Czwartek, 16 lipca 2020 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-27, 20:00 Katarzyna Prętkowska

Szpital dziecięcy w Bydgoszczy: rodzic przy dziecku, którego życie jest zagrożone

Szpital Dziecięcy złagodził zasadę obecności rodziców przy dzieciach./fot. Pixabay
Szpital Dziecięcy złagodził zasadę obecności rodziców przy dzieciach./fot. Pixabay
Znamy szczegóły dotyczące nowych zasad odwiedzin małych pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Dyrekcja placówki dopuściła możliwość odwiedzin dzieci, ale tylko w jednym przypadku: kiedy życie dziecka jest zagrożone...
Od 17 marca, w związku z epidemią koronawirusa przy łóżkach małych pacjentów w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy mogły czuwać tylko matki karmiące oraz opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami. Oburzeni rodzice zaalarmowali Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich, a interwencję zapowiedział marszałek województwa, któremu podlega szpital.

W wyniku negocjacji, dyrektor szpitala wydał zarządzenie korygujące dotychczasowe ograniczenia. W przesłanym Polskiemu Radiu Pik komunikacie Edward Hartwich informuje, że od dziś dodatkowo umożliwia rodzicom opiekę nad dziećmi, ale jedynie tymi w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Szef placówki powołuje się przy tym na oświadczenie rzecznika praw pacjentów z 26 marca, w którym czytamy, że jakikolwiek kontakt małych pacjentów z osobami z zewnątrz może być dla nich bardzo poważnym zagrożeniem, ograniczenie tego ryzyka musi być dzisiaj priorytetem a decyzje w zakresie możliwości odwiedzin podejmuje za każdym razem kierownik placówki medycznej.

Rodzice tego rozwiązania nie akceptują dlatego zainicjowali akcję #zostańzemną. W internetowej petycji, pod którą podpisało się już ponad 15 tys osób apelują do Ministra Zdrowia o wydanie krajowych wytycznych dotyczących obecności i opieki rodziców nad dziećmi przebywającymi w szpitalach w czasie epidemii.
Korekta regulaminu Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2020-07-15, godz. 16:51 Wspierają chore dzieci i niepełnosprawnych. Oba ośrodki do rozbudowy Fundacje ,,Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych' z Łasina oraz prowadząca w Toruniu hospicjum dla dzieci „Nadzieja”, rozbudują swoje obiekty. Dof ... » więcej 2020-07-15, godz. 14:55 Tragedia na bydgoskim lotnisku: śledztwo po wypadku awionetki [zdjęcia] W piątek 17 lipca poznamy wstępne ustalenia, dotyczące przyczyny tragicznego wypadku awionetki. Do zdarzenia doszło we wtorek (14.07), na terenie bydgoskiego ... » więcej 2020-07-15, godz. 11:48 Targowisko: kolejki, zatory w alejkach, a maseczki gdzie? Posypią się mandaty Straż Miejska patroluje toruńskie targowiska. Municypalni sprawdzają, czy sprzedawcy i klienci zachowują zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim, czy mają zał ... » więcej 2020-07-15, godz. 10:31 Współpraca rządu z Konfederacją? O tym w Rozmowie Dnia z Grzegorzem Braunem - My wszystkie poważne propozycje będziemy traktować poważnie - mówił w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, odnosząc się do ... » więcej 2020-07-15, godz. 06:00 Ludzi biedni najczęściej sami muszą wystąpić o pomoc. Gminy czekają na wniosek Gminy skutecznie pomagają ubogim, ale rzadko z własnej inicjatywy - to jeden z wniosków Najwyższej Izby Kontroli. W raporcie po kontroli czytamy m.in., że sam ... » więcej 2020-07-14, godz. 20:09 Finał mógł być tragiczny, szczęśliwie obyło się bez ofiar Do groźnego wypadku doszło w Bydgoszczy na skrzyżowaniu ulic Bielickiej i Solskiego. Motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Uderzenie było tak silne, że ... » więcej 2020-07-14, godz. 20:00 Kary rosną, rozmowy trwają, a śmieci zalegają. Co będzie gdy upał dołoży swoje? Szczury, smród i brud - bydgoszczanie wciąż skarżą się na „Komunalnika”. 14 lipca o sytuacji śmieciowej w mieście rozmawiali podczas spotkania na bydgoskim Ok ... » więcej 2020-07-14, godz. 19:00 Trzy miesiące aresztu dla nietrzeźwego sprawcy śmiertelnego wypadku Sąd Rejonowy w Mogilnie zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla nietrzeźwego sprawcy wypadku, w którym zginął pieszy. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2020-07-14, godz. 17:00 Senator z honorową prezesurą - wyróżnienie zobowiązuje! Tytuł honorowego prezesa Stowarzyszenia Radnych Województwa Kujawsko-Pomorskiego odebrał w Jabłonowie Pomorskim senator Ryszard Bober. » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Była duża frekwencja w wyborach - będą marszałkowskie bonusy! Miasta i gminy na Kujawach i Pomorzu, w których w II turze wyborów prezydenckich odnotowano największą frekwencję, otrzymają od Urzędu Marszałkowskiego w Toru ... » więcej
1234567