Sobota, 26 września 2020 r.   Imieniny: Wawrzyńca, Kosmy, Damiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-02-21, 08:23 Tatiana Adonis/Redakcja

Koniec najstarszej cukierni w Bydgoszczy. Ma prawie 100 lat

W latach 30. dobrze prosperująca firma została przeniesiona na ul. Gdańską, gdzie funkcjonuje do dziś/fot. Tatiana Adonis
W latach 30. dobrze prosperująca firma została przeniesiona na ul. Gdańską, gdzie funkcjonuje do dziś/fot. Tatiana Adonis
Piekarnia-cukiernia Bigońskich, znajdująca się przy ul. Gdańskiej, po 96 latach zostanie zlikwidowana.
Informację potwierdza obecnie prowadząca cukiernię Ilona Bigońska. – Właścicielka kamienicy wypowiedziała nam umowę dzierżawy, bo ma inny pomysł na to miejsce – mówi. Jak dodaje, nie chcą piekarni przenieść w inne miejsce, bo na zapleczu znajduje się kaflowy piec opalany drewnem. Będą funkcjonować do końca kwietnia.

– Bardzo smutna wiadomość dotycząca piekarni państwa Bigońskich - komentuje na Facebooku prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Na moją prośbę zastępca prezydenta Michał Sztybel umówił się na spotkanie z panią Iloną Bigońską i będziemy rozmawiali na temat, czy jest przestrzeń i możliwość wsparcia ze strony miasta – zapowiedział.

Cukiernia i piekarnia należy do rodziny Bigońskich od 1924 roku. Założył ją Wincenty Bigoński. W latach 30. zaczęła funkcjonować przy ul. Gdańskiej, gdzie mieści się do dziś.

Informacja zasmuciła wielbicieli bydgoskiej piekarni. – Właśnie jem pyszny chleb z tej piekarni. Nie zgadzam się na jej zamknięcie - pisze na Facebooku Marcin Andryańczyk.
– Smutne. Z drugiej strony zastanawiające, jak pogmatwane były losy, skoro po 96 latach lokal był dzierżawiony a nie własny – dodaje Tomek Pasieka.

Wiadomości lokalne

2020-09-26, godz. 12:15 Anielskie spotkanie na Wyspie Młyńskiej. Temat: ekologia na co dzień W sobotę, 26 września rozpoczyna się w Bydgoszczy pierwsza edycja plenerowego eko-wydarzenia zatytułowanego 'Szatka'. Wszystko, co się będzie działo na Wyspie ... » więcej 2020-09-26, godz. 08:01 Te warsztaty są cenne i dla ludzi, i dla owadów, bo budują relacje [foto] Niecodzienne warsztaty odbyły się w Białych Błotach pod Bydgoszczą. Osoby niepełnosprawne wraz z osobami bezdomnymi tworzyły domki dla owadów. Na miejscu byli ... » więcej 2020-09-25, godz. 20:45 Wojewoda: OSP jest fenomenem podziwianym przez cały świat Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz wręczył OSP promesy na zakup sprzętu i wyposażenia oraz termomodernizację budynków. » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 W Inowrocławiu stypendia dla młodych, zdolnych i pracowitych Prezydent Ryszard Brejza, już po raz siedemnasty przyznał stypendia młodym inowrocławianom, którzy rozpoczynają studia dzienne i wyróżniają się osiągnięciami ... » więcej 2020-09-25, godz. 19:34 Klimat leży młodzieży na sercu, dlatego głośno protestują w Toruniu i Bydgoszczy [wideo] Młodzież zabiera głos w sprawie klimatu. Przy pomniku Mikołaja Kopernika w Toruniu kilkaset młodych osób głośno wyraziło swoją troskę o przyszłość planety. » więcej 2020-09-25, godz. 17:32 Gry, zagadki i dąb czyli 115. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego Dąb Pamięci Mariana Rejewskiego, ozdobił plac przed Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Bydgoszczy. Był też tort, wykład i zwiedzanie sali pamięci, a w plana ... » więcej 2020-09-25, godz. 15:19 Rozmowa dnia: skąd kryzys w Zjednoczonej Prawicy, jak z niego wyjść? - Kryzysom w koalicji powinien zapobiec przede wszystkim zdrowy rozsądek — powiedział poseł Tomasz Latos, gość dzisiejszej Rozmowy Dnia. » więcej 2020-09-25, godz. 14:12 Podróżnicy po raz piąty czekają ze swoimi opowieściami. Posłuchajcie! W 2014 roku odbyli roczną podróż dookoła świata z dwójką dzieci. Od pięciu lat organizują w Toruniu Festiwal Podróżników Extreme Travel Festiwal. W tym roku w ... » więcej 2020-09-25, godz. 13:08 Codzienne towarzyszenie osobie chorej wyczerpuje. Warto prosić o pomoc Opiekunowie niepełnosprawnych z Torunia mają szansę nieco odpocząć. Rusza program „Opieka wytchnieniowa”, który daje szansę na krótką przerwę od codziennej pr ... » więcej 2020-09-25, godz. 12:00 Dziennik z czasu kwarantanny. To się czyta jak dobrą powieść sensacyjną! [foto] Niezwykły dziennik z czasu lock downu trafił do Archiwum Państwowego w Toruniu. Swoje zapiski przekazali muzealnikom pracownicy Hoteliku Centrum, który na poc ... » więcej
1234567