Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Petronel
Longinówka
2019-03-24, 12:20 Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski

Ekstraklasa koszykarek - Energa Toruń lepsza od Enea Gorzów Wlkp.

Piłka do koszykówki. Fot. pixabay.com
W hicie 24. kolejki ekstraklasy koszykarek drużyna Energi Toruń wygrała na własnym parkiecie z Eneą Gorzów Wlkp. 87:65.
Energa Toruń - Enea Gorzów Wlkp. 87:65 (13:21, 27:19, 23:19, 24:6)

Energa Toruń: Rebecca Harris 18, Ana-Marija Begic 15, Alice Kunek 13, Laura Svaryte 11, Renata Brezinova 8, Melissa Diawakana 7, Agnieszka Skobel 7, Angelika Stankiewicz 6, Katarzyna Trzeciak 2, Emilia Tłumak 0.

Pozostałe wyniki meczów 24. kolejki i program tej serii spotkań:
Politechnika Gdańska - PGE MKK Siedlce 95:59 (31:15, 20:11, 23:11, 21:22)
Enea AZS Poznań - Ostrovia Ostrów Wlkp. 69:68 po dogr.(17:22, 14:14, 9:8, 19:15, 10:9)
Wisła CanPack Kraków - CCC Polkowice 70:77 (18:19, 23:26, 20:19, 9:13)
Widzew Łódź - Pszczółka AZS-UMCS Lublin 81:79 (31:23, 20:18, 13:21, 17:17)
niedziela (24.03.2019)
Artego Bydgoszcz - 1KS Ślęza Wrocław (17.00) - transmisja z tego pojedynku w audycji Muzyka i Sport na antenie Polskiego Radia PiK

W 25. kolejce rozgrywek, w środę 27 marca, Energa Toruń na wyjeździe zmierzy się z Wisłą CanPack Kraków. Początek meczu o 18:30.

***

Koszykarki Energi Toruń wygrały u siebie z zespołem Enea Gorzów Wlkp. 87:65. To ósma z rzędu wygrana zespołu prowadzonego przez trenera Stefana Svitka w ekstraklasie. "Cieszę się, że graliśmy dziś jak zespół" - powiedział szkoleniowiec gospodyń.

Spotkanie w Toruniu było wyrównane przez trzy kwarty. W czwartej wicelider żeńskiej ekstraklasy włączył piąty bieg i odjechał rywalkom. Te w ostatnich dziesięciu minutach rzuciły zaledwie 6 punktów, a torunianki 24.

"Nie weszliśmy w ten mecz najlepiej. Nie graliśmy dobrze w pierwszej kwarcie, a przeciwnik łatwo zdobywał punkty. Duże problemy sprawiałam nam Sharnee Zoll. Druga kwarta była z naszej strony dużo lepsza w obronie, jak i w ataku. Złapaliśmy swój rytm, a w drugiej połowie pokazaliśmy już taką koszykówkę, jaką chcemy prezentować i pokazujemy przez cały sezon" - podkreślił doświadczony trener.

W zespole Svitka znakomity mecz rozegrała Amerykanka Rebecca Harris, która rzuciła 18 punktów, ale także dobrze dzieliła się piłką z koleżankami z zespołu.

"Cieszę się, że graliśmy dziś jak zespół. Kilka zawodniczek rzuciło ponad 10 punktów. W trzeciej kwarcie rezerwowe, które weszły z ławki, zaprezentowały przez chwilę zbyt małą agresywność i rywalki wróciły do meczu. Potem jednak świetnie rozpoczęliśmy ostatnie dziesięć minut i jest kolejna wygrana" - dodał Svitek.

Harris oceniła, że cały zespół wykonał bardzo dobrą robotę.

"Dobrze ponawiałyśmy. Szłyśmy na każdą piłkę w ataku i to przyniosło wiele zbiórek oraz kontynuacji akcji. Po pierwszej kwarcie, która nie była najlepsza, wykonałyśmy świetną robotę, żeby zwyciężyć. Fajnie walczyłyśmy w każdej akcji - także w obronie" - podkreśliła Harris.

Trener zespołu z Gorzowa Wlkp. Dariusz Maciejewski ocenił, że Energa rozegrała znakomitą czwartą kwartę.

"Otworzyliśmy mecz świetnie i wszystko dobrze funkcjonowało. Mieliśmy za zadanie powstrzymać maksymalnie jak się da zbiórki w ataku rywalek oraz rzuty za trzy punkty. Ten drugi cel udało się zrealizować, ale to, co zrobiła z nami Laura Svaryta +na zbiórkach+ to masakra. Dawno nie widziałem takiej zawodniczki, która atakuje każdą piłkę. To był pokaz dużej klasy" - wskazał Maciejewski.

Litewska podkoszowa rzuciła w sobotę 11 punktów, do których dołożyła 17 zbiórek - w tym 9 w ataku. Po tej kolejce torunianki są na drugim miejscu w tabeli, a ich rywalki na siódmym. Obu zespołom zostały do rozegrania po dwa mecze w fazie zasadniczej. Jeżeli ich pozycja w tabeli się nie zmieni, to zagrają ze sobą w pierwszej rundzie play off, do której awansuje 8 najlepszych zespołów ligi.

Toruń
koszykówka

Sport

2020-05-30, godz. 18:42 17-letni piłkarz z Bydgoszczy trenuje z kadrą seniorską Górnika Zabrze! Jakub Grzesiak - to młody bramkarz, który trenuje z pierwszym zespołem, występującego w piłkarskiej ekstraklasie, Górnika Zabrze. Jego trenerem w MUKS-ie CWZS ... » więcej 2020-05-29, godz. 13:24 Bydgoski kajakarz, który zdobył dwa medale igrzysk olimpijskich w odstępie ośmiu lat Dziś o 'swoim' czasie pandemii opowiada dwukrotny brązowy medalista igrzysk olimpijskich w kajakarstwie, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, był ... » więcej 2020-05-29, godz. 09:45 Dużo regionalnego sportu w weekend na naszej antenie, startujemy w sobotę i niedzielę o 17:05! W ten weekend w audycjach sportowych powiemy między innymi o niepewnym losie koszykarskich wicemistrzyń Polski z Bydgoszczy. Opowiemy historię bydgoskiego 17- ... » więcej 2020-05-29, godz. 08:03 Lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 19. sierpnia w Bydgoszczy! Organizatorzy memoriału im. Ireny Szewińskiej poinformowali, że druga edycja rywalizacji lekkoatletów odbędzie się na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy 19. sierp ... » więcej 2020-05-28, godz. 17:01 Mariusz Marcyniak nowym środkowym BKS Visły! Marcyniak to doświadczony środkowy, pierwsze kroki stawiał w UKS Tempo Chełm. W barwach Skry Bełchatów odniósł największe sukcesy - zdobył dwa medale (srebro ... » więcej 2020-05-27, godz. 12:56 Utytułowanemu bydgoskiemu zapaśnikowi wartości wyniesione ze sportów walki pomagają w życiu codziennym Dziś o czasie spędzanym w okresie pandemii mówi były doskonały zapaśnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, dwukrotny olimpijczyk (z Aten i Pekinu), wyc ... » więcej 2020-05-26, godz. 15:49 Czeski przyjmujący nowym siatkarzem Visły Bydgoszcz 23-letni przyjmujący reprezentacji Czech Jan Galabov podpisał kontrakt z pierwszoligowym klubem siatkarzy z Bydgoszczy. W poprzednim sezonie zawodnik ten wyst ... » więcej 2020-05-26, godz. 12:27 Wioślarz Zawiszy Bydgoszcz w mniejszej osadzie coraz bliżej olimpijskiego sukcesu Dziś o czasie spędzanym w okresie pandemii mówi wioślarz Zawiszy Bydgoszcz, mistrz świata w czwórce bez sternika i wicemistrz Starego Kontynentu, a wcześniej ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:31 Toruńska koszykarka kolekcjonuje brązowe medale, ale wciąż marzy o złocie Dziś o tym, co robi w czasie pandemii opowie kapitan toruńskich koszykarek, była reprezentantka kraju, 5-krotna brązowa medalistka mistrzostw Polski - Emilia ... » więcej 2020-05-22, godz. 17:48 Regionalny sport w naszych weekendowych audycjach! Startujemy w sobotę i niedzielę o 17:05 W naszych weekendowych audycjach sportowych porozmawiamy o zgrupowaniu wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. O pracy z kadrowiczami opowie trener re ... » więcej