Środa, 21 października 2020 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Utrudnienia na trasie Białe Błota - Szubin: przejazd kolumny ciągników
Utrudnienia na trasie Białe Błota - Szubin: przejazd kolumny ciągników
Utrudnienia na trasie Białe Błota - Szubin: przejazd kolumny ciągników
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-08-06, 08:00 Robert Erdmann

Atrakcje na wakacje? Sępólno Krajeńskie zaprasza na swoje święto!

Dni Sępólna Krajeńskiego, to imprezy na lądzie i na wodzie. Warto być! Fot. Wikipedia
Dni Sępólna Krajeńskiego, to imprezy na lądzie i na wodzie. Warto być! Fot. Wikipedia
Koncerty w sieci, kameralne wystawy czy regaty - takie propozycje zapisały się w programie tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego.
- Z powodu pandemii odwołano zwyczajowy Jarmark św. Wawrzyńca, ale atrakcji nie brakuje - mówi Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

- W najbliższy piątek 7 sierpnia o godz. 18.00 będzie można zobaczyć w internecie transmisję spektaklu teatru „Afera”. W sobotę 8 sierpnia zapraszamy mieszkańców miasta i gości na molo. gdzie o godz. 17:00 odbędzie się koncert. Będziemy mogli usłyszeć muzykę operetkową i największe przeboje muzyki rozrywkowej - dodaje Julita Maciaszek.

W najbliższy weekend w Sępólnie Krajeńskim odbędą się również regaty żeglarskie.

- O ile nic nie przeszkodzi, najbliższe regaty 8 i 9 sierpnia zrealizowane będą w klasie Optimist, grupa B zaliczane do Pucharu Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i do Pucharu Polski. Przyjadą do nas ci najmłodsi, początkujący. Jeżeli ktoś chce kibicować czy zobaczyć na czym polega pływanie wśród najmłodszych, zapraszamy - mówi trener sępoleńskich żeglarzy Mirosław Tłok.

Dni Sępólna Krajeńskiego potrwają do 10 sierpnia. Szczegółowy program święta można znaleźć na stronie Centrum Kultury w Sępólnie Krajeńskim.
Sępólno Krajeńskie zaprasza na swoje święto! (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-21, godz. 15:00 Rzecznik wojewody: Jest pomysł na szpital tymczasowy, to nie będzie hala - Tymczasowy szpital w naszym regionie powstanie w centrum województwa. Czekamy na zatwierdzenie lokalizacji przez Ministerstwo Zdrowia - informuje rzecznik w ... » więcej 2020-10-21, godz. 13:30 Dr Rajewski: Epidemia wymknęła się spod kontroli, konieczne ostre cięcie - Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — mówi dr n. med. Paweł Rajewski, kujawsko- ... » więcej 2020-10-21, godz. 12:44 Oddział opieki paliatywnej zamknięty. Koronawirus w szpitalu w Inowrocławiu Powiększa się ognisko koronawirusa w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. Na oddziale opieki paliatywnej potwierdzono 1 ... » więcej 2020-10-21, godz. 11:08 Wojewoda zamyka dzienne domy, kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej Działalność stacjonarna placówek pomocowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych na terenach włączonych do czerwonej strefy na Kujawach i Pomorzu od środy je ... » więcej 2020-10-21, godz. 09:32 Koronawirus w regionie: Grudziądz - 11 szkół zamkniętych, Włocławek - SOR znowu działa Kolejne grudziądzkie szkoły podstawowe - numer 4, 8, 12 i 21 przeszły od środy na zdalny tryb nauczania. We Włocławku - zamknięty w poniedziałek SOR - znowu d ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:47 Ciągniki blokują drogi w regionie. Trwa kolejny protest rolników Na drogach krajowych w regionie pojawiły się od rana ciągniki - to kolejna odsłona rolniczego protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:06 I jak tu dodzwonić się do przychodni?! NFZ sprawdza skargi od pacjentów Pacjenci nadal mają problemy z dodzwonieniem się do przychodni. W ostatnim miesiącu do kujawsko-pomorskiego NFZ-tu wpłynęło 12 oficjalnych skarg, ale nie wszy ... » więcej 2020-10-20, godz. 20:50 Czy studenci Collegium Medicum UMK pomogą w opiece nad pacjentami z COVID-19? Projekt Ministerstwa Zdrowia zakłada, że wojewodowie będą mogli powołać do szpitali studentów medycyny, doktorantów czy absolwentów, którzy jeszcze nie podesz ... » więcej 2020-10-20, godz. 19:45 Ognisko koronawirusa w DPS-ie w Bożenkowie. Zakażenia wśród pensjonariuszy i personelu Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 55 osób z Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Pozytywne wyniki zanotowano u 30 pensjonariuszy i 25 os ... » więcej 2020-10-20, godz. 18:45 Zmianowość i praca zdalna. Zmiany w Urzędzie Miejskim w Świeciu nad Wisłą W związku z zachorowaniami pracowników i obowiązkową kwarantanną w świeckim urzędzie miejskim wprowadzona została zmianowość i praca zdalna. » więcej
1234567