Piątek, 04 grudnia 2020 r.   Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-06-08, 20:16 Jolanta Fischer/Redakcja

Droga dojazdowa zablokowana, mieszkańcy się burzą. Awantura w Złej Wsi

W Złej Wsi (gmina Dobrcz)  trwa awantura o jedyną dojazdową drogę/fot. Jolanta Fischer
W Złej Wsi (gmina Dobrcz)  trwa awantura o jedyną dojazdową drogę/fot. Jolanta Fischer
W Złej Wsi (gmina Dobrcz)  trwa awantura o jedyną dojazdową drogę. Nowy właściciel wykupił teren i założył tam hodowlę zwierząt. Pozostałym mieszkańcom blokuje przejście.
Droga tylko częściowo należy do gminy. Kilkadziesiąt last temu wybudowali ją sami mieszkańcy. - W tej chwili przedostaliśmy się tutaj, nadkładając półtora kilometra przez łąki - mówią ludzie. - Pan Jacek Stielow – właściciel - oferuje nam, że wyda nam klucz, żebyśmy sobie go na szyi powiesili i biegali z nim w tę i z powrotem. Dodatkowo oferuje nam regulamin, w którym jest zapisane, za co grożą kary – m.in. za użyczenie komuś klucza czy zgubienie go. Coś takiego nie powinno mieć miejsca, droga została wytyczona geodezyjnie, natomiast nie uregulowano spraw własnościowych – skarżą się ludzie.

Jak dodają, byli u wójta w tej sprawie wiele razy. - Informowaliśmy, że ten pan zagradza nam jedyną drogę dojazdową, bo zagrodził nam najpierw tę starą, która była uczęszczana przez 50 lat, a teraz zamknął nową – mówią. - Mam tam plantację truskawek, nie mogę ich zebrać. Noszę truskawki przez jakieś góry, muszę ludzi wynajmować, żeby to przenieść. Ponoszę straty – mówi jeden z rolników.

Mieszkańcy zarzucają bezczynność wójtowi gminy, Andrzejowi Berdychowi. Wójt odpiera zarzuty i twierdzi, że ma związane ręce. - Spotkałem się z zaszłościami, które sięgają kilkudziesięciu lat i zawsze były odkładane. Ostatnie ruchy, które dotyczyły przedmiotowego terenu, miały miejsce w 2008 roku. Wystąpiono o podejmowanie pewnych uchwał, co do zaliczenia określonych dróg do kategorii dróg gminnych. Potrzebna jest mi w tym zakresie opinia starostwa i takie wystąpienie dziś poszło. Gmina oferuje chętnym mieszkańcom pełna pomoc prawną – dodaje wójt.

Jacek Stielow, który nabył działkę i blokuje przejazd drogą, odmówił komentarza.
Relacja Jolanty Fischer

Wiadomości lokalne

2020-12-04, godz. 06:20 Po ciężkim przebiegu COVID-19, rehabilitacja w bydgoskim centrum pulmunologii Silne osłabienie mięśniowe to jeden z objawów, na który skarżą się ozdrowieńcy z COVID-19, którzy szczególnie ciężko przeszli zakażenie i mieli poważne proble ... » więcej 2020-12-03, godz. 18:58 Chcą nieść ciepło, serce i pomoc. Bydgoszczanie mogą kolejny raz dołączyć do akcji Mimo pandemii chcą pomóc potrzebującym. Organizatorzy akcji „Ciepło serca w słoiku” zachęcają bydgoszczan do wsparcia zbiórki darów, a w Wigilię do podzieleni ... » więcej 2020-12-03, godz. 17:27 Niepełnosprawni są jak inni. Mają prawo być szczęśliwi 47 projektów na kwotę 19 mln zł, z których skorzysta łącznie ok. 10 tysięcy osób - to tegoroczne działania kujawsko-pomorskiego oddziału Państwowego Funduszu ... » więcej 2020-12-03, godz. 16:21 Wiadomo już skąd w raportach tak duże liczby zgonów w kilku powiatach regionu Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez Ministerstwo Zdrowia z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorc ... » więcej 2020-12-03, godz. 15:28 W regionie opady śniegu i marznącego śniegu z deszczem. Będzie ślisko! [wideo] Synoptycy ostrzegają przed gołoledzią! Czwartkowe opady słabego śniegu wieczorem i w nocy przejdą w opady deszczu, miejscami marznącego i powodującego gołoled ... » więcej 2020-12-03, godz. 13:03 300 tys. zł dla ofiary księdza-pedofila. Apelacja oddalona, zapłaci m.in. diecezja bydgoska Zapadł prawomocny wyrok w sprawie odszkodowania dla ministranta molestowanego przez ks. Pawła K. Diecezja bydgoska i archidiecezja wrocławska mają solidarnie ... » więcej 2020-12-03, godz. 12:19 Wójt Jeżewa po COVID-zie oddał osocze [informatory dla ozdrowieńców i chorych] Osocze  ciągle jest potrzebne. To lek, który może uratować komuś życie.  Wójt gminy Jeżewo Maciej Rakowicz - jako ozdrowieniec - sam dał przykład i zachęca  d ... » więcej 2020-12-03, godz. 11:27 Publicznie znieważył prezydenta RP, był pijany. Może trafić na trzy lata do więzienia 48-letni mieszkaniec Torunia odpowie przed sądem za publiczne znieważenie prezydenta RP - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Chodzi o incydent z 19 lipca. Akt ... » więcej 2020-12-03, godz. 09:56 Obecna dyrektor dalej będzie prowadzić szpital. Marszałek: To nie czas na eksperymenty Sylwia Sobczak wygrała konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu - dowiedziało się Polskie Radio PiK. Komisja konkursowa pod przewodni ... » więcej 2020-12-03, godz. 09:03 Tramwaje na ul. Kujawskiej od niedzieli. Mikołajkowy prezent dla pasażerów W niedzielę (6 grudnia) tramwaje pojadą torowiskiem wybudowanym wzdłuż ul. Kujawskiej. Dzięki nowej inwestycji bydgoskie osiedla Kapuściska, Wyżyny, Glinki i ... » więcej
1234567