Wtorek, 31 marca 2020 r.   Imieniny: Beniamina, Dobromierza, Leonard
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-24, 20:41 Kamila Zroślak

Dwa lata za śmierć na pasach. Rodzice ofiary: - Opamiętajcie się, ludzie!

Sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska./fot. Kamila Zroślak
Sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska./fot. Kamila Zroślak
Jest wyrok w sprawie tragicznego wypadku sprzed dwóch lat. Anna B. była oskarżona o śmiertelne potrącenie pieszej na przejściu przy ul. Szpitalnej. Jechała z prędkością 85 km na godzinę. W samochodzie wiozła nietrzeźwego partnera i 3 - letnie dziecko...
Wyrok - dwa lata więzienia i pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - odczytała i uzasadniła sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska.

- Oskarżona naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Umyślnie jechała z prędkością nadmierną, nie znając samochodu, który prowadziła, samochodu z automatyczną skrzynią biegów. Pokonała, od momentu ruszenia spod szpitala, do momentu samego zdarzenia, bardzo niewielką odległość, nie panując nad samochodem. Nie ma, i nie może być tutaj mowy o żadnych okolicznościach łagodzących.

Łukasz Górski, obrońca oskarżonej tłumaczy:

- Moja klientka była osobą niekaraną. Od początku przyznawała się do winy. Ona wie, co zrobiła. To jest tragedia dla obu stron, bo ona będzie musiała z tym brzemieniem żyć przez całe życie. Klientka będzie chciała złożyć apelację.

Adwokat Eryk Cygan, pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych. - To orzeczenie zapewnia rodzicom pokrzywdzonej elementarne poczucie sprawiedliwości, i jest nade wszystko wyrazem szacunku dla życia ludzkiego.

- Żaden wyrok nie wróci życia poszkodowanej. Nie jest też tak, że ta kara zmieni życie pani oskarżonej. Ona będzie żyła dalej... - mówiła sędzia.

- To nie jest jakaś zemsta, ale przestroga dla innych: opamiętajcie się ludzie - komentowali rodzice tragicznie zmarłej 25 - latki. Dodajmy, że wyrok jest nieprawomocny.
Mówi sędzia Małgorzata Juszczak - Krzyżanowska

Wiadomości lokalne

2020-03-31, godz. 08:02 Najwięcej osób objętych kwarantanną w powiatach świeckim, toruńskim i włocławskim Najwięcej osób objętych kwarantanną w województwie kujawsko-pomorskim mieszka w powiatach świeckim, toruńskim (z uwzględnieniem Torunia) oraz włocławskim — po ... » więcej 2020-03-31, godz. 07:12 Od 1 kwietnia drożej za odbiór śmieci we Włocławku. Wniosek klubu PiS przepadł Nie będzie przesunięcia w czasie podwyżki za odbiór śmieci we Włocławku. Wnioskował o to na sesji Rady Miasta Janusz Dębczyński - przewodniczący klubu radnych ... » więcej 2020-03-30, godz. 21:09 25 nowych osób zakażonych koronawirusem w regionie! 5 ozdrowieńców W województwie kujawsko-pomorskim hospitalizowane są 73 osoby w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. - W poniedziałek potwierdzono 25 nowych przypadków zakażen ... » więcej 2020-03-30, godz. 20:52 Prezydent Włocławka: Nie zorganizujemy wyborów 10 maja. Jest uchwała Rady Miasta Radni we Włocławku w poniedziałek przyjęli stanowisko, w którym zwrócili się o wstrzymanie przygotowań i przełożenie terminu wyborów na prezydenta RP. Uchwałę ... » więcej 2020-03-30, godz. 20:04 Nie dajesz rady? Wybierz psychologa i dzwoń! Bydgoska parafia pomaga [wideo] Pomoc potrzebującym oferuje w czasie epidemii bydgoska parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poza mszami św. i nabożeństwami online, także dyżury telefonic ... » więcej 2020-03-30, godz. 18:49 Rzecznik wojewody: Produkcja maseczek trwa, trafią m.in. do przychodni w regionie - Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie środków ochrony w pierwszej kolejności szpitalom o podwyższonej gotowości. Ale przychodnie w regionie też je nie ... » więcej 2020-03-30, godz. 17:53 Odwagi, wstań, woła cię. Bydgoskie duszpasterstwa zapraszają na rekolekcje Nie w kościele, a przed komputerem. W poniedziałek (30 marca) rozpoczynają się w Bydgoszczy internetowe rekolekcje wielkopostne dla młodzieży i osób pozostają ... » więcej 2020-03-30, godz. 17:05 Amstaf pogryzł 6-letnie dziecko. Pilnie poszukiwany właściciel psa! Właściciel czarnego, pręgowanego amstafa poszukiwany. Pies pogryzł sześcioletnie dziecko w Tuszynach-Koronowie. Rodzina malucha apeluje do właściciela psa, by ... » więcej 2020-03-30, godz. 16:12 Z dronem patrolują ulice. Kary za łamanie kwarantanny i gromadzenie się Toruńska policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie 6 osób, które złamały zasady kwarantanny. Pięć innych ukarano w weekend mandatami za gromadzenie się. Pat ... » więcej 2020-03-30, godz. 14:15 Mieszkanka Świecia kupiła 2 tys. rękawiczek ochronnych dla miejscowego szpitala 2 tysiące rękawiczek ochronnych trafiło do szpitala w Świeciu nad Wisłą. Sprzęt ochronny za własne oszczędności kupiła mieszkanka Świecia. » więcej
1234567