Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Biznes
2019-07-01, 13:43 Adriana Andrzejewska, Michał Zaręba/Redakcja

Oskarżony o wyłudzenia pieniędzy na budowę mieszkań, prowadzi kolejne inwestycje

Tomasz B. zapewnia, że rozliczy się z klientami z Różankowa/fot. Pixabay
Tomasz B. zapewnia, że rozliczy się z klientami z Różankowa/fot. Pixabay
Toruński developer Tomasz B., mimo prokuratorskich zarzutów, pośredniczy w sprzedaży domów dla nowej spółki - wynika ze wzoru aktu notarialnego, do którego dotarło Polskie Radio PiK.
Mężczyzna jest oskarżony m.in. o to, że jako prezes spółki Marbud Zielone Wzgórze miał wyłudzić od klientów z Różankowa ponad 130 tysięcy złotych. Tym razem inwestycja prowadzona jest na lewobrzeżu Torunia. Tomasz B. twierdzi, że nowa spółka, która ma w jednym z członów nazwę „Marbud”, nie ma nic wspólnego z jego rodzinną firmą, która jest w stanie upadłości. Po prostu przejęła jej nazwę marketingową, a sam Tomasz B. jedynie współpracuje z inwestorem i sprzedaje w jego imieniu domy.

Tomasz B. zapewnia, że rozliczy się z klientami z Różankowa. – Mogę też zagwarantować, że osób, które kupują domy nie spotka sytuacja taka, jak ludzi z Różankowa. Wywiążemy się z wszystkich terminów i zobowiązań wobec klientów – obiecuje.

– Postępowanie komornicze w stosunku do spółki, jak i sprawa w sądzie przeciwko Tomaszowi B. nie zakończyły się. Tomasz B. może więc dalej działać na rynku nieruchomości - mówi Judyta Głowacka, szefowa prokuratury rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Do tematu wrócimy w poniedziałkowej (1 lipca) audycji „Bliżej Życia” - o godz. 16.30.
Mówi Tomasz B.
Mówi Judyta Głowacka, szefowa prokuratury rejonowej Toruń Centrum Zachód.

Biznes

2019-07-18, godz. 18:59 Co się dzieje w Metronie? Czy niszczeją maszyny? Niszczeją maszyny pozostawione w budynkach toruńskiego Metronu - alarmują byli pracownicy zlikwidowanego producenta wodomierzy. Nic niepokojącego się nie dzie ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Komisja Europejska wszczyna dochodzenie w sprawie działań Amazona Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 Nowela ustawy frankowej z podpisem prezydenta Prezydent podpisał nowelę o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy - poinformowała w śr ... » więcej 2019-07-16, godz. 19:18 Premier o zmianach w podatkach. Będzie więcej w portfelu Przyjęte przez rząd zmiany podatkowe spowodują, że rocznie w kieszeni każdego pracownika pozostanie kilkaset złotych - powiedział premier Mateusz Morawiecki. » więcej 2019-07-15, godz. 18:07 Anwil Włocławek wszedł do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i już zyskał Firma z Grupy Orlen dostała wsparcie od PSSE na budowę instalacji granulacji mechanicznej w segmencie nawozów. Dzięki temu włocławska spółka przez 12 lat będz ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:35 200 bomb lotniczych Mk-82 wyprodukują Zakłady Chemiczne Nitro-Chem [galeria] Odbiorcą są polskie Siły Powietrzne. W poniedziałek (16.07.) prezes bydgoskiego Nitro-Chemu, Krzysztof Kozłowski odebrał z rąk Fabio Sgarziego z RWM Italia, c ... » więcej 2019-07-15, godz. 14:48 Są pieniądze na profilaktykę przed ASF. Spotkanie wojewody ze starostami Kujawsko-pomorscy rolnicy mogą ubiegać się o pieniądze na zabezpieczenia przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Choroba dotąd nie dotarła do naszego regionu. C ... » więcej 2019-07-11, godz. 20:05 Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą oznakowanie „bez GMO” Producenci, którzy produkują żywność lub pasze bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych, będą mogli je oznaczyć jako „wolne od GMO” - przewidu ... » więcej 2019-07-09, godz. 11:12 Naukowcy z UKW zajęli się leniuchowaniem. I to na poważnie! Pedagodzy pracy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy namawiają do leniuchowania i zwolnienia tempa życia. Jednym z najważniejszych problemów społe ... » więcej 2019-07-06, godz. 11:00 Susza strawiła 1/3 upraw rolnych w regionie. Kto pomoże poszkodowanym rolnikom? Susza i spowodowane nią straty dotknęły już ponad 50 kujawsko -pomorskie gminy, a tym samym 1/3 upraw rolnych w regionie - dowiadujemy się z opublikowanego w ... » więcej
1234567