Piątek, 18 września 2020 r.   Imieniny: Irmy, Stanisława, Ireny
Polskie Radio PiK » Sport
2019-10-28, 10:53 Wyniki za Polska Agencja Prasowa

Ekstraklasa koszykarek - pewny triumf Artego i porażka Energi

Zdjęcie z meczu Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz (46:86) w 5. kolejce ekstraklasy koszykarek 2019/2020. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Zdjęcie z meczu Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz (46:86) w 5. kolejce ekstraklasy koszykarek 2019/2020. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
W 5. kolejce ekstraklasy koszykarek drużyna Artego Bydgoszcz rozgromiła na wyjeździe Enea AZS Poznań (86:46). Z kolei Energa Toruń przegrała we Wrocławiu z miejscową Ślęzą aż 40:83.
Ślęza Wrocław - Energa Toruń 83:40 (15:11, 20:18, 22:2, 26:9)

Punkty:

Ślęza Wrocław: Cierra Burdick 20, Ana Pocek 14, Nevena Jovanovic 12, Abigail Glomazic 11, Agata Dobrowolska 11, Britney Jones 9, Dominika Owczarzak 6, Kinga Piędel 0, Patrycja Klatt 0.

Energa Toruń: Nina Dedic 14, Maja Scekic 8, Tatiana Grigoriewa 7, Emilia Tłumak 6, Karolina Podkańska 5, Marta Dobrowolska 0, Marta Urbaniak 0.

***

Enea AZS Poznań - Artego Bydgoszcz 46:86 (20:20, 13:21, 4:27, 9:18)

Punkty:

Enea AZS Poznań: Ginette Mfutila 14, Keondria Calloway 12, Aleksandra Pawlak 6, Liliana Banaszak 6, Aleksandra Parzeńska 4, Karolina Stefańczyk 2, Martyna Pyka 2, Marta Nowicka 0, Daria Stelmach 0, Marta Wdowiuk 0, Lea Miletic 0, Milana Zivadinovic 0.

Artego Bydgoszcz: Brianna Kiesel 20, Laura Miskiniene 19, Kateryna Rymarenko 16, Jennifer O Neill 9, Elżbieta Międzik 7, Karolina Poboży 7, Karina Michałek 5, Wiktoria Sobiech 3, Roksana Sobiech 0.

Pozostałe wyniki 5. kolejki i tabela ekstraklasy koszykarek:

sobota (26.10.2019)
DGT Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 71:103 (9:30, 23:25, 19:24, 20:24)
Arka Gdynia - CosinusMED Widzew Łódź 89:63 (27:17, 17:26, 23:12, 22:8)
Pszczółka AZS-UMCS Lublin - AZS Uniwersytet Gdański 70:50 (18:15, 11:14, 24:10,

sobota (27.10.2019)
Enea Gorzów Wlkp. - Wisła Kraków 76:55 (19:17, 21:12, 23:12, 13:14)

Miejsce Drużyna Mecze (z-p) Punkty Małe pkt
1. Arka Gdynia 5 (5-0) 10 +107
2. Artego Bydgoszcz 5 (4-1) 9 +112
3. CCC Polkowice 5 (4-1) 9 +75
4. Enea Gorzów Wlkp. 5 (3-2) 8 +80
5. Pszczółka AZS UMCS Lublin 5 (3-2) 8 +29
6. Ślęza Wrocław 4 (3-1) 7 +73
7. Politechnika Gdańska 5 (2-3) 7 -85
8. CosinusMED Widzew Łódź 5 (1-4) 6 -48
9. Wisła Kraków 3 (2-1) 5 +36
10. Enea AZS Poznań 4 (1-3) 5 -78
11. AZS Uniwersytet Gdański 5 (0-5) 5 -139
12. Energa Toruń 5 (0-5) 5 -162

Program 6. kolejki:

sobota (2.11.2019)
Energa Toruń - Enea AZS Poznań (18.00)
AZS Uniwersytet Gdański - DGT Politechnika Gdańska (19.10)
niedziela (3.11.2019)
Arka Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin (13.00)
CosinusMED Widzew Łódź - Artego Bydgoszcz (18.00)
Enea Gorzów Wlkp. - 1KS Ślęza Wrocław (18.00)
CCC Polkowice - Wisła Kraków (19.00)
koszykówka

Sport

2020-06-17, godz. 23:03 Przegrana grudziądzkich piłkarzy na swoim boisku W meczu 26. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi, Olimpia Grudziądz przegrała u siebie z Miedzią Legnica 1:2. » więcej 2020-06-17, godz. 19:02 Remis piłkarzy Elany z rezerwami Lecha W 26. kolejce piłkarskiej drugiej ligi, Elana Toruń zremisowała na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 2:2. Rywale dwukrotnie obejmowali w tym spotkaniu prowad ... » więcej 2020-06-17, godz. 13:19 Znamy nowy terminarz żużlowej pierwszej ligi Żużlowcy z Torunia i Bydgoszczy nowy ligowy sezon zainaugurują w weekend 11/12 lipca. eWinner Apator Toruń w pierwszej kolejce zmierzy się na swoim torze ze S ... » więcej 2020-06-16, godz. 02:12 Porażka grudziądzkich żużlowców w Częstochowie W zaległym meczu pierwszej kolejki PGE Ekstraligi, żużlowcy Mr Garden GKM Grudziądz przegrali w Częstochowie z Eltrox Włókniarzem 37:53. Klasę pokazał Artiom ... » więcej 2020-06-15, godz. 10:51 Była koszykarka Artego ma ciekawe pomysły na to, co robić po sportowej karierze Dziś o swoim czasie pandemii opowie znana i lubiana w regionie i kraju koszykarka, Agnieszka Szott-Hejmej. Była zawodniczka Artego Bydgoszcz ma zamiar rozegra ... » więcej 2020-06-13, godz. 05:23 Inauguracja sezonu żużlowców z Grudziądza przełożona na poniedziałek Nie doszedł do skutku planowany na piątek mecz 1. kolejki PGE Ekstraligi, żużlowców Mr Garden GKM-u Grudziądz w Częstochowie z Eltrox Włókniarzem. Do spotkani ... » więcej 2020-06-12, godz. 18:03 Patryk Rolnicki gościem w Abramczyk Polonii Bydgoszcz Były żużlowiec Unii Tarnów i Mr Garden GKM-u Grudziądz Patryk Rolnicki będzie startował w pierwszoligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz na zasadzie gościa. Zawo ... » więcej 2020-06-12, godz. 17:54 Remis grudziądzkich piłkarzy w Niecieczy W 28 kolejce piłkarskiej pierwszej ligi, Olimpia Grudziądz zremisowała w Niecieczy z Termaliką 3:3. » więcej 2020-06-11, godz. 11:26 Bydgoskiej piłkarkce trudno pogodzić się ze spadkiem z elity, ale czeka na półfinały Pucharu Polski Dziś o 'swoim' czasie pandemii opowie piłkarka KKP Rem Marco Bydgoszcz, grająca od lat na pozycji obrońcy, była reprezentantka kraju - Monika Kaźmierczak. » więcej 2020-06-09, godz. 15:32 Siatkarki Jokera Świecie zagrają w ekstraklasie! MUKS Joker Świecie, najlepsza drużyna 1. ligi w minionym sezonie, została warunkowo dopuszczona do gry w ekstraklasie kobiet w rozgrywkach 2020/21 - poinformo ... » więcej
78910111213