Sobota, 28 listopada 2020 r.   Imieniny: Lesława, Zdzisława, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-10-06, 19:59 Iwona Muszytowska - Rzeszotek/Redakcja

Nie chcą Europejskiego Centrum Filmowego w Toruniu: „To marnotrawienie pieniędzy!”

Konferencja nie przypadkowo zorganizowana została przed Kongresowo-Kulturalnym Centrum Jordanki, gdzie w ubiegłym roku odbyła się pierwsza po latach edycja festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Konferencja nie przypadkowo zorganizowana została przed Kongresowo-Kulturalnym Centrum Jordanki, gdzie w ubiegłym roku odbyła się pierwsza po latach edycja festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu. Fot. Iwona Muszytowska-Rzeszotek
„Przeciwnicy budowy ECF w Toruniu za 600 mln z naszych podatków” to strona uruchomiona na facebookowym profilu, na której każdy może podpisać się pod listem otwartym do władz miasta.
Mówił o tym podczas konferencji prasowej Arkadiusz Brodziński, reprezentujący Stowarzyszenie Polska Laicka. Jego zdaniem mieszkańcy Torunia nie chcą w mieście tak drogiej i niepotrzebnej w dzisiejszych czasach inwestycji. W tej sprawie przygotowany został list otwarty.

– My mieszkańcy Torunia jesteśmy przeciwni marnotrawieniu publicznych pieniędzy na Europejskie Centrum Filmowe, ponieważ miasto ma ważniejsze potrzeby. Ta inwestycja to wasza megalomania i fanaberia, która może zachwiać finansami jednego z najbardziej zadłużonych miast Polski – powiedział Arkadiusz Brodziński.

– Dlaczego na terenie, który była zielonymi płucami Starówki chce się postawić kolejny moloch, który nie wiadomo czy będzie generował dochód, a raczej przyniesie miastu stratę. Z takimi problemami borykają się: ten budynek (sala na Jordankach - przyp. red.), jak i hala na Bema czy Motoarena – powiedział Dominik Stajnbart, Obywatelski Toruń.

Konferencja nie przypadkowo zorganizowana została przed Kongresowo-Kulturalnym Centrum Jordanki, gdzie w ubiegłym roku odbyła się pierwsza po latach edycja festiwalu EnergaCamerimage w Toruniu.
Materiał Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek

Wiadomości lokalne

2020-11-28, godz. 06:30 NFZ skontrolował przychodnie. W większości jest zapewniony dostęp pacjentów do lekarza Dostępność do lekarza pod lupą kujawsko-pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Urzędnicy sprawdzali czy w dobie pandemii bez problemu skontaktujemy się z pr ... » więcej 2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej 2020-11-27, godz. 15:07 Co się dzieje z mostami i wiaduktami w Bydgoszczy? Badania na Trasie Uniwersyteckiej [wideo] Przez most na trasie uniwersyteckiej w Bydgoszczy samochody osobowe mogą przejeżdżać bezpiecznie - poinformował Tomasz Okoński z Zarządu Dróg Miejskich i Komu ... » więcej 2020-11-27, godz. 13:05 Możliwość wykonywania szybkich testów antygenowych także w karetce - Testy antygenowe na obecność koronawirusa trafią do ratowników medycznych w najbliższych dniach - powiedział Polskiemu Radiu PiK Krzysztof Wiśniewski - rzec ... » więcej 2020-11-27, godz. 12:07 Inwestycja w Grudziądzu. Remont drogi oraz mostu na Trynce W ramach inwestycji wybudowano most przez rzekę Trynkę, ścieżkę rowerową i zatokę autobusową, droga zyskała również nowe oświetlenie. » więcej 2020-11-27, godz. 11:20 Narkotyki w domu i w samochodzie, a 30-latek już w areszcie Pół kilograma narkotyków przejęte przez kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. » więcej 2020-11-27, godz. 09:54 Dwie osoby w areszcie w związku z pożarem pod Unisławiem Dwie osoby zostały zatrzymane w sprawie pożaru składowiska opon w Raciniewie koło Unisławia. » więcej 2020-11-27, godz. 08:43 Poseł Lewicy w obronie osiedlowych klubów w Inowrocławiu. Protestują też mieszkańcy Poseł Krzysztof Gawkowski uważa, że decyzja o zamknięciu trzech osiedlowych placówek w Inowrocławiu jest błędem. Parlamentarzysta zwrócił się o wsparcie do mi ... » więcej
1234567