Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-11-16, 20:30 Kamila Zroślak/ Redakcja

Pikieta byłych pracowników hostelu. Pracodawca twierdzi, że nie mają racji

Byli pracownicy pikietowali budynek hostelu przy ul. Lelewela. Fot. Kamila Zroślak
Byli pracownicy pikietowali budynek hostelu przy ul. Lelewela. Fot. Kamila Zroślak
Byli pracownicy jednego z bydgoskich hosteli domagają się zaległych wypłat. Pikietowali budynek przy ul. Lelewela. Twierdzą, że zostali oszukani. Tymczasem pełnomocnik pracodawcy zaznacza, że pieniądze im się nie należą, bo nie wywiązywali się z umów.
- Nie dostaliśmy wypłat za przepracowane miesiące. Przyniosłem wypowiedzenie, którego rzekomo nie przyjęto, bo nie wiem co się dalej stało. Dostałam ich własne wypowiedzenie, pracowałam w czerwcu - powiedziała jedna z byłych pracownic.

- Pracowałem w 2013 roku. Do dziś nie otrzymałem mojego wynagrodzenia - dodał inny uczestnik pikiety,

- Hostel nadal funkcjonuje jak gdyby nigdy nic, nie płacąc pracownikom, zatrudniając kolejne osoby. Nie będziemy tego tolerować - podkreślał Jakub Żaczek ze Związku Syndykalistów Polski.

- Były rozwiązywane umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Te osoby nie świadczyły pracy bądź świadczyły ją wadliwie lub dopuszczały się naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. W momencie kiedy byli pracownicy przychodzą i twierdzą, że mają zaległe wynagrodzenie za okres, który nie jest przepracowany no to trudno zgodzić się z tym, aby za ten okres mogły być wypłacane jakiekolwiek pieniądze - powiedział pełnomocnik pracodawcy.

W pikiecie wzięło udział kilkunastu pracowników.
Pikieta byłych pracowników hostelu. Pracodawca twierdzi, że nie mają racji
Bydgoszcz

Biznes

2020-09-18, godz. 08:36 Wygodna poduszka do snu - czym kierować się podczas jej wyboru? Podczas zakupów wyposażenia do sypialni skupiamy się zazwyczaj na łóżku i materacach. Bardzo często zapominamy o poduszce. Jest to duży błąd, ponieważ to na n ... » więcej 2020-09-17, godz. 10:30 Trzy modele obuwia, za którymi "stoją" muzycy Współpraca między branżami obuwniczą i muzyczną od dekad trwa w najlepsze. Tylko w ostatnich latach znani ze swojej twórczości muzycznej artyści stworzyli kil ... » więcej 2020-09-16, godz. 16:34 Szczepionki przeciw grypie otrzymywane przez pracowników nie będą opodatkowane Szczepionki przeciw grypie otrzymywane przez pracowników nie będą opodatkowane - informuje w środę Ministerstwo Finansów. Jak zapewniono, prace nad rozporządz ... » więcej 2020-09-15, godz. 21:34 W Toruniu będą lać wodę, ale w ramach inwestycji w małą retencję 390 tys zł trafi do torunian - w tym firm - na instalacje do gromadzenia deszczówki. Prezydent Michał Zaleski podsumował dziś pilotażowy program dofinansowań ... » więcej 2020-09-15, godz. 10:12 Minister: Polska poradziła sobie z pandemią najlepiej z państw Unii Europejskiej - Musimy wykorzystać ten moment, ruszyć gospodarkę i zostać liderem na rynkach międzynarodowych. Analizy Komisji Europejskiej pokazują, że Polska poradziła so ... » więcej 2020-09-14, godz. 21:00 PKN Orlen wybiera wykonawcę hubu wodorowego, który ma powstać we Włocławku Docelowo hub wodorowy we Włocławku będzie mógł wytwarzać do 600 kg doczyszczonego wodoru na godzinę. Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszym półrocz ... » więcej 2020-09-14, godz. 19:26 „Polska już odłączona od respiratora”. Welconomy Forum in Toruń głównie o pandemii Pandemia i co dalej? To główny temat, który przewija się przez Welconomy Forum in Toruń. Przedstawiciele rządu i eksperci w poniedziałek dyskutowali o przyszł ... » więcej 2020-09-13, godz. 08:10 Hodują, produkują, częstują - byliśmy na rypińskich targach rolnych [galeria] Kilkudziesięciu wystawców z branży rolniczej i ogrodniczej uczestniczy w 30. Targach Agra w Rypinie. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wystawil ... » więcej 2020-09-09, godz. 15:35 Zobaczcie po raz ostatni! Znika stara fabryka, powstaną bloki [zdjęcia, wideo] W sobotę (12 września) można było po raz ostatni zobaczyć bydgoską Fabrykę Obrabiarek do Drewna przy ulicy Nakielskiej. Wycieczkę zorganizowała Rada Osiedla W ... » więcej 2020-09-08, godz. 14:49 Straty Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Firma czeka na wsparcie rządowe Spadek przychodów o połowę, oszczędności i czekanie na rządową pomoc - tak bydgoski Port Lotniczy podsumowuje najtrudniejsze miesiące epidemii. » więcej
1234567