Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Koparka uszkodziła gazociąg w Osielsku koło Bydgoszczy. Ewakuowano pracowników pobliskiej budowy. Pogotowie gazowe zamknęło dopływ gazu
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-13, 22:01 Bartosz Kustra, PAP

Żużlowiec Polonii trzeci w mistrzostwach 1.ligi, a Apatora tuż poza podium

Żużlowcy Polonii Bydgoszcz nie zwalniają tempa. Fot. Ireneusz Sanger
Peter Ljung reprezentujący Unię Tarnów został indywidualnym mistrzem 1. ligi żużlowej. Na torze bydgoskiej Polonii Szwed był najskuteczniejszy, tylko raz przyjeżdżając za rywalami. W finale pokonał Duńczyka Nicolaia Klindta, Francuza Dawida Bellego i Australijczyka Chrisa Holdera.
Od początku zawodów na torze bydgoskiej Polonii świetnie spisywali się obcokrajowcy reprezentujący - Ljung oraz zawodnicy eWinner Aparota Toruń Holder i Rosjanin Wiktor Kułakow. Po trzech seriach startów broniący na co dzień barw „Jaskółek” Szwed był samotnym liderem, z kompletem punktów. Po słabszym początku zawodów trzy zwycięstwa pozwoliły włączyć się do walki o wygraną Klindtowi (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów).

Najlepsi z Polaków – Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) oraz Tobiasz Musielak (eWinner Aparot Toruń) do końca fazy zasadniczej walczyli o prawo startu w barażu. Ostatecznie pojechał w nim Pieszczek.

Bezpośredni awans do finału wywalczyli Ljung i Holder, którzy po fazie zasadniczej mieli na koncie odpowiednio 14 i 12 punktów. Walkę o pozostałe dwa miejsca stoczyli w biegu ostatniej szansy obok Klindta i Pieszczka, Kułakow oraz jadący w kratkę, ale jak się okazało skutecznie, reprezentant miejscowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz David Bellego. Francuz w barażu okazał się najszybszy i wraz z Duńczykiem Klindtem wjechał do walki o wygraną.

Bezkonkurencyjny w finale był Ljung, broniąc jednocześnie tytuł najlepszego żużlowca 1. ligi zdobytego przed rokiem. Drugi metę minął Klindt, najniższy stopień podium wywalczył Bellego, a czwarty był Holder.

Sport

2020-12-03, godz. 21:46 Koszykarski klasyk dla Anwilu W zaległym meczu z 4. kolejki Energa Basket Ligi, koszykarze Anwilu Włocławek wygrali w Hali Mistrzów ze Śląskiem Wrocław 93:78. Pierwsza kwarta emocjonująca, ... » więcej 2020-12-02, godz. 21:44 Międzynarodowy sukces młodej pięściarki ze Świecia Oliwia Czerwińska z Wdy Świecie zdobyła złoty medal w zakończonych w Sofii mistrzostwach Europy kadetów w boksie w kat. 75 kg. W finałowej walce Polka pokonał ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:35 Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w pierwszej lidze W kolejnym meczu pierwszej ligi, siatkarze BKS Visły Bydgoszcz pokonali w hali Łuczniczka zespół Norwida Częstochowa 3:0, w setach: 25:14, 25:17 i 25:19. To s ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:26 Koszykarki z Torunia rozgromione w Lublinie przez Pszczółkę W 7. kolejce ekstraklasy, koszykarki Energi Toruń przegrały w Lublinie z Pszczółką 40:93. W pierwszej kwarcie torunianki zdobyły zaledwie 8 punktow, a rywalki ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:55 Kolejna porażka siatkarek ze Świecia w Tauron Lidze W meczu 8. kolejki rozgrywek Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały we własnej hali z Chemikiem Police 0:3. W pierwszym secie nasz beniaminek ekstrak ... » więcej 2020-12-01, godz. 20:38 Hokeiści Energi Toruń pokonali Cracovię W zaległym meczu 12. kolejki hokejowej ekstraklasy, Energa Toruń wygrała na Tor-Torze z Cracovią 5:3. Pierwsza i trzecia tercja kończyły się remisami 1:1. Klu ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:08 Porażka siatkarek Jokera w Bielsku-Białej W meczu 11. kolejki Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała 0:3. Przełomowy dla losow tej potyczki mógł być drugi ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:16 Hokeiści z Torunia przegrali na lodowisku Cracovii W kolejnym meczu ekstraligi hokeja na lodzie, Energa Toruń uległa w Krakowie Comarch Cracovii 2:4. Pierwsza tercja dla torunian 2:1, ale dwie kolejne wygrane ... » więcej 2020-11-29, godz. 20:12 Sztangiści Zawiszy Bydgoszcz w wysokiej formie Rekordy kraju Piotra Kudłaszyka, Wiktorii Wołk, Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej i Kingi Kaczmarczyk oraz powrót na pomost mistrza olimpijskiego z Londynu Adr ... » więcej 2020-11-29, godz. 19:57 Bydgoskie siatkarki nie dały rady Legionovii W 11. kolejce Tauron Ligi, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w hali Łuczniczka z DPD Legionovią Legionowo 1:3. » więcej