Niedziela, 29 marca 2020 r.   Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Polskie Radio PiK » Sport
2020-03-01, 21:20 Agnieszka Marszał

Strzelanie z łuku wciąga młodych ludzi, a nawet całe rodziny!

Trzeci Zimowy Turniej Łuczniczy w Kowalu./fot. Agnieszka Marszał
Trzeci Zimowy Turniej Łuczniczy w Kowalu./fot. Agnieszka Marszał
W Kowalu kilkadziesiąt osób wystartowało w Trzecim Zimowym Turnieju Łuczniczym zorganizowanym prze Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie i burmistrza Kowala.
W turnieju uczestniczy rodzina Jakubowskich, z którą rozmawiała nasza reporterka.

- Tata pierwszy zaczął strzelać, zaczął robić łuki. Najtrudniejsze jest skoordynowanie oka z tarczą - mówi Bartłomiej Jakubowski.

Zawodniczkę Jowitę Biszof - Jakubowską, mamę Bartłomieja, zapytaliśmy o to, czy kobietom jest w tym sporcie trudniej.

- Tak mi się wydaje, że mężczyźni mają troszkę silniejsze łuki. Są w stanie więcej napiąć, ta strzała wtedy bardziej stabilnie leci...

A co młodych przyciąga do łucznictwa?

- Mam nadzieję, że jakaś ciekawość świata prawdziwego, rzeczywistego, że ten sport troszkę odciąga od tych światów czy mediów elektronicznych, gdzie coś się tworzy wirtualnie, w głowie. Tu się jest naprawdę - mówi Marek Jakubowski, tata Bartłomieja.

W kategorii młodzieżowej turniej wygrał Bartłomiej Jakubowski, w kategorii dorosłych Alicja Nakonowska.

Warto dodać, że Włocławskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie ma w swoich szeregach aktualnego mistrza Polski i vice - mistrza Europy juniorów w łucznictwie tradycyjnym - Kamila Jakubowskiego (także syna pani Jowity i pana Marka)

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych - do 15 lat i powyżej 15 roku życia.
Materiał Agnieszki Marszał

Sport

2020-03-28, godz. 20:41 UEFA wierzy w dokończenie sezonu w europejskich ligach Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Ceferin powiedział, że UEFA ma plan A, B i C na dokończenie sezonu. Według niego rozgrywki można wznowić w ... » więcej 2020-03-27, godz. 16:54 Siatkarki Jokera Świecie mają szanse w nowym sezonie zagrać w ekstraklasie! [dźwięk] Zespół ze Świecia po raz drugi z rzędu wygrał rywalizację w 1. lidze, a władze klubu starają się o audyt pozwalający na występy w Lidze Siatkówki Kobiet. Tego ... » więcej 2020-03-26, godz. 17:26 Żużlowcy Apatora i Polonii również nie pojeżdżą w kwietniu Główna Komisja Sportu Żużlowego w swoim komunikacie poinformowała o przełożeniu wszystkich rozgrywek żużlowych, które zaplanowane były na kwiecień. » więcej 2020-03-26, godz. 13:30 Co z rozgrywkami Lotto-Superligi tenisa stołowego? [dźwięk] Rywalizujący w Lotto-Superlidze tenisiści stołowi z naszego regionu nadal nie wiedzą kiedy zakończy się ich sezon. Organizatorzy rozgrywek z powodu pandemii k ... » więcej 2020-03-25, godz. 19:02 Siatkarze Visły spadli do pierwszej ligi. Siatkarki Pałacu 6. w LSK Sezon w ekstraklasie kobiet i mężczyzn został zakończony z powodu koronawirusa - poinformowały władze PLS. Tytuł mistrzowski przyznano tylko u siatkarek i zdo ... » więcej 2020-03-25, godz. 11:47 Żużlowa PGE Ekstraliga odwołuje kwietniowe mecze Zaplanowane na kwiecień 2020 roku rundy rozgrywek PGE Ekstraligi zostają odwołane. Nowe terminy ich rozegrania zostaną podane w oddzielnym komunikacie PGE Eks ... » więcej 2020-03-25, godz. 11:39 Tenisiści stołowi też coraz bliżej zakończenia sezonu „Rozważam sytuację, w której nie wyłonimy w tym sezonie drugiego spadkowicza. Medale powinny otrzymać zaś trzy najlepsze kluby” - powiedział PAP prezes spółki ... » więcej 2020-03-24, godz. 15:16 Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 rok! Przełożenie zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia igrzysk w Tokio na rok 2021 z powodu pandemii koronawirusa to bezprecedensowa decyzja w historii ruchu o ... » więcej 2020-03-24, godz. 13:42 Żużlowa Grand Prix Polski w Warszawie przełożona na sierpień! Żużlowy turniej Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 16 maja - poinformował prezes Polskiego Związku Motorowego M ... » więcej 2020-03-23, godz. 18:25 Mistrzyni olimpijska z naszego regionu sceptycznie o igrzyskach Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro wioślarka reprezentująca przed zakończeniem kariery Lotto-Bydgostię Natalia Madaj-Smolińska nie wyobraża sobie, aby igrz ... » więcej
1234567