Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2020-05-12, 14:45 Tatiana Adonis/Redakcja

„Tej drogi nigdy nam nie zbudują”. Interpelacja posła Pawła Olszewskiego

Poseł Paweł Olszewski/fot. Archiwum
Poseł Paweł Olszewski/fot. Archiwum
- Droga S10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń nie powstanie - uważa Paweł Olszewski. Poseł Koalicji Obywatelskiej otrzymał właśnie odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury na swoją interpelację dotyczącą przygotowań do budowy trasy.
W odpowiedzi na interpelację czytamy: - Należy mieć na uwadze aktualną sytuację panującą w kraju związaną z epidemią i trudnymi do przewidzenia jej skutkami, zarówno społecznymi, jak i ekonomicznymi. Powyższe okoliczności, które dotknęły nie tylko Polskę, ale i cały świat, mogą mieć bardzo istotny wpływ na tempo finalizowania poszczególnych etapów projektów infrastrukturalnych, zarówno tych przewidzianych do realizacji w formule tradycyjnej, jak i tych, które planuje się zrealizować w formule PPP. Dlatego też nie jest obecnie możliwe przedstawienie szczegółowych terminów realizacji poszczególnych etapów inwestycji, o które pan poseł pyta. Minister Infrastruktury podejmuje wszelkie działania, aby przedmiotowa inwestycja była realizowana w możliwie najkrótszym okresie czasu (...).

Zdaniem posła Olszewskiego pismo to dowód na to, że „od kilku lat obecna władza funduje nam festiwal kłamstw i mydlenia oczu". - Fakty są natomiast takie, że S10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń wypadła z listy podstawowej Programu Budowy Dróg Krajowych, a ministerstwo nie potrafi podać żadnych konkretnych terminów dotyczących kluczowych elementów procesu inwestycyjnego, w tym ogłoszenia przetargu - mówi Paweł Olszewski. - Odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury nie pozostawia wątpliwości i potwierdza to, o czym mówię od dawna. S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń nie powstanie. Nie powstała tak w Polsce żadna droga o porównywalnych parametrach i nie będziemy pionierami. W odpowiedzi na interpelację przywoływana została epidemia, która może mieć "trudne do przewidzenia skutki" dla inwestycji. Szkoda, że skutki te dotyczą tylko naszego odcinka S10, bo po analizie działu aktualności na stronie internetowej GDDKiA, można odnieść wrażenie, że wszystkie inne inwestycje toczą się normalnym trybem.

Cała odpowiedź na interpelację

Wiadomości lokalne

2020-07-07, godz. 21:33 Kandydat na prezydenta odwiedził Kujawy i Pomorze Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP spotkał się dziś ze swoimi zwolennikami w jednym z gospodarstw w gminie Sadki. » więcej 2020-07-07, godz. 19:27 Dyskutowano i uchwalono! Włocławscy radni udają się na wakacje! Ostatni raz przed wakacyjną przerwą obradowali we Włocławku miejscy radni. Sesja okazała się krótka i spokojna. » więcej 2020-07-07, godz. 19:08 Czy Twoje nazwisko widnieje w spisie wyborców? Sprawdź! Dopisz się! Jeszcze tylko dziś, 7 lipca osoby, które chcą wziąć udział w II turze wyborów i zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania, mogą dopisać się do spisu wybor ... » więcej 2020-07-07, godz. 18:17 Czy rolnikom będzie żyło się łatwiej? O podniesienie dopłat dla rolników oraz o utworzenie europejskiego unijnego funduszu klęskowego chce zabiegać kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski - zapow ... » więcej 2020-07-07, godz. 17:36 Medale zawisły na piersiach zasłużonych, także znanych z radiowej anteny W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Przyznane one zastały mi.in. osobom zasłużonym ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:37 Bydgoscy działacze PiS piszą list do Donalda Tuska Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski, nie odpowiedział na pytania bydgoskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości dostarczone do ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:33 „Chcemy, by nasza praca godna pozostała”. Protest pracowników oświaty Pracownicy administracji i obsługi w toruńskiej oświacie obawiają się obniżenia wynagrodzeń. Ubrani na czarno spotkali się przed Urzędem Miasta. » więcej 2020-07-07, godz. 14:00 Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich bydgoska policja [zdjęcia] Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, proszeni ... » więcej 2020-07-07, godz. 10:26 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Niektórzy piszą w dodatkowym terminie Prawie 175 uczniów z 94 szkół w województwie kujawsko-pomorskim pisze we wtorek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 08:21 27 zastępów przez całą noc walczyło z ogniem. Pożar składowiska tworzyw sztucznych To była trudna noc dla strażaków w powiecie inowrocławskim. W poniedziałek po południu wybuchł pożar na terenie otwartego składowiska tworzyw sztucznych w Lis ... » więcej
1234567