Czwartek, 22 października 2020 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-07-05, 13:46 Redakcja

Uciekał przed policją, jechał pod prąd, uszkodził dwa radiowozy. Pościg w regionie

30-letni mieszkaniec Ciechocinka został zatrzymany. Był trzeźwy, pobrana krew wykaże, czy nie kierował pod wpływem innych środków psychoaktywnych
30-letni mieszkaniec Ciechocinka został zatrzymany. Był trzeźwy, pobrana krew wykaże, czy nie kierował pod wpływem innych środków psychoaktywnych
Ucieczka pojazdem i czynna napaść na policjantów – takie zarzuty grożą 30-latkowi z Ciechocinka, który po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli, uciekał przed funkcjonariuszami, jechał pod prąd i uszkodził dwa radiowozy.
Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę około północy w Ciechocinku. - Policjanci podjęli interwencję wobec kierowcy bmw, który nie miał włączonych świateł. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i kontynuował ucieczkę w stronę Włocławka. Przez cały czas jego jazda mogła stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – relacjonują funkcjonariusze.

Po wjechaniu na drogę K-91, policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego zawiadomili kolegów z Włocławka, cały czas kontynuując pościg, który przeniósł się na ulice Włocławka. - Na ulicy Toruńskiej i Okrzei kierowca bmw jechał pod prąd i dopiero widząc blokadę przy ulicy Nowomiejskiej, skręcił w nią. Tam nie mogąc kontynuować jazdy, skręcił jeszcze w ul. Południową, gdzie został zablokowany przez radiowóz z Włocławka. Ale nawet w takiej sytuacji, mężczyzna jechał dalej i - próbując uniknąć zatrzymania - uderzył w radiowóz. Później jeszcze - cofając - dokonał uszkodzenia drugiego – relacjonują policjanci.

30-letni mieszkaniec Ciechocinka został zatrzymany. Był trzeźwy, pobrana krew wykaże, czy nie kierował pod wpływem innych środków psychoaktywnych. - Wynikiem takiego zachowania sprawcy i uderzenia w dwa radiowozy, czterech policjantów uczestniczących w działaniach zostało przewiezionych na badania do szpitala. Na szczęście obrażenia nie zagrażały ich życiu i po wykonanych badaniach zostali zwolnieni do domu. Natomiast 30-latek po badaniach w szpitalu trafił do policyjnej celi – czytamy w policyjnym raporcie.

Mężczyzna odpowie za czynną napaść na policjantów oraz niezatrzymanie się do kontroli. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości lokalne

2020-10-22, godz. 07:00 Wczoraj film, dzisiaj samo życie. Jest miejsce na szpital polowy w Toruniu Prezydent Torunia proponuje utworzenie tymczasowej lecznicy dla pacjentów z Covid - 19 na terenie Toruńskiego Centrum Targowego. Ciekawostką jest, że w tym ob ... » więcej 2020-10-21, godz. 19:46 Którędy pobiegnie droga S5 z Grudziądza do Ostródy? Są cztery opcje Znamy 4 warianty przebiegu trasy ekspresowej S 5 od Autostrady A 1, z Grudziądza do Ostródy przygotowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. ... » więcej 2020-10-21, godz. 16:51 Czy w Toruniu podrożeją bilety komunikacji publicznej? To się okaże... Z 2 zł i 80 gr do 3 zł i 40 gr - taką podwyżkę biletów jednorazowych za przejazd komunikacją miejską w Toruniu proponuje prezydent Michał Zaleski. Wzrost cen ... » więcej 2020-10-21, godz. 15:00 Rzecznik wojewody: Jest pomysł na szpital tymczasowy, to nie będzie hala - Tymczasowy szpital w naszym regionie powstanie w centrum województwa. Czekamy na zatwierdzenie lokalizacji przez Ministerstwo Zdrowia - informuje rzecznik w ... » więcej 2020-10-21, godz. 13:30 Dr Rajewski: Epidemia wymknęła się spod kontroli, konieczne ostre cięcie - Dobowe liczby zakażeń koronawirusem w Polsce trzeba pomnożyć razy 5 albo 10, bo testujemy obecnie osoby objawowe — mówi dr n. med. Paweł Rajewski, kujawsko- ... » więcej 2020-10-21, godz. 12:44 Oddział opieki paliatywnej zamknięty. Koronawirus w szpitalu w Inowrocławiu Powiększa się ognisko koronawirusa w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Inowrocławiu - ustaliło Polskie Radio PiK. Na oddziale opieki paliatywnej potwierdzono 1 ... » więcej 2020-10-21, godz. 11:08 Wojewoda zamyka dzienne domy, kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej Działalność stacjonarna placówek pomocowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych na terenach włączonych do czerwonej strefy na Kujawach i Pomorzu od środy je ... » więcej 2020-10-21, godz. 09:32 Koronawirus w regionie: Grudziądz - 11 szkół zamkniętych, Włocławek - SOR znowu działa Kolejne grudziądzkie szkoły podstawowe - numer 4, 8, 12 i 21 przeszły od środy na zdalny tryb nauczania. We Włocławku - zamknięty w poniedziałek SOR - znowu d ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:47 Ciągniki blokują drogi w regionie. Trwa kolejny protest rolników Na drogach krajowych w regionie pojawiły się od rana ciągniki - to kolejna odsłona rolniczego protestu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która ... » więcej 2020-10-21, godz. 08:06 I jak tu dodzwonić się do przychodni?! NFZ sprawdza skargi od pacjentów Pacjenci nadal mają problemy z dodzwonieniem się do przychodni. W ostatnim miesiącu do kujawsko-pomorskiego NFZ-tu wpłynęło 12 oficjalnych skarg, ale nie wszy ... » więcej
1234567