Środa, 15 lipca 2020 r.   Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida
Polskie Radio PiK » Biznes
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2019-07-01, 13:43 Adriana Andrzejewska, Michał Zaręba/Redakcja

Oskarżony o wyłudzenia pieniędzy na budowę mieszkań, prowadzi kolejne inwestycje

Tomasz B. zapewnia, że rozliczy się z klientami z Różankowa/fot. Pixabay
Tomasz B. zapewnia, że rozliczy się z klientami z Różankowa/fot. Pixabay
Toruński developer Tomasz B., mimo prokuratorskich zarzutów, pośredniczy w sprzedaży domów dla nowej spółki - wynika ze wzoru aktu notarialnego, do którego dotarło Polskie Radio PiK.
Mężczyzna jest oskarżony m.in. o to, że jako prezes spółki Marbud Zielone Wzgórze miał wyłudzić od klientów z Różankowa ponad 130 tysięcy złotych. Tym razem inwestycja prowadzona jest na lewobrzeżu Torunia. Tomasz B. twierdzi, że nowa spółka, która ma w jednym z członów nazwę „Marbud”, nie ma nic wspólnego z jego rodzinną firmą, która jest w stanie upadłości. Po prostu przejęła jej nazwę marketingową, a sam Tomasz B. jedynie współpracuje z inwestorem i sprzedaje w jego imieniu domy.

Tomasz B. zapewnia, że rozliczy się z klientami z Różankowa. – Mogę też zagwarantować, że osób, które kupują domy nie spotka sytuacja taka, jak ludzi z Różankowa. Wywiążemy się z wszystkich terminów i zobowiązań wobec klientów – obiecuje.

– Postępowanie komornicze w stosunku do spółki, jak i sprawa w sądzie przeciwko Tomaszowi B. nie zakończyły się. Tomasz B. może więc dalej działać na rynku nieruchomości - mówi Judyta Głowacka, szefowa prokuratury rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Do tematu wrócimy w poniedziałkowej (1 lipca) audycji „Bliżej Życia” - o godz. 16.30.
Mówi Tomasz B.
Mówi Judyta Głowacka, szefowa prokuratury rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Biznes

2020-07-15, godz. 09:30 Twój nowy dom jest bliżej, niż myślisz! Projekty są na wyciągnięcie ręki Marzenia o nowym domu elektryzują i młodych, i tych nieco starszych. Szczególnie w tym roku znacznie wzrosło zainteresowanie nawet niewielkimi domami konieczn ... » więcej 2020-07-15, godz. 08:00 Świadomość ekologiczna pomoże zadbać o czystość. Miasto dopłaci! Świecie nad Wisłą stawia na ochronę środowiska i działania proekologiczne u mieszkańców. Do podziału wśród zainteresowanych i potrafiących wykorzystać środki ... » więcej 2020-07-14, godz. 21:00 Powstanie fundusz wspierający innowacje w rolnictwie Spółka zależna Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - GPW Ventures oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) podpisały we wtorek list intencyjny w s ... » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Przesiadamy się do aut elektrycznych? Jeszcze nie tak szybko! Otwarty panel ekspercki na temat elektromobilności zorganizowano 14 lipca na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. » więcej 2020-07-13, godz. 11:23 URE: Ceny prądu do końca roku nie wzrosną Prezes URE odmówił zatwierdzenia nowych oraz zmian obowiązujących do końca tego roku taryf na sprzedaż energii elektrycznej. W ocenie prezesa urzędu obecna sy ... » więcej 2020-07-12, godz. 10:00 Nasili się gwar dziatwy w przedszkolach. Co na to rodzice? Po interwencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Główny Inspektor Sanitarny zwiększa dopuszczalną liczbę dzieci w grupie przedszkolnej oraz zmniejs ... » więcej 2020-07-11, godz. 09:55 Zakupy na weekend? Zrób dzisiaj, byś jutro się nie zdziwił W niedzielę 12 lipca sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach nadal obowiązują wymogi bezpi ... » więcej 2020-07-08, godz. 14:41 Andrzej Łysakowski nowym prezesem Nitro-Chemu. Zmiany w zarządzie bydgoskiej firmy Zakłady Chemiczne Nitro-Chem mają nowego prezesa. Został nim Andrzej Łysakowski. Na stanowisku zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego, który od 6 lipca sprawuje obo ... » więcej 2020-07-08, godz. 06:52 Bydgoska Pesa dostarczy lokomotywę dla Pol-Miedź Trans 7 lipca podpisano umowę na dostawę przez zakłady Pesa Bydgoszcz lokomotywy z silnikiem dojazdowym 11Ed dla firmy Pol-Miedź-Trans. » więcej 2020-07-07, godz. 14:47 Ulgi dla przedsiębiorców wciąż rozpatrywane. Włocławek dla biznesu Włocławscy radni przyjęli dziś uchwałę w sprawie zmiany regulaminu i cennika korzystania z usług Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości. » więcej
1234567