Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.   Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Polskie Radio PiK » Biznes
2017-05-25, 16:37 Polska Agencja Prasowa/Monika Kaczyńska

31 mln zł na specjalistyczną infrastrukturę biznesową

Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny w województwie kujawsko-pomorskim uruchomił 31 mln zł na tworzenie specjalistycznej infrastruktury biznesowej. Środki z UE zostaną przeznaczone m.in. na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji.
Decyzję komitet podjął podczas swojego majowego posiedzenia, a informację w tej sprawie przedstawił w czwartek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Środki trafią przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw m.in. technologicznych start-upów. Wnioski będzie można składać od czerwca.

"Laboratoria, w których można korzystać z zaawansowanych technologicznie narzędzi, alistyczne instytucje wspierające biznes - wyjaśnia Rafał Pietrucień, dyrektor Departamentu Rozwoju Rżeby zrealizować własny, innowacyjny pomysł na biznes, to nadal w naszym kraju marzenie. Mam nadzieję, że środki, które są obecnie przez nas uruchamiane, pozwolą wielu ludziom i przedsiębiorstwom rozwinąć skrzydła. Rozwój gospodarki w tym kierunku jest konieczny" - podkreślił Całbecki.

O dotację będą mogły ubiegać się instytucje otoczenia biznesu, a także ich partnerstwa z przedsiębiorcami. Środki przeznaczone będą na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji, centra służące demonstracji nowych rozwiązań i profesjonalne przestrzenie biurowe do wynajęcia.

"Pozostałe rozwiązania, które chcemy w tym konkursie sfinansować, są doskonałym sposobem na uruchomienie kreatywnego potencjału mieszkańców regionu i naszych przedsiębiorstw" - dodał marszałek województwa.

Władze województwa zapowiedziały również, że w czerwcu oraz wrześniu przeprowadzone zostaną nabory wniosków aplikacyjnych w konkursach o dofinansowanie projektów "związanych z rewitalizacją zdegradowanych przestrzeni miejskich". Pula środków na ten cel będzie wynosiła 90 mln zł. Wśród potencjalnych beneficjentów są m.in. spółdzielnie, partnerstwa publiczno-prywatne oraz samorządy lokalne.

W całej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020 przeznaczonych na projekty rewitalizacyjne w województwie jest 74 mln euro. Z tej kwoty 54 mln euro trafi do 52 miast w regionie, a 20 mln euro do 127 gmin wiejskich. (PAP i inf. własne)
- Chcemy, by w województwie powstały specjalistyczne instytucje wspierające biznes - wyjaśnia Rafał Pietrucień, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Toruń

Biznes

2020-01-27, godz. 09:57 Pracownicy zgłoście się! Ten projekt poszerzy zawodowe i finansowe horyzonty Wsparcie dla osób pracujących znajdujących się w trudnej sytuacji - to propozycja w ramach projektu 'Nowy Start', realizowanego przez bydgoski oddział Polskie ... » więcej 2020-01-26, godz. 07:25 W niedzielę sklepy otwarte. To nieliczna taka okazja W niedzielę, 26 stycznia sklepy będą otwarte - to pierwsza z siedmiu handlowych niedziel w tym roku. » więcej 2020-01-24, godz. 19:34 Dla kogo Szabla Kilińskiego? Rzemieślnicy nagradzają najlepszych Najwyższe odznaczenie rzemieślnicze przyznane. Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy przyznała Szablę Kilińskiego Jerzemu Grzesia ... » więcej 2020-01-24, godz. 13:48 Polska Grupa Lotnicza LOT przejmuje niemieckie linie lotnicze Condor Air LOT przejmując linie lotnicze Condor uratuje niemieckie przedsiębiorstwo przed upadkiem, które groziło mu po plajcie najstarszego biura turystycznego świata T ... » więcej 2020-01-23, godz. 18:39 Umowy na S5 w woj. kujawsko-pomorskim na przełomie I i II kwartału Umowy na kontynuacje budowy trzech odcinków drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim powinny zostać podpisane na przełomie pierwszego i drugiego ... » więcej 2020-01-21, godz. 15:59 100 mln rocznie z tzw. opłaty cukrowej na wspieranie zajęć sportowych Zapadły ustalenia, że 50 mln zł w 2020 r. i 100 mln zł w kolejnych latach z wpływów z planowanej opłaty od napojów zawierających cukier zostanie przeznaczone ... » więcej 2020-01-16, godz. 12:04 Nowe wiadukty, tory, perony i przejazdy. Inwestycje PLK w Bydgoszczy PKP Polskie Linie Kolejowe w zeszłym roku zrealizowały w Bydgoszczy inwestycje za 20 mln zł. Znalazły się wśród nich remonty wiaduktów, wymiany torów, przebud ... » więcej 2020-01-14, godz. 21:04 Energia słoneczna we Włocławku? Tak, w dodatku są dotacje! Już nie tylko właściciele domów jednorodzinnych, ale też spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe będą mogły otrzymać dotację na instalacje fotowoltaiczne w rama ... » więcej 2020-01-12, godz. 13:32 Ekspert: dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych dla firm przyśpieszą rozwój elektromobilności Aby przyspieszyć rozwój elektromobilności w Polsce, konieczne jest wprowadzenie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych także dla firm, które kupują ponad 7 ... » więcej 2020-01-09, godz. 15:12 Zbliż i zapłać. W Polsce coraz więcej transakcji bezstykowych Na koniec września 2019 r. było w Polsce 36,2 mln kart zbliżeniowych - podał raporcie Narodowy Bank Polski. » więcej
1234567