Środa, 21 listopada 2018 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Kultura
2013-08-21, 12:03 Bogumiła Wresiło

Wystawy ''Travemünde'' i ''Black Boxy'' w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy

Jakub Elwertowski przy jednej ze swoich prac. Fot. Bogumiła Wresiło
Jakub Elwertowski przy jednej ze swoich prac. Fot. Bogumiła Wresiło
W Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy w środę odbył się wernisaż dwóch nowych wystaw. Pierwsza to ''Travemünde'' Jakuba Elwertowskiego z Bydgoszczy , druga ''Black Boxy'' Jerzego Ludwika Brzuskiewicza z Torunia.
- Zależy mi na tym, aby były to rzeczy w miarę sensowne i żeby byli to ludzie zaangażowano w to, co robią - mówi o nowych wystawach i autorach prac, szef galerii Wacław Kuczma.

- Kuba Elwertowski jest tradycyjnym malarzem, jego prace są przyjemne, optymistyczne, dają pozytywne przeżycia i emocje. Druga postać Jurek Brzuskiewicz - człowiek po sześćdziesiątce, artysta już dojrzały, znajdujący się w zupełnie innej przestrzeni - kolaży, w których gromadzi swoje emocjonalne metafizyczne przeżycia - wyjaśnia Kuczma.

Wystawy będzie można oglądać do 15 września.
Rozmowa Bogumiły Wresiło z Wacławem Kuczmą i Jakubem Elwertowskim (Popołudnie z nami)
Dłuższa wersja rozmowy Bogumiły Wresiło z Wacławem Kuczmą i Jakubem Elwertowskim. (Śniadanie z muzami)

Kultura

2018-11-20, godz. 14:53 Organizatorzy EnergaCamerimage: "Prezydent może zaproponować nowe warunki" Przepychanek dotyczących Festiwalu EnergaCamerimage ciąg dalszy. Po tym, jak Marek Żydowicz ogłosił koniec imprezy w Bydgoszczy, a potem prezydent miasta oska ... » więcej 2018-11-19, godz. 15:30 Nieznane przestrzenie w bwa. Na zdjęciach Wojciecha Woźniaka „Unknown Roads” - tak zatytułował swoją najnowszą wystawę Wojciech Woźniak. Zdjęcia można oglądać w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. » więcej 2018-11-19, godz. 12:36 Zmarł Witold Sobociński - wybitny operator filmowy nagrodzony także podczas 26. Festiwalu EnergaCamerimage Zmarł Witold Sobociński, autor zdjęć filmowych m.in. do 'Frantic' Romana Polańskiego, 'Ziemi obiecanej' Andrzeja Wajdy, 'Sanatorium pod klepsydrą' Wojciecha J ... » więcej 2018-11-18, godz. 19:07 Załatwili gąski, by odlać z nich orła. Filharmonia z drugiej strony estrady Choć to poważna instytucja, nie znaczy że zawsze jest tam poważnie. Pracownicy bydgoskiej filharmonii potrafią przytaczać dziesiątki zabawnych historii z prze ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:00 Finał X festiwalu Muzyka u Źródeł 'Woman in Black' tak nazywa się projekt Garego Guthmana i Sashy Strunin. Amerykański trębacz, kompozytor, autor tekstów i producent muzyczny od lat mieszka w ... » więcej 2018-11-18, godz. 12:12 Arie z oper i operetek. Małgorzata Grela i jej studenci w bydgoskim Fordonie Koncert pt. 'Od arii operowej do arii musicalowej', przygotowany przez Akademię Muzyczną odbędzie się w niedzielę (18 listopada) w Domu Jubileuszowym Jana Paw ... » więcej 2018-11-18, godz. 09:08 Dziura w obrusie i mamy "Kłopot". W niedzielę premiera spektaklu dla dzieci Co zrobić z plamą w obrusie wypaloną żelazkiem - odpowiedź jest oczywista - można wyrzucić zniszczony obrus. Ale co, kiedy jest to cenna pamiątka rodzinna? » więcej 2018-11-17, godz. 22:51 Marek Żydowicz ogłosił koniec festiwalu Camerimage w Bydgoszczy To był ostatni festiwal w Bydgoszczy, niewykluczone, że także w Polsce. W Bydgoszczy zakończył się Festiwal Energa Camerimage, » więcej 2018-11-17, godz. 21:06 Złota Żaba dla Koreańczyka Ji Yong Kim. Srebrna - dla Łukasza Żala za zdjęcia do "Zimnej Wojny" [wideo] Ji Yong Kim laureatem Złotej Żaby na Festiwalu EnergaCamerimage w Bydgoszczy. Koreański operator został nagrodzony za zdjęcia do filmu 'The Fortress'. » więcej 2018-11-17, godz. 16:44 Adaptacja powieści Reymonta na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy Adaptacja teatralna mało znanej powieści Władysława Reymonta 'Wampir' dziś premierowo w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. » więcej
1234567