Wtorek, 20 października 2020 r.   Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-23, 18:05 Jolanta Fischer

Żółta kartka dla Komunalnika. Ta firma już nie obsługuje części miasta!

Tak dalej być nie mogło!/fot. Janusz Wiertel/archiwum
Tak dalej być nie mogło!/fot. Janusz Wiertel/archiwum
Śląska firma Komunalnik, która ma umowę na odbieranie odpadów z części Bydgoszczy, właśnie straciła sektor IV. To decyzja miasta, ultimatum, które ratusz postawił po serii skarg i reklamacji na nierzetelne wykonywanie usług. Komunalnik nie protestuje.
- Od września, na osiedlach: Bielawy, Stare Miasto, Bocianowo, Śródmieście, czyli w sektorze IV, który stanowi 40 procent obszaru obsługiwanego przez Komunalnik, będzie obsługiwać inny podmiot. W czasie przejściowym czas reklamacji skrócimy z trzech dni do jednego dnia. Poprosiliśmy też firmę Komunalnik, by wszystkie pojazdy wykorzystywane w trzech sektorach były wykorzystywane w dwóch sektorach: w II i V, i by nie były wykorzystywane w innych miastach - mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

- Ponad 4 tysiące wezwań do odbioru w trybie reklamacji, ponad 2 tysiące odbiorów zastępczych realizowanych przez miejską spółkę ProNatura, rozpoczęcie dostawiania zastępczych pojemników. Poinformowaliśmy firmę Komunalnik, albo przystaje na ultimatum miasta albo pozostaje jej czekać na odpowiednią przesyłkę. Firma zrzekła się roszczeń związanych z zaprzestaniem wykonywania usług na omawianym obszarze. Wszystkie kwestie kar pozostają aktualne.
Materiał Jolanty Fischer (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-20, godz. 18:45 Zmianowość i praca zdalna. Zmiany w Urzędzie Miejskim w Świeciu nad Wisłą W związku z zachorowaniami pracowników i obowiązkową kwarantanną w świeckim urzędzie miejskim wprowadzona została zmianowość i praca zdalna. » więcej 2020-10-20, godz. 17:44 Włocławianka Anna Gembicka wiceministrem resortu rolnictwa Poseł PiS, 29-letnia Anna Gembicka, od wtorku pełni funkcje wiceministra rolnictwa, dotychczas była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Re ... » więcej 2020-10-20, godz. 16:45 Sanepid dziękuje za pomoc samorządom i wolontariuszom Informatycy, urzędnicy, a nawet żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy dziękuje za odzew na apel o po ... » więcej 2020-10-20, godz. 15:53 Długie kolejki po wymaz. Gdzie można zrobić test? [lista punktów, godziny otwarcia] Nawet kilka godzin trzeba czekać w niektórych punktach w Bydgoszczy w kolejce po wymaz w kierunku Covid-19. » więcej 2020-10-20, godz. 14:36 Biskup włocławski zakażony koronawirusem Biskup włocławski Wiesław Mering jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowała diecezja. Ordynariusz pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, al ... » więcej 2020-10-20, godz. 14:29 Biskup Bogdan Wojtuś nie żyje. Przegrał walkę z koronawirusem Zmarł biskup senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Od soboty był w szpitalu w Poznaniu. Miał potwierdzone zakażeni ... » więcej 2020-10-20, godz. 13:21 Inowrocław: Solanki i szpital - tam wykryto nowe ogniska koronawirusa Potwierdziła się informacja o ognisku koronawirusa w inowrocławskich Solankach. Nowe przypadki Covid-19 są również w Wielospecjalistyczny Szpitalu im. dra L. ... » więcej 2020-10-20, godz. 12:31 Ulica Kujawska - na najlepszej drodze do sukcesu! [film z drona, zdjęcia] Pierwsze próbne przejazdy tramwajów po nowym torowisku przy ul. Kujawskiej w Bydgoszczy odbyły się w środę, 14 października, przed południem. Ulewa i wiatr w ... » więcej 2020-10-20, godz. 11:15 Jakby mało było wirusów! Policja ostrzega: nie otwierajmy tych maili! Funkcjonariusze walczący z cyberprzestępczością ostrzegają przed fałszywymi mailami informującymi o wezwaniu na policję. Pobranie i otworzenie załączonego pli ... » więcej 2020-10-20, godz. 10:12 Senator Ryszard Bober: - Nie będziemy popierali wszystkich projektów Senator Ryszard Bober, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, potwierdził, że zgodnie z zapowiedzią wicemarszałka Zgorzelskiego, PSL będzie teraz ... » więcej
1234567