Wtorek, 20 października 2020 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-29, 17:06 Agnieszka Marszał/Redakcja

Towary wystawiane na aukcjach nie istniały. Matka i dwie córki zatrzymane

Jedna z zatrzymanych kobiet/fot. materiały policji
Jedna z zatrzymanych kobiet/fot. materiały policji
Jedna z zatrzymanych kobiet/fot. materiały policji
Jedna z zatrzymanych kobiet/fot. materiały policji
Policjanci z Włocławka zatrzymali matkę i dwie córki poszukiwane listami gończymi przez sądy i prokuratury w całym kraju. Kobiety wyłudzały pieniądze na aukcjach internetowych.
Zatrzymane kobiety to siostry w wieku 35 i 38 lat oraz ich 59-letnia matka. Siostrom  przedstawiono łącznie około 300 zarzutów  dotyczących oszustw. Z kolei 59-latka, poszukiwana dla celów prawnych przez sąd i prokuratury z innych miast, najprawdopodobniej usłyszy tam wkrótce zarzuty. Zdaniem śledczych sprawa jest rozwojowa i możliwe, że kobiety odpowiedzą także za inne przestępstwa.

Matka i córki wyłudzały pieniądze, wystawiając nieistniejące towary na aukcjach internetowych. Były to artykuły różnego typu, od mebli ogrodowych po artykuły spożywcze. Zysk z aukcji  wpływał  na wiele rachunków bankowych założonych przez obie kobiety na fałszywe dane osobowe. W wyniku oszustw pokrzywdzonych zostało około 300 osób z całej Polski, a ponad 50 prokuratur z kraju wszczęło wobec nich poszukiwania. Kobiety ścigane były także  listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej dokonane oszustwa, wydanymi przez sądy z różnych województw.

Matkę i siostry trudno było namierzyć, bo podawały różne adresy w całym kraju. Okazało się, ze od ponad roku mieszkały z matką w domu we Włocławku i przez 12 miesięcy nie opuszczały posesji. Stare śmieci i zasłonięte okna sugerowały, ze nikt tam nie mieszka, tymczasem  dom był dobrze obwarowaną twierdzą.
Relacja Agnieszki Marszał

Wiadomości lokalne

2020-10-20, godz. 18:45 Zmianowość i praca zdalna. Zmiany w Urzędzie Miejskim w Świeciu nad Wisłą W związku z zachorowaniami pracowników i obowiązkową kwarantanną w świeckim urzędzie miejskim wprowadzona została zmianowość i praca zdalna. » więcej 2020-10-20, godz. 17:44 Włocławianka Anna Gembicka wiceministrem resortu rolnictwa Poseł PiS, 29-letnia Anna Gembicka, od wtorku pełni funkcje wiceministra rolnictwa, dotychczas była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Re ... » więcej 2020-10-20, godz. 16:45 Sanepid dziękuje za pomoc samorządom i wolontariuszom Informatycy, urzędnicy, a nawet żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy dziękuje za odzew na apel o po ... » więcej 2020-10-20, godz. 15:53 Długie kolejki po wymaz. Gdzie można zrobić test? [lista punktów, godziny otwarcia] Nawet kilka godzin trzeba czekać w niektórych punktach w Bydgoszczy w kolejce po wymaz w kierunku Covid-19. » więcej 2020-10-20, godz. 14:36 Biskup włocławski zakażony koronawirusem Biskup włocławski Wiesław Mering jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała diecezja. Ordynariusz pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, al ... » więcej 2020-10-20, godz. 14:29 Biskup Bogdan Wojtuś nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem Zmarł biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Od soboty był w szpitalu w Poznaniu. Miał potwierdzone zakażeni ... » więcej 2020-10-20, godz. 13:21 Inowrocław: Solanki i szpital - tam wykryto nowe ogniska koronawirusa Potwierdziła się informacja o ognisku koronawirusa w inowrocławskich Solankach. Nowe przypadki Covid-19 są również w Wielospecjalistyczny Szpitalu im. dra L. ... » więcej 2020-10-20, godz. 12:31 Ulica Kujawska - na najlepszej drodze do sukcesu! [film z drona, zdjęcia] Pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku przy ul. Kujawskiej w Bydgoszczy odbyły się w środę, 14 października, przed południem. Ulewa i wiatr w ... » więcej 2020-10-20, godz. 11:15 Jakby mało było wirusów! Policja ostrzega: nie otwierajmy tych maili! Funkcjonariusze walczący z cyberprzestępczością ostrzegają przed fałszywymi mailami informującymi o wezwaniu na policję. Pobranie i otworzenie załączonego pli ... » więcej 2020-10-20, godz. 10:12 Senator Ryszard Bober: - Nie będziemy popierali wszystkich projektów Senator Ryszard Bober, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, potwierdził, że zgodnie z zapowiedzią wicemarszałka Zgorzelskiego, PSL będzie teraz ... » więcej
1234567