Środa, 08 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Cezaryny, Dionizego, Julii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-03-26, 20:41 Redakcja/Kamila Zroślak

Spontaniczna pomoc dla służby zdrowia. Ty też możesz pomóc!

Od ponad tygodnia wiele firm i osób prywatnych deklaruje pomoc bydgoskim szpitalom. Fot. Nadesłana
Od ponad tygodnia wiele firm i osób prywatnych deklaruje pomoc bydgoskim szpitalom. Fot. Nadesłana
Od ponad tygodnia wiele firm i osób prywatnych deklaruje pomoc bydgoskim szpitalom. Aby ułatwić pomoc i komunikację powstał ogólnopolski portal www.wsparciedlaszpitala.pl
W wielu miastach znaleźli się wolontariusze - koordynatorzy lokalni, którzy monitorują i pomagają we współpracy szpitali i darczyńców.

Co już zostało zrobione?

W poniedziałek do wszystkich szpitali w mieście wysłano oficjalny mail z prośbą o rejestrację podmiotu leczniczego w systemie. Dzięki temu jest dostęp do ciągle aktualizowanej listy zapotrzebowania dla danej placówki medycznej.
Od kilku dni koordynowane jest wsparcie dla bydgoskich szpitali. Jest bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny. Wolontariusze pomagają w koordynacji dostawy od firm i osób prywatnych. Trwa poszukiwanie transportu sprzętu.

Dzięki koordynacji komunikacji między szpitalami, a firmą MMP Neupack Polska sp. z o.o. przekazano dzisiaj 700 jednorazowych fartuchów ochronnych oraz 5 tysięcy czepków.
Trwa także szycie fartuchów. Tutaj link do zbiórki

Można pomóc

Jeśli ktoś chce pomóc to może skontaktować się do koordynatora lokalnego w Bydgoszczy, to radna miejska Joanna Czerska-Thomas (kontakt@joannathomas.pl) i dr n. o zdrowiu Kosma Kołodziej (kosmakolodziej@wp.pl).

Pomoc przejawia się w bardzo różnych działaniach. W ramach różnych facebookowych grup chętni szyją maseczki czy tworzą przyłbice na drukarkach 3D. Jeną z takich grup jest Widzialna ręka - Bydgoszcz.
Mówi Kosma Kołodziej - dr nauk o zdrowiu i jeden z koordynatorów na tej platformie
Mówi Kosma Kołodziej - dr nauk o zdrowiu i jeden z koordynatorów na tej platformie
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-04-08, godz. 21:17 Siedem osób z personelu szpitala dziecięcego zakażonych. Mali pacjenci zdrowi Dochodzenie epidemiologiczne zakończyło się w bydgoskim szpitalu dziecięcym. Siedem osób z personelu jest zakażonych koronawirusem. Dzieci hospitalizowane w p ... » więcej 2020-04-08, godz. 20:22 Rondo Szymborskiej w Inowrocławiu otwarte dwa miesiące przed czasem [zdjęcia] Budowa ronda Szymborskiej w Inowrocławiu to część inwestycji wartej 23 miliony złotych. Od czwartku mogą z niego korzystać kierowcy. » więcej 2020-04-08, godz. 19:48 Spirytus zarekwirowali przestępcom i przekazali szpitalom do dezynfekcji Krajowa Administracja Skarbowa z  Bydgoszczy przekazała  300 litrów alkoholu do dezynfekcji dla szpitali w regionie. Spirytus pochodzący z przestępstwa posłuż ... » więcej 2020-04-08, godz. 19:01 Szpital w Grudziądzu: zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem W szpitalu jednoimiennym zakaźnym w Grudziądzu zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. To dwie kobiety i jeden mężczyzna. Łącznie w województwie kujawsko-po ... » więcej 2020-04-08, godz. 16:46 Ponad połowa personelu szpitala miejskiego badana na obecność koronawirusa - W szpitalu miejskim w Toruniu pobrano do badań na obecność koronawirusa 341 próbek — poinformował podczas środowej konferencji prasowej prezydent miasta Mic ... » więcej 2020-04-08, godz. 15:51 145 mln zł wsparcia dla służby zdrowia w regionie na walkę z epidemią Marszałek województwa zapowiedział dziś zakup sprzętu do ratowania życia oraz niezbędnych materiałów ochrony osobistej dla szpitali wojewódzkich klinicznych o ... » więcej 2020-04-08, godz. 14:54 Podpalacz stogów w areszcie. Grasował w okolicach Kcyni Sąd aresztował na trzy miesiące 49-letniego Grzegorza P., który trzykrotnie podpalił stogi słomy z w gminie Kcynia. Łączną wartość szkód wyceniono na ponad 12 ... » więcej 2020-04-08, godz. 13:49 Akcja „Ciepło serca w słoiku”. Nawet pandemia nie przeszkodzi w pomaganiu! Bydgoszczanie po raz kolejny podzielą się świątecznym jedzeniem, a także środkami higieny osobistej z potrzebującymi. To w ramach akcji „Ciepło serca w słoiku ... » więcej 2020-04-08, godz. 12:48 Podarowali żywność, całe palety! Caritas przekaże potrzebującym Przetwory, gotowe sosy do dań, mąki, kasze, a nawet słodycze - trafią do potrzebujących w naszym regionie. Żywność do pięciu kujawsko-pomorskich oddziałów Car ... » więcej 2020-04-08, godz. 11:51 W Grudziądzu dowiozą seniorom świąteczne śniadanie. Pomysł godny naśladowania! Będzie prawdziwy żur, biała kiełbasa i jajka. To najważniejsze składniki wielkanocnego śniadania dla grudziadzkich seniorów. Miasto przygotuje 1000 takich por ... » więcej
1234567