Niedziela, 20 października 2019 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Sport
2017-04-30, 21:31 Polska Agencja Prasowa/IAR

Ekstraklasa koszykarek - piąty mecz zadecyduje o złotym medalu

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały we własnej hali zespół 1 KS Ślęzy Wrocław 64:56 w czwartym meczu finału play off ekstraklasy. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 2-2. Piąte, decydujące spotkanie odbędzie się w środę 3 maja we Wrocławiu o 16:15.
Przed tym spotkaniem bliżej zdobycia mistrzostwa Polski była Ślęza. Prowadziła w rywalizacji 2-1 i mogła w niedzielę cieszyć się ze złota Wisła - mimo fatalnej gry w pierwszej kwarcie - wyrównała stan rywalizacji.

Cztery pierwsze akcje wiślaczek nie przyniosły im zdobyczy punktowej. Z kolei w ekipie z Dolnego Śląska świetnie w tej części gry radziła sobie pod koszem rywala Agnieszka Kaczmarczyk (sześć punktów). Niemoc "Białej Gwiazdy" przerwała dopiero Magdalena Ziętara. Sytuację Wisły, która przez pierwsze 10 minut fatalnie grała w ataku, uratował fakt, że rywalki dość szybko wykorzystały limit przewinień.

Z rzutów wolnych mistrzynie Polski zdobyły w inauguracyjnej kwarcie połowę punktów.Sytuacja diametralnie się zmieniła w drugiej kwarcie. Już w 11. minucie - po rzucie Agnieszki Szott-Hejmej - krakowianki wyszły po raz pierwszy w tym spotkaniu na prowadzenie (16:15). Ona i jej koleżanki lepiej zaczęły też bronić. Doszły do tego dwie zdobyte przez nie "trójki". Na 26 sekund przed końcem pierwszej połowy z bliska do kosza trafiła Vanessa Gidden i było 33:24.

Przy takim wyniku drużyny zeszły do szatni.Druga połowie zaczęła się doskonale dla Wisły. Po "trójkowej" akcji (rzut za dwa pkt plus celny wolny) Ziętary prowadziła ona 36:24. W 23. min. ta sama koszykarka trafiła za trzy, w następnej akcji dobrze spod kosza zagrała Gidden i było 41:26.

Jednak wrocławianki potrafiły zerwać się do walki. W czwartej kwarcie zmniejszyły stratę do zaledwie czterech punktów (było 51:47). Po dobrych rzutach Eweliny Kobryn i Meighan Simmons wiślaczki znowu powiększyły przewagę (55:47).

Na 10 sekund przed końcem było 62:56. Piłkę miał wrocławski zespół, ale Zuzanna Sklepowicz źle wykonała "trojkę". Wynik meczu został ustalony po dwóch celnych wolnych Hind Ben Abdelkader.

Krakowskie koszykarki nie mogły w niedzielę liczyć na pomoc najbardziej fanatycznych (najgłośniejszych) kibiców. Nie było ich w hali ze względu na mecz ekstraklasy piłkarskiej Legia - Wisła Kraków. W efekcie częściej słychać było doping fanów Ślęzy.

wynik 4. meczu finałowego:

Wisła Can-Pack Kraków - Ślęza Wrocław 64:56 (12:15, 21:9, 13:16, 18:16)

składy:

Wisła Can-Pack: Vanessa Gidden 13, Hind Ben Abdelkader 12, Meighan Simmons 10, Magdalena Ziętara 8, Ewelina Kobryn 6, Claudia Pop 6, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Olivia Szumełda-Krzycka 2, Ziomara Morrison 2.

Ślęza: Agnieszka Kaczmarczyk 20, Sharnee Zoll 16, Marissa Kastanek 8, Agnieszka Majewska 5, Zuzanna Sklepowicz 5, Kourtney Treffers 2, Nikki Greene 0, Magdalena Koperwas 0, Katerina Rymarenko 0, Agnieszka Skobel 0.
"W piątym meczu będzie się działo" - zapowiada Ewelina Kobry, jedna z liderek Wisły Can-Pack Kraków
"Mimo porażki wykonałyśmy dobrą robotę" - twierdzi Zuzanna Sklepowicz, rozgrywająca Ślęzy Wrocław

Sport

2019-10-19, godz. 21:35 1. liga piłkarska - remis Olimpii Grudziądz z Radomiakiem Radom W 14. kolejce 1. ligi piłkarskiej Olimpia Grudziądz zremisowała na własnym stadionie z liderem tabeli Radomiakiem Radom 2:2. » więcej 2019-10-19, godz. 19:15 Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz lepszy od Wisły Warszawa W 2. kolejce ekstraklasy koszykarek drużyna Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz wygrała u siebie z beniaminkiem rozgrywek, Wisłą Warszawa 3:0. » więcej 2019-10-19, godz. 08:49 Ekstraliga hokejowa - triumf Energi Toruń po dogrywce w Gdańsku W 12. kolejce ekstraligi hokejowej drużyna Energi Toruń wygrała na wyjeździe z Lotosem Gdańsk 3:2 po rzutach karnych. » więcej 2019-10-19, godz. 08:12 ME w kolarstwie torowym 2019 - brązowy medal Mateusza Rudyka ze Stali Grudziądz Mateusz Rudyk zdobył w holenderskim Apeldoorn brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w konkurencji sprintu. W pojedynku o trzecie miejsce pokona ... » więcej 2019-10-18, godz. 08:45 Marcin Lewandowski ma szansę zostać Lekkoatletą Roku. Wystarczy zagłosować! Dziś do północy można głosować w plebiscycie European Athletics na najlepszego lekkoatletę 2019 roku w Europie. Wśród nominowanych zawodnik Zawiszy Bydgoszcz ... » więcej 2019-10-18, godz. 07:00 ME w kolarstwie torowym 2019 - brązowy medal Płosaj, półfinał Rudyka Nikol Płosaj zdobyła na torze kolarskim w holenderskim Apeldoorn brązowy medal mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym. Zwyciężyła utytułowana reprezentantk ... » więcej 2019-10-17, godz. 22:07 Puchar Europy koszykarek - drużyna Artego Bydgoszcz rozpoczęła od zwycięstwa Koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały we własnej hali z rumuńskim ACS Sepsi 72:67 w swoim pierwszym meczu grupy E Pucharu Europy. Najwięcej punktów dla bydgoszc ... » więcej 2019-10-17, godz. 09:55 Koszykarska Liga Mistrzów - minimalna porażka Polskiego Cukru Toruń w Hiszpanii W 1. kolejce koszykarskiej Ligi Mistrzów, w grupie A, Polski Cukier Toruń przegrał na wyjeździe z BAXI Manresa 81:85. » więcej 2019-10-16, godz. 10:41 Puchar Europy koszykarek - Wyjście z grupy i utrzymanie składu podstawowym celem Artego Koszykarki Artego Bydgoszcz po raz trzeci z rzędu zagrają w europejskich pucharach. Poprzednie edycje prowadzone przez trenera Tomasz Herkta zawodniczki kończ ... » więcej 2019-10-15, godz. 22:24 Koszykarska Liga Mistrzów - nieudany początek Anwilu Włocławek Koszykarze Anwilu Włocławek przegrali na wyjeździe z niemieckim zespołem RASTA Vechta 76:89 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów FIBA. » więcej