Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-06-22, 16:35 Jolanta Fischer/Redakcja

FOD przenosi się do Trzeciewca. Na Nakielskiej powstaną mieszkania

Wnętrze hali produkcyjnej FOD przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Fot. Jolanta Fischer
Wnętrze hali produkcyjnej FOD przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Fot. Jolanta Fischer
Wnętrze hali produkcyjnej FOD przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Fot. Jolanta Fischer
Wnętrze hali produkcyjnej FOD przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Fot. Jolanta Fischer
Wnętrze hali produkcyjnej FOD przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Fot. Jolanta Fischer
Wnętrze hali produkcyjnej FOD przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Fot. Jolanta Fischer
Bydgoska Fabryka Obrabiarek do Drewna przy ul. Nakielskiej./fot. Wikipedia
Bydgoska Fabryka Obrabiarek do Drewna przy ul. Nakielskiej./fot. Wikipedia
Pracownicy Fabryki Obrabiarek Drewna w Bydgoszczy żegnają się z zabytkowym budynkiem przy ul. Nakielskiej 53. Firma nabyła właśnie nową siedzibę.
- Znajduje się ona na nieruchomości położonej w Trzeciewcu w gminie Dobrcz. To nowoczesna hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowy, wspaniały biurowiec o powierzchni tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko położone na 5-hektarowej działce położonej tuż przy nowo budowanej drodze ekspresowej S5, więc doskonała lokalizacja - poinformował Andrzej Walkowiak - prezes zarządu FOD.

- Żal rozstawać się ze starą siedzibą, to oczywiste. Wielu pracowników, którzy spędzili tutaj po kilkadziesiąt lat bardzo to przeżywa, ale ta siedziba nadaje się dziś do wszystkiego, o czym państwo się przekonaliście - organizowaliśmy spektakle, koncerty - natomiast działalności gospodarczej prowadzić już się po prostu tutaj nie da - dodał Andrzej Walkowiak.

Ocena, które budynki i maszyny mogą zostać wyburzone lub zniszczone należy teraz do konserwatora zabytków. Najstarsza maszyna w fabryce pochodzi z 1900 roku i wciąż jest sprawna.

W sprzedaży nierchomości FOD przy Nakielskiej pomogło Ministerstwo Aktywów Państwowych. Zdaniem Zbigniewa Gryglasa, podsekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, jest szansa, że w tym miejscu powstaną teraz mieszkania w ramach programu "Mieszkanie Plus".

- Strona nabywająca nieruchomość [przy ul. Nakielskiej - dop.red] to wielki holding nieruchomości Skarbu Państwa. On także wiąże duże nadzieję z tą transakcją. Kosztem wielomilionowych inwestycji powstanie tutaj około 600 mieszkań, w bardzo różnych wariantach, dla różnych klientów - i tych bardziej zasobnych i tych trochę mniej. Myślę, że znajdą tu swoje bardzo dogodne miejsce do życia, którego dzisiaj poszukują - powiedział Zbigniew Gryglas.

Dokonana transakcja ma być szansą dla obu stron.
FOD przenosi się do Trzeciewca. Na Nakielskiej powstaną mieszkania (Popołudnie z nami)

Biznes

2020-12-04, godz. 07:20 Przystań OSiR-u we Włocławku zmieni się nie do poznania. Będzie nawet wodny plac zabaw Nad Wisłą we Włocławku powstanie nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny. Miasto otrzymało już pozwolenie na rozbudowę przystani przy ul. Płockiej. » więcej 2020-12-03, godz. 19:48 Dwa nowe pociągi Elf 2 dostarczone Kolejom Wielkopolskim Bydgoska PESA dostarczyła pierwsze dwa z zamówionych na rzecz Kolei Wielkopolskich pięciu elektrycznych zespołów trakcyjnych Elf2. Według zapewnień producenta ... » więcej 2020-12-03, godz. 14:46 Uczą niewidomych więźniów samodzielnego życia. Wyróżnienie dla bydgoskiego zakładu Zakład Karny w bydgoskim Fordonie doceniony za pomoc niewidomym i kształtowanie empatii wobec nich. Certyfikat placówki Przyjaznej Osobom Niewidomym nadali: b ... » więcej 2020-12-03, godz. 13:59 Mogą zamknąć sklep i wlepić karę klientom. Wspólne kontrole sanepidu i policji W ponownie otwartych galeriach handlowych w regionie można natknąć się na kontrole sanepidu. Inspektorom towarzyszą policjanci. » więcej 2020-12-01, godz. 18:40 Właściciele lokali gastronomicznych i klubów fitness mogą już składać wnioski o samorządowe granty Rozpoczął się nabór wniosków o dotacje dla branży gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. O wsparciu kujawsko-pomorskich przeds ... » więcej 2020-12-01, godz. 12:50 Podejmij decyzję na co wydać pieniądze z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego! Rozpoczyna się głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy będą mogli wybierać sposród ponad 350 projektów. Miasto na pomysł ... » więcej 2020-12-01, godz. 07:51 Znowu podatki od nieruchomości w górę. Więcej zapłacą też właściciele psów Mieszkańcy Włocławka zapłacą w przyszłym roku większe podatki od nieruchomości - tak zdecydowali  miejscy radni. » więcej 2020-11-30, godz. 21:00 Koniec parkowania za darmo. Od 1 grudnia szpital wprowadza opłaty Płatne parkowanie wprowadzone zostaje od wtorku (1 grudnia) na terenie Szpitala Wielospecjalistycznego im. Błażka w Inowrocławiu. » więcej 2020-11-30, godz. 18:31 Król Kazimierz Wielki i zabytkowy budynek poczty. Bydgoszcz na znaczku Poczta Polska właśnie wydała kolejny znaczek z serii „Miasta polskie”. Po m.in. Krakowie, Warszawie czy Gnieźnie - znalazła się na nim Bydgoszcz. » więcej 2020-11-30, godz. 13:30 Pekao: po trudnym 2020 r. czeka nas wyraźnie lepszy 2021 r. Mimo, że z powodu koronawirusa, gospodarka zamknie rok 2020 na minusie, to stopniowe upowszechnianie szczepień, wzrost popytu oraz wsparcie fiskalne, powinny ... » więcej
1234567