Niedziela, 29 listopada 2020 r.   Imieniny: Błażeja, Saturnina
Ostrzeżenie meteorologiczne. W nocy i nad ranem może być ślisko!
Ostrzeżenie meteorologiczne. W nocy i nad ranem może być ślisko!
Ostrzeżenie meteorologiczne. W nocy i nad ranem może być ślisko!
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-09-17, 19:20 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Mowa nienawiści podczas komisji doraźnych Rady Miasta w Bydgoszczy?

Trzy komisje doraźne ds. oświetlenia ulic, wywozu śmieci i podtopień, zostały powołane przez Radę Miasta, na wniosek PiS. Fot. Archiwum
Trzy komisje doraźne ds. oświetlenia ulic, wywozu śmieci i podtopień, zostały powołane przez Radę Miasta, na wniosek PiS. Fot. Archiwum
- Takiej obstrukcji, jak podczas prac komisji doraźnych bydgoskiej Rady Miasta to ja jeszcze nie widziałem - mówił na konferencji prasowej radny Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Wenderlich.
Przewodniczący Klubu Radnych PiS opisał zachowanie członków radnych koalicji PO-SLD, które miało - jak mówił - utrudnić prace komisji.

– Na przewodniczącego komisji, która miała się zajmować oświetleniem ulicznym radni Platformy zaproponowali radnego, który był nieobecny, który był chory i który nie mógł uczestniczyć w posiedzeniu komisji. Platforma ograniczyła możliwość zasiadania radnych do sześciu, w tym tylko dwa miejsca oddano przedstawicielom opozycji. Tam było przekrzykiwanie, blokowanie, a nawet mowa nienawiści ze strony niektórych radnych Platformy, bo padały tam inwektywy, epitety – powiedział Jarosław Wenderlich.

Marcin Lewandowski, przewodniczący komisji doraźnej ds. wywozu śmieci, mówił jak jedno z posiedzeń jego komisji zostało zbojkotowane przez radnych koalicji rządzącej. Przypomnijmy, radni PiS są opozycją w bydgoskiej Radzie Miasta.

– Przewodniczący Rad Osiedli, którzy specjalnie przyjechali, czy to z urlopu, czy uzyskali zwolnienia z pracy, przyszli na spotkanie i zastali puste ławy. Nie było nikogo z pozostałych członków komisji, którzy by raczyli z nimi porozmawiać, chociaż pół godziny wcześniej byli i nagle wszyscy zniknęli – powiedział Marcin Lewandowski.

Trzy komisje doraźne ds. oświetlenia ulic, wywozu śmieci i podtopień, zostały powołane przez Radę Miasta, na wniosek PiS. Dostały miesiąc na przygotowanie raportu na temat problemów z odbiorem śmieci, oświetleniem i podtapianiem ulic w Bydgoszczy. Rada Miasta nie zgodziła się na przedłużenie ich prac. Zdaniem Jarosława Wenderlicha, komisje doraźne pobudziły jednak do działania Radę Miasta, która wcześniej nie zajmowała się tymi problemami.

Do tematu będziemy wracać.
Mówi Jarosław Wenderlich
Mówi Marcin Lewandowski

Wiadomości lokalne

2020-11-29, godz. 20:23 Finisz remontu chodników przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy Kończy się przebudowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich na osiedlu Bielawy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Bu ... » więcej 2020-11-29, godz. 18:23 Wystawy, fontanny, tarasy. Coraz bliżej Parku Kultury Młyn Rothera w Bydgoszczy [zdjęcia] Do finiszu zbliżają się prace budowlane przy rewitalizacji gmachu Młyna Rothera. Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne. W odres ... » więcej 2020-11-29, godz. 09:43 Dyrektor szpitala w Grudziądzu nie chce większej liczby łóżek „covidowych” Grudziądzki szpital nie chce zwiększać bazy łóżkowej dla pacjentów chorych na COVID-19, bo chce pomagać również innym mieszkańcom. » więcej 2020-11-28, godz. 19:30 W Toruniu uczczono rocznicę przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce Spacer z okazji 102. rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom odbył się w Toruniu. Uczestnicy spotkali się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, któ ... » więcej 2020-11-28, godz. 16:30 Miasto dołoży do remontów włocławskich kamienic Władze Włocławka chcą w przyszłym roku przeznaczyć 1,5 mln złotych na remonty śródmiejskich kamienic. » więcej 2020-11-28, godz. 13:25 Biskup włocławski Wiesław Mering złożył rezygnację Ordynariusz Diecezji Włocławskiej biskup Wiesław Mering złożył rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu w związku z tym, że 10 grudnia skończy 75 lat - poi ... » więcej 2020-11-28, godz. 06:30 NFZ skontrolował przychodnie. W większości jest zapewniony dostęp pacjentów do lekarza Dostępność do lekarza pod lupą kujawsko-pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Urzędnicy sprawdzali czy w dobie pandemii bez problemu skontaktujemy się z pr ... » więcej 2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej
1234567