Środa, 30 września 2020 r.   Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronim
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2017-05-25, 16:37 Polska Agencja Prasowa/Monika Kaczyńska

31 mln zł na specjalistyczną infrastrukturę biznesową

Komitet Monitorujący Regionalny Program Operacyjny w województwie kujawsko-pomorskim uruchomił 31 mln zł na tworzenie specjalistycznej infrastruktury biznesowej. Środki z UE zostaną przeznaczone m.in. na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji.
Decyzję komitet podjął podczas swojego majowego posiedzenia, a informację w tej sprawie przedstawił w czwartek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. Środki trafią przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw m.in. technologicznych start-upów. Wnioski będzie można składać od czerwca.

"Laboratoria, w których można korzystać z zaawansowanych technologicznie narzędzi, alistyczne instytucje wspierające biznes - wyjaśnia Rafał Pietrucień, dyrektor Departamentu Rozwoju Rżeby zrealizować własny, innowacyjny pomysł na biznes, to nadal w naszym kraju marzenie. Mam nadzieję, że środki, które są obecnie przez nas uruchamiane, pozwolą wielu ludziom i przedsiębiorstwom rozwinąć skrzydła. Rozwój gospodarki w tym kierunku jest konieczny" - podkreślił Całbecki.

O dotację będą mogły ubiegać się instytucje otoczenia biznesu, a także ich partnerstwa z przedsiębiorcami. Środki przeznaczone będą na laboratoria służące kreowaniu i testowaniu innowacji, centra służące demonstracji nowych rozwiązań i profesjonalne przestrzenie biurowe do wynajęcia.

"Pozostałe rozwiązania, które chcemy w tym konkursie sfinansować, są doskonałym sposobem na uruchomienie kreatywnego potencjału mieszkańców regionu i naszych przedsiębiorstw" - dodał marszałek województwa.

Władze województwa zapowiedziały również, że w czerwcu oraz wrześniu przeprowadzone zostaną nabory wniosków aplikacyjnych w konkursach o dofinansowanie projektów "związanych z rewitalizacją zdegradowanych przestrzeni miejskich". Pula środków na ten cel będzie wynosiła 90 mln zł. Wśród potencjalnych beneficjentów są m.in. spółdzielnie, partnerstwa publiczno-prywatne oraz samorządy lokalne.

W całej perspektywie finansowania unijnego na lata 2014-2020 przeznaczonych na projekty rewitalizacyjne w województwie jest 74 mln euro. Z tej kwoty 54 mln euro trafi do 52 miast w regionie, a 20 mln euro do 127 gmin wiejskich. (PAP i inf. własne)
- Chcemy, by w województwie powstały specjalistyczne instytucje wspierające biznes - wyjaśnia Rafał Pietrucień, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu
Toruń

Biznes

2020-09-29, godz. 20:34 Źle się dzieje w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia w Grudziądzu? Tomasz Szymański grudziądzki poseł Koalicji Obywatelskiej jest zaniepokojony sytuacją w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. » więcej 2020-09-26, godz. 16:35 Firmy przewozowe z regionu mogą się starać o dopłaty za usługi autobusowe Samorządy z naszego województwa mogą starać się o dopłaty na lokalne przewozy autobusowe. Chodzi o to, by mieszkańcy mieli lepszy dojazd, np. do pracy. Wojewo ... » więcej 2020-09-26, godz. 10:04 Morawiecki: Porozumienie z górnikami - przełomowe Porozumienie z przedstawicielami branży górniczej śmiało można nazwać przełomowym - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że Ślą ... » więcej 2020-09-24, godz. 10:20 Burmistrz Brześcia Kujawskiego: 4 tys. miejsc pracy powstanie w Strefie [rozmowa] - Brzeska Strefa Gospodarcza ma się dobrze. Pandemia koronawirusa nie zatrzymała inwestycji, niektóre tylko przesunęły się  w czasie - mówił w Rozmowie Dnia w ... » więcej 2020-09-23, godz. 14:46 Mamy pierwszy na świecie skuteczny lek na Covid-19? Pomogli ozdrowieńcy z regionu Lubelska spółka biotechnologiczna z sukcesem zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na Covid-19. Wstępne badania potwierdzają jego skuteczność, ter ... » więcej 2020-09-23, godz. 12:45 Kuchnia i rozrywka na trzech poziomach. Taka będzie nowa Hala Targowa [wizualizacje, wideo] Kino letnie, strefy eventowo-kulturalne, bazar z lokalnymi produktami, rzemieślniczy browar i liczne restauracje - to wszystko znajdzie się w odmienionej Hali ... » więcej 2020-09-22, godz. 21:36 Coraz mniej czasu na zgłoszenie projektu do budżetu obywatelskiego Włocławka To już ostatnie godziny, by zgłosić projekty do budżetu obywatelskiego we Włocławku. Mieszkańcy mogą zdecydować na co przeznaczyć 4 miliony złotych. » więcej 2020-09-22, godz. 15:35 Rolnicy o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Chcą jej odrzucenia Rolnicy z Kujaw i Pomorza zabrali głos w sprawie „piątki dla zwierząt”. Gospodarze przyjechali do podtoruńskiego Przysieka. Rozmawiali na temat nowelizacji us ... » więcej 2020-09-21, godz. 13:02 Obajtek: w 2022 r. rozpoczniemy produkcję paliwa wodorowego we Włocławku W 2022 r. PKN Orlen rozpocznie produkcję paliwa wodorowego we Włocławku - poinformował w poniedziałek na Twitterze prezes spółki Daniel Obajtek. Zaznaczył, że ... » więcej 2020-09-20, godz. 10:05 Ponad 23 tysiące złotych emerytury? Albo 25 groszy? To możliwe! Emerytalna rekordzistka mieszka w woj. kujawsko-pomorskim! Ile wynosi najwyższa emerytura w kraju i jaki jest na nią przepis? » więcej
1234567