Niedziela, 29 marca 2020 r.   Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-19, 16:31 Tatiana Adonis

Rodzice w Trzemiętowie protestują. Nie zgadzają się na likwidację szkoły

Dziś uchwała w sprawie zamiaru likwidacji trzemiętowskiej podstawówki trafiła na sesję Rady Gminy. Fot. Tatiana Adonis
Dziś uchwała w sprawie zamiaru likwidacji trzemiętowskiej podstawówki trafiła na sesję Rady Gminy. Fot. Tatiana Adonis
Protest rodziców uczniów szkoły podstawowej w Trzemiętowie/fot. Tatiana Adonis
Protest rodziców uczniów szkoły podstawowej w Trzemiętowie/fot. Tatiana Adonis
Sesja Rady Gminy Sicienko/fot. Tatiana Adonis
Sesja Rady Gminy Sicienko/fot. Tatiana Adonis
„Będziemy bronić naszej szkoły”, „Nasze dzieci to nie mebel”, „Stop likwidacji” - między innymi z takimi hasłami protestowali dziś przed Urzędem Gminy w Sicienku rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Trzemiętowie, którzy nie zgadzają się na likwidację placówki. Radni gminy jednak ich nie posłuchali.
Dziś uchwała w sprawie zamiaru likwidacji trzemiętowskiej podstawówki trafiła na sesję Rady Gminy. Radni, którzy wchodzili do Urzędu Gminy na obrady byli witani przez protestujących rodziców okrzykami. – Ta szkoła jest dla nas bardzo ważna, ważna dla naszych dzieci, jest to szkoła mała, a wiele badań wskazuje na to, że szkoły małe są szkołami lepszymi – powiedział jeden z rodziców.

Podstawówka w Trzemiętowie miałaby zostać zlikwidowana 31 sierpnia. Od 1 września uczniowie, którzy do tej pory do niej chodzili, mieliby uczęszczać do szkoły w oddalonym o prawie 5 km Samsiecznie. W budynku po zlikwidowanej podstawówce wójt planuje przedszkole, chce też uruchomić poradnię psychologiczno-pedagogiczną oraz świetlicę dla mieszkańców. Według Piotra Chudzyńskiego za likwidacją placówki w Trzemiętowie przemawia m.in. mała liczba uczniów, słabe wyniki nauczania i wysokie koszty utrzymania.

Protestujący rodzice nie zgadzają się z tym. Chcieli, by radni odrzucili uchwałę intencyjną w sprawie likwidacji placówki, ci jednak ich nie posłuchali. Radni podjęli uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji placówki. Teraz wójt o planach oświatowych oficjalnie będzie musiał powiadomić rodziców i nauczycieli, a także kuratora oświaty, do którego wystąpi również o opinię na temat likwidacji szkoły. Rodzice zapowiadają dalsze działania w obronie szkoły.
Relacja z protestu rodziców
Materiał Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-03-29, godz. 16:33 Pracownicy Szpitala Biziela z koronawirusem. Oddział neurochirurgii zamknięty Pięcioro pracowników neurochirurgii w bydgoskim szpitalu Biziela zakażonych koronawirusem. Oddział zamknięty. Przyjęcia pacjentów wstrzymane. » więcej 2020-03-29, godz. 15:03 Region: kolejne 10 osób zakażonych koronawirusem; łącznie 47 chorych [wideo] W woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne 10 przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 47 osób — poinformował w niedzielę po południu rzec ... » więcej 2020-03-29, godz. 13:25 Rywalizacja „Rowerowa Stolica Polski” przeniesiona na wrzesień. Przez koronawirusa Nie wiosną, a jesienią - koronawirus pokrzyżował plany miłośnikom dwóch kółek. Ze względu na epidemię organizowana przez Bydgoszcz druga edycja Rowerowej Stol ... » więcej 2020-03-29, godz. 11:23 Przyłbice dla walczących z koronawirusem powstają na UTP. Brawo! Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych, by wesprzeć służbę zdrowia w walce z koronawirusem. » więcej 2020-03-29, godz. 09:00 Bydgoskie Centrum Onkologii: co się zmieniło w czasie epidemii koronawirusa? Centrum Onkologii w Bydgoszczy stara się pracować normalnie, choć nie bez koniecznych ograniczeń. Oddziały szpitalne przyjmują pacjentów. Przeprowadza się ope ... » więcej 2020-03-29, godz. 07:30 Ulga dla tych, którzy walczą z epidemią. Są dwa miejsca odpoczynku i relaksu Cel jest jeden: personel medyczny ma 'złapać oddech' i nabierać sił do dalszej pracy. Samorząd województwa uruchomił dwa tzw. ośrodki wytchnieniowe dla pracow ... » więcej 2020-03-28, godz. 22:16 Koronawirus w Polsce: 157 nowych przypadków, jedna osoba nie żyje - Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało w sobotę wieczorem (28.03.) Ministers ... » więcej 2020-03-28, godz. 17:40 Ponad 430 tys. osób w regionie czeka na "trzynastkę". Pieniądze będą za kilka dni W przyszłym tygodniu rozpocznie się wypłata dodatkowych świadczeń dla emerytur i rencistów. Tak zwaną 'trzynastykę' w naszym regionie otrzyma ponad 400 tysięc ... » więcej 2020-03-28, godz. 16:20 Drzewo zawaliło się na mężczyznę. Strażacy i helikopter w akcji [wideo] Akcja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażaków na drodze w Złej Wsi Wielkiej. Ratownicy pomagali mężczyźnie przygniecionemu przez drzewo. Helikopter zabra ... » więcej 2020-03-28, godz. 15:17 Samochód potrącił dwóch rowerzystów przy ulicy Andersa! [zdjecia] Poważny wypadek przy ulicy Andersa w bydgoskiej dzielnicy Fordon. Samochód osobowy potrącił dwie osoby jadące na rowerach. Z rowerów niewiele zostało. Rowerzy ... » więcej
1234567