Piątek, 24 stycznia 2020 r.   Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafała
Polskie Radio PiK » Kraj - świat
2019-05-27, 11:49 PAP

Spłonęła hala firmy produkującej mrożonki. Ogień gasiło 65 zastępów straży pożarnej

Pożar hali w Skórczu/fot. PAP
Pożar hali w Skórczu/fot. PAP
Trwa dogaszanie zespołu hal magazynowo-produkcyjnych w Skórczu (Pomorskie) należących do firmy produkującej mrożonki. Ogień, który pojawił się w obiekcie w poniedziałek przed godz. 2 w nocy, zniszczył dużą cześć obiektu liczącego ok. 20 tys. m kw. powierzchni.
Jak poinformowała PAP Karina Stankowska z Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, w szczytowym momencie akcji ratunkowej brało w niej udział około 65 jednostek straży pożarnej.

Karina Stankowska wyjaśniła, że działania gaśnicze są już na ukończeniu. Wyjaśniał, że w poszczególnych fragmentach hal strażacy nadal gaszą ogień, ale wszystkie takie miejsca zostały już zlokalizowane i są pod kontrolą strażaków.

Działania na miejscu potrwają jeszcze przynajmniej kilka godzin. Strażakom udało się nie dopuścić ognia w miejsca, w których znajdował się używany przez firmę produkującą mrożonki, amoniak, co było jednym z najważniejszych celów akcji gaśniczej. Głównie ze względu na obecność amoniaku, akcja gaśnicza była bardzo trudna.Według bardzo wstępnych szacunków strażaków, ogień zniszczył około trzech czwartych zespołu hal magazynowo-produkcyjnych o łącznej powierzchni około 20 tys. m kwadratowych. Zniszczenia objęły zarówno powierzchnię magazynową, jak i część, w której firma Iglotex prowadziła produkcję.

Przyczyny pożaru ustalać będzie policja i prokuratura.
pożar

Kraj - świat

2020-01-23, godz. 19:18 Trzy Izby SN: gdy w składzie sądu osoba wyłoniona przez obecną KRS - nienależyta obsada sądu Nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w składzie sądu znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez Krajową Radę Sądownictwa w obecnym składzie - wyni ... » więcej 2020-01-23, godz. 19:12 Sejm przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu noweli ustaw sądowych. Opozycja: to zamach stanu Sejm w czwartek odrzucił uchwałę Senatu w sprawie odrzucenia w całości nowelizacji ustaw sądowych, rozszerzającej odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów. Ozna ... » więcej 2020-01-23, godz. 17:55 Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na wejście w życie ustawy o brexicie Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na wejście w życie ustawy o porozumieniu ws. wystąpienia z Unii Europejskiej - ogłosił zastępca spikera Izby Gmin ... » więcej 2020-01-23, godz. 10:48 Morawiecki: będziemy konsekwentnie bronić prawa do reformy wymiaru sprawiedliwości Podkreślił to w czwartek premier Mateusz Morawiecki, który bierze udział w 50. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Dodał, że rozumieją to przywódcy państw, ... » więcej 2020-01-22, godz. 20:01 Kantar: 38 proc. poparcia dla A. Dudy, 20 proc. dla M. Kidawy-Błońskiej Na początku stycznia największe poparcie uzyskałby Andrzej Duda, którego wskazało 38 proc. respondentów deklarujących udziału w wyborach prezydenckich, na dru ... » więcej 2020-01-22, godz. 14:05 Szczepionka obroni cię przed grypą. Przed nami szczyt sezonu zachorowań - Najwięcej osób choruje na grypę od stycznia do marca. To ostatni moment na szczepienie - przypominają eksperci z Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. » więcej 2020-01-22, godz. 08:22 Kolejne trzy ofiary śmiertelne nowego koronawirusa w Chinach, pierwszy nosiciel w USA - Kolejne trzy osoby zarażone nowego typu koronawirusem zmarły w Chinach - podało w środę w Pekinie ministerstwo zdrowia. Do 440 wzrosła też liczba zainfekowa ... » więcej 2020-01-21, godz. 16:26 Wycofanie delegacji sędziemu Juszczyszynowi uniemożliwiło przedstawienie list poparcia do KRS Wycofanie przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego delegacji do Warszawy dla sędziego Pawła Juszczyszyna uniemożliwiło oględziny list popa ... » więcej 2020-01-20, godz. 19:40 Prezydent powołał nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej Prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Państwowej Komisji Wyborczej. Członkostwo w PKW to rola fundamentalna z niezwykłą odpowiedzialnością - mówił pr ... » więcej 2020-01-19, godz. 16:44 Prezydent Macron złoży wizytę w Polsce w dniach 3-4 lutego W trakcie wizyty francuski przywódca będzie przebywał w Warszawie i Krakowie. » więcej
1234567