Pytania o Radio Maryja i ojca Rydzyka w spektaklu Teatru Horzycy w Toruniu W Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu powstaje spektakl 'Wróg się rodzi', o fenomenie Radia Maryja oraz ojca Tadeusza Rydzyka. » więcej 2019-02-11, godz. 12:47 Weź udział w akcji artystycznej w Galerii Miejskiej bwa! Przez wiele lat związana z bydgoskim Liceum Plastycznym, dziś artystka sztuk wizualnych. Pracuje na styku teatru, filmu i performance. Jej prace prezentowane ... » więcej
1234567