Poniedziałek, 26 października 2020 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-16, 18:26 Tatiana Adonis/Redakcja

Plan walki z koronawirusem w regionie: zaangażowanie wszystkich szpitali

Województwo zaangażuje wszystkie szpitale do opieki nad chorymi./fot. Pixabay
Województwo zaangażuje wszystkie szpitale do opieki nad chorymi./fot. Pixabay
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki przedstawił strategię walki z koronawirusem na najbliższe dni i tygodnie. Plan opiera się na zaangażowaniu wszystkich szpitali - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
- Do tej pory było tak, że był wytypowany jeden szpital główny w Grudziądzu, i inne szpitale, które leczyły chorych na koronawirusa. Obecnie chorzy ci będą leczeni także w szpitalach na tzw. poziomie pierwszym, czyli między innymi w lecznicach powiatowych. To ważna informacja i dobra decyzja, która spowoduje, że większość pacjentów będzie miała we właściwym miejscu zabezpieczenie - mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Obecnie na Kujawach i Pomorzu jest ok. tysiąca łóżek dla pacjentów z Covid-19, 394 z nich są zajęte. Pod respiratorem leży obecnie 31 osób. Łącznie jest 66 takich miejsc.

- Będziemy dostosowywali liczbę miejsc respiratorowych do bieżących potrzeb. Ważne miejsca to także izolatoria. Mamy 300 wolnych miejsc w izolatorium w sanatorium Orion w Ciechocinku. Wszystkie osoby z wynikiem dodatnim, których stan zdrowia na taki pobyt pozwala, są tam kierowane.

W piątek, 16 października, odbyły się narady wojewody ze środowiskiem medycznym i samorządowcami. Mikołaj Bogdanowicz dobrze ocenia współpracę z marszałkiem, burmistrzami i prezydentami miast w regionie. Wojewoda ma nadzieję, że także dzięki zaangażowaniu samorządów w regionie wzrośnie liczba punktów drive thru. Obecnie jest ich 25. Pracujemy nad tym, aby wydłużyć godziny ich pracy, tak by nie tworzyły się kolejki - poinformował wojewoda.
Mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski
Mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski

Wiadomości lokalne

2020-10-25, godz. 19:45 Zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Sprawdź jak jeździć od poniedziałku! [mapa] Od poniedziałku, 26 października 2020 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pl. Niepodległości. Ma to związek z pracami torowymi na jezdni południowej ul. ... » więcej 2020-10-25, godz. 18:53 „Czuwanie przed kościołami” w Toruniu. Kolejna odsłona protestu dotyczącego orzeczenia TK [zdjęcia] „Potrafimy same myśleć”, „cofnęliśmy zegary do średniowiecza” m.in. z takimi transparentami pojawiły się w Toruniu sprzeciwiające się czwartkowemu orzeczeniu ... » więcej 2020-10-25, godz. 15:44 Miałeś jechać do sanatorium? Zostań w domu i zadzwoń do ZUS Wyjazdy do sanatoriów wstrzymane do odwołania. Przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych apelują do pacjentów o pozostanie w domach. » więcej 2020-10-25, godz. 09:45 DK10 była zablokowana po zderzeniu auta osobowego i ciężarowego Droga krajowa nr 10 była zablokowana w okolicach węzła Stryszek po zderzeniu auta osobowego z ciężarowym. Utrudnienia trwały prawie 2 godzimy. » więcej 2020-10-25, godz. 08:45 „Zapal Znicz Pamięci” - dołącz do akcji Instytutu Pamięci Narodowej Teodozja Łapkiewicz, młoda nauczycielka z Rypina, to bohaterka tegorocznej akcji „Zapal Znicz Pamięci” w naszym regionie. Instytut Pamięci Narodowej kolejny r ... » więcej 2020-10-24, godz. 21:15 Obiad w restauracji? Od soboty tylko na wynos W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa gastronomia została zamknięta. Na razie na dwa tygodnie. » więcej 2020-10-24, godz. 18:15 Partyjne młodzieżówki ponad politycznymi podziałami. Taka jest „Młoda Bydgoszcz” Działacze partyjnych młodzieżówek założyli właśnie stowarzyszenie „Młoda Bydgoszcz”. W planach mają także powołanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko ... » więcej 2020-10-24, godz. 14:00 Odbierali tuszki, wygraną w konkursie „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” 2020 gęsich tuszek trafi w sumie do mieszkańców naszego regionu. Wszystko w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”, która organizowana je ... » więcej 2020-10-24, godz. 12:33 Jazda zakończyła się na drzewie. Nie żyje siedemnastolatka 17-letnia pasażerka zginęła w wypadku w miejscowości Bielsk w gminie Kowalewo Pomorskie. Kierowca samochodu trafił do szpitala. » więcej 2020-10-24, godz. 10:08 Czego tam nie ma? Puszki pełne zdrowia dla podopiecznych Caritas Trzy tiry z żywnością dotarły do Ośrodka Caritas w Przysieku. Puszki z warzywami trafią do potrzebujących. Przydadzą się także podczas przygotowywania posiłkó ... » więcej
1234567