Czwartek, 03 grudnia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
2020-02-13, 15:25 Michał Zaręba/Redakcja

Speedway Grand Prix pozostaje w Toruniu na kolejny rok

Podczas konferencji prasowej prezydent miasta oraz przedstawiciel BSI nie szczędzili sobie ciepłych słów. Fot. www.speedwaygp.com
Prezydent Michał Zaleski podpisał umowę na organizacji w Toruniu Speedway Grand Prix w 2021 roku.
Podczas konferencji prasowej prezydent miasta oraz przedstawiciel BSI nie szczędzili sobie ciepłych słów. Obie strony podkreślały, że współpraca przez lata układała się znakomicie.

- Ludzie na całym świecie uważnie studiują kalendarz imprez żużlowych na kolejny rok i Toruń jest zawsze dla nich priorytetem - tym miejscem, gdzie przede wszystkim chcą przyjechać - powiedział Paul Bellamy z firmy BSI, organizującej cykl Speedway Grand Prix.

Miasto nie ujawnia ile pieniędzy z budżetu miasta przeznaczy na organizację imprezy. Powołuje się na tajemnicę handlową.

W tym roku cykl SGP zawita na Motoarenę 3 października. Będzie to dziesiąta i zarazem ostatnia runda zawodów o tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu.
Speedway Grand Prix pozostaje w Toruniu na kolejny rok (Popołudnie z nami)
Wideo Michał Zaręba
Toruń
żużel

Sport

2020-12-02, godz. 21:44 Międzynarodowy sukces młodej pięściarki ze Świecia Oliwia Czerwińska z Wdy Świecie zdobyła złoty medal w zakończonych w Sofii mistrzostwach Europy kadetów w boksie w kat. 75 kg. W finałowej walce Polka pokonał ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:35 Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w pierwszej lidze W kolejnym meczu pierwszej ligi, siatkarze BKS Visły Bydgoszcz pokonali w hali Łuczniczka zespół Norwida Częstochowa 3:0, w setach: 25:14, 25:17 i 25:19. To s ... » więcej 2020-12-02, godz. 19:26 Koszykarki z Torunia rozgromione w Lublinie przez Pszczółkę W 7. kolejce ekstraklasy, koszykarki Energi Toruń przegrały w Lublinie z Pszczółką 40:93. W pierwszej kwarcie torunianki zdobyły zaledwie 8 punktow, a rywalki ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:55 Kolejna porażka siatkarek ze Świecia w Tauron Lidze W meczu 8. kolejki rozgrywek Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały we własnej hali z Chemikiem Police 0:3. W pierwszym secie nasz beniaminek ekstrak ... » więcej 2020-12-01, godz. 20:38 Hokeiści Energi Toruń pokonali Cracovię W zaległym meczu 12. kolejki hokejowej ekstraklasy, Energa Toruń wygrała na Tor-Torze z Cracovią 5:3. Pierwsza i trzecia tercja kończyły się remisami 1:1. Klu ... » więcej 2020-11-30, godz. 22:08 Porażka siatkarek Jokera w Bielsku-Białej W meczu 11. kolejki Tauron Ligi, siatkarki Jokera Świecie przegrały na wyjeździe z BKS-em Bielsko-Biała 0:3. Przełomowy dla losow tej potyczki mógł być drugi ... » więcej 2020-11-29, godz. 21:16 Hokeiści z Torunia przegrali na lodowisku Cracovii W kolejnym meczu ekstraligi hokeja na lodzie, Energa Toruń uległa w Krakowie Comarch Cracovii 2:4. Pierwsza tercja dla torunian 2:1, ale dwie kolejne wygrane ... » więcej 2020-11-29, godz. 20:12 Sztangiści Zawiszy Bydgoszcz w wysokiej formie Rekordy kraju Piotra Kudłaszyka, Wiktorii Wołk, Weroniki Zielińskiej-Stubińskiej i Kingi Kaczmarczyk oraz powrót na pomost mistrza olimpijskiego z Londynu Adr ... » więcej 2020-11-29, godz. 19:57 Bydgoskie siatkarki nie dały rady Legionovii W 11. kolejce Tauron Ligi, siatkarki Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przegrały w hali Łuczniczka z DPD Legionovią Legionowo 1:3. » więcej 2020-11-28, godz. 21:01 Porażka bydgoskich koszykarek w Polkowicach W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz przegrały w Polkowicach z CCC 77:100. Faworytki do zwycięstwa poprowadziła Keish ... » więcej