Czwartek, 03 grudnia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-02-13, 19:35 Tomasz Gronet/Redakcja

Co dalej z przebudową drogi 255 w Pakości? Wykonawca zszedł z placu budowy

Informacja o przerwaniu prac związanych z przebudową drogi nr 255 zaskoczyła i mieszkańców i władze Pakości. Fot. Tomasz Gronet
Informacja o przerwaniu prac związanych z przebudową drogi nr 255 zaskoczyła i mieszkańców i władze Pakości. Fot. Tomasz Gronet
Mieszkańcy i władze Pakości zostali zaskoczeni informacją, że firma z Kobylarni przebudowująca od 2018 roku przebiegającą przez miasto drogę wojewódzką 255 wypowiedziała Zarządowi Dróg Wojewódzkich umowę i zeszła z placu budowy.
- Zdumiewająca, zaskakująca na na całej linii informacja. Nie mamy oficjalnych informacji, ale ze szczątkowych przekazów wiemy, że kwestia dotyczy jak zawsze pieniędzy - że Urząd Marszałkowski, reprezentowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich nie ma środków, bądź nie chce zapłacić za roboty dodatkowe, które ma wykonać bądź wykonała Kobylarnia - powiedział Szymon Łepski, zastępca burmistrza Pakości.

Musimy teraz ogłosić nowy przetarg - mówi Michał Sitarek rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Firma Kobylarnia SA odstąpiła od umowy na modernizację drogi wojewódzkiej nr 255 w Pakości, w związku z tym konieczna jest inwentaryzacja robót, zabezpieczenie placu budowy i wybranie w drodze przetargu wykonawcy, który dokończy prace. Obecnie jesteśmy na etapie inwentaryzacji. Dotychczasowych wykonawca zrealizował około 60 proc. robót. Najtrudniejsze etapy związane z pracami pod ziemią są praktycznie na finiszu. Jesteśmy przygotowani do dokończenia tego zadania. W budżecie województwa zabezpieczone zostały środki finansowe na ten cel, czyli około 16 mln zł - powiedział rzecznik ZDW w Bydgoszczy.

Rzecznik prasowy Grupy Kapitałowej Mirbud, w której skład wchodzi Kobylarnia, przesłał wyjaśnienie, w którym poinformował, że odstąpienie od umowy spowodowane było brakiem gwarancji ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich, zabezpieczającej pokrycie należności za wszystkie wykonane prace. W związku z tym przedsiębiorstwo uznało dalszą współpracę za bezprzedmiotową.

Władze Pakości wystosowały do marszałka województwa prośbę o interwencję i liczą, że przebudowa drogi 255 zostanie zakończona w przewidywanym wcześniej terminie.
Mówią mieszkańcy i władze Pakości
Mówi Michał Sitarek - rzecznik ZDW w Bydgoszczy
Inowrocław

Wiadomości lokalne

2020-12-03, godz. 09:03 Tramwaje na ul. Kujawskiej od niedzieli. Mikołajkowy prezent dla pasażerów W niedzielę (6 grudnia) tramwaje pojadą torowiskiem wybudowanym wzdłuż ul. Kujawskiej. Dzięki nowej inwestycji bydgoskie osiedla Kapuściska, Wyżyny, Glinki i ... » więcej 2020-12-03, godz. 08:02 Więcej zgonów niż rok temu w Toruniu i Grudziądzu. Przyczyną COVID-19? 294 osoby zmarły w listopadzie w Toruniu. To o 72 zgony więcej niż w listopadzie ubiegłego roku - wynika z danych przekazanych przez urząd miasta. To wzrost o ... » więcej 2020-12-03, godz. 07:04 Kolejne zmiany na budowanej ekspresówce. Tym razem koło Szubina Uwaga kierowcy jeżdżący na trasie z Bydgoszczy do Poznania! Od czwartku zmiany na budowanej drodze ekspresowej nr 5. » więcej 2020-12-02, godz. 20:08 W naszym regionie wolnych jest 847 łóżek covidowych i 62 respiratory W woj. kujawsko-pomorskim wolnych jest 847 łóżek covidowych i 62 respiratory - poinformował w środę urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Ostatniej doby w regionie p ... » więcej 2020-12-02, godz. 18:35 Dr Rajewski: musimy nauczyć się żyć z wirusem, on nie zniknie, nawet jak będzie szczepionka [rozmowa] W „Popołudniu z nami” rozmawialiśmy z dr. Pawłem Rajewskim, wojewódzkim konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych. » więcej 2020-12-02, godz. 17:29 Inwestycja robi wrażenie. Oddano część nowego szpitala w Toruniu [dużo zdjęć] Pierwszy obiekt nowo budowanego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu gotowy. Wykonawca przekazał klucze do nowoczesnego gmachu lecznicy zakaźnej. » więcej 2020-12-02, godz. 15:20 Wysuwane trybuny, nowe oświetlenie i parkiet. Hala w Jeżewie do remontu Hala sportowo-widowiskowa w Jeżewie w powiecie świeckim doczeka się generalnego remontu. Inwestycja została dofinansowana z rządowego programu. » więcej 2020-12-02, godz. 14:28 Testy antygenowe nie w każdej przychodni. „Lekarz decyduje, komu je wykonać” Testy antygenowe na obecność koronawirusa wkrótce trafią do POZ-ów w naszym regionie. Placówki mogą już zgłaszać zapotrzebowanie. Testy nie pojawią się jednak ... » więcej 2020-12-02, godz. 13:14 Jego przyjaciel zmarł na COVID-19. Ufundował aparat do tlenoterapii dla szpitala [wideo] Aparat do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej trafił dziś do 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Sprzęt pomaga w leczeniu niewydolności od ... » więcej 2020-12-02, godz. 11:39 Samochód zderzył się z szynobusem, kierowca nie żyje. Ruch kolejowy był wstrzymany Około 60-letni mężczyzna zginął w zderzeniu z pociągiem w podtoruńskich Łysomicach. Na oznakowanym przejeździe bez zapór osobowe auto wjechało pod szynobus. » więcej
1234567