Środa, 19 lutego 2020 r.   Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-02-13, 19:35 Tomasz Gronet/Redakcja

Co dalej z przebudową drogi 255 w Pakości? Wykonawca zszedł z placu budowy

Informacja o przerwaniu prac związanych z przebudową drogi nr 255 zaskoczyła i mieszkańców i władze Pakości. Fot. Tomasz Gronet
Informacja o przerwaniu prac związanych z przebudową drogi nr 255 zaskoczyła i mieszkańców i władze Pakości. Fot. Tomasz Gronet
Mieszkańcy i władze Pakości zostali zaskoczeni informacją, że firma z Kobylarni przebudowująca od 2018 roku przebiegającą przez miasto drogę wojewódzką 255 wypowiedziała Zarządowi Dróg Wojewódzkich umowę i zeszła z placu budowy.
- Zdumiewająca, zaskakująca na na całej linii informacja. Nie mamy oficjalnych informacji, ale ze szczątkowych przekazów wiemy, że kwestia dotyczy jak zawsze pieniędzy - że Urząd Marszałkowski, reprezentowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich nie ma środków, bądź nie chce zapłacić za roboty dodatkowe, które ma wykonać bądź wykonała Kobylarnia - powiedział Szymon Łepski, zastępca burmistrza Pakości.

Musimy teraz ogłosić nowy przetarg - mówi Michał Sitarek rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Firma Kobylarnia SA odstąpiła od umowy na modernizację drogi wojewódzkiej nr 255 w Pakości, w związku z tym konieczna jest inwentaryzacja robót, zabezpieczenie placu budowy i wybranie w drodze przetargu wykonawcy, który dokończy prace. Obecnie jesteśmy na etapie inwentaryzacji. Dotychczasowych wykonawca zrealizował około 60 proc. robót. Najtrudniejsze etapy związane z pracami pod ziemią są praktycznie na finiszu. Jesteśmy przygotowani do dokończenia tego zadania. W budżecie województwa zabezpieczone zostały środki finansowe na ten cel, czyli około 16 mln zł - powiedział rzecznik ZDW w Bydgoszczy.

Rzecznik prasowy Grupy Kapitałowej Mirbud, w której skład wchodzi Kobylarnia, przesłał wyjaśnienie, w którym poinformował, że odstąpienie od umowy spowodowane było brakiem gwarancji ze strony Zarządu Dróg Wojewódzkich, zabezpieczającej pokrycie należności za wszystkie wykonane prace. W związku z tym przedsiębiorstwo uznało dalszą współpracę za bezprzedmiotową.

Władze Pakości wystosowały do marszałka województwa prośbę o interwencję i liczą, że przebudowa drogi 255 zostanie zakończona w przewidywanym wcześniej terminie.
Mówią mieszkańcy i władze Pakości
Mówi Michał Sitarek - rzecznik ZDW w Bydgoszczy
Inowrocław

Wiadomości lokalne

2020-02-19, godz. 14:35 Bezinteresownie pomagają potrzebującym. Taka jest nasza młodzież! Kleje do płytek, gładzie, białą farbę i rękawice robocze pilnie potrzebne do remontów mieszkań potrzebujących bydgoszczan. » więcej 2020-02-19, godz. 13:32 Więcej dla stulatków. Nowa stawka świadczenia honorowego od marca Prawie 300 złotych więcej dla stulatków. Honorowe świadczenie z ZUS otrzymuje w naszym województwie 117 osób. » więcej 2020-02-19, godz. 12:36 W tym sezonie mniej chorych na grypę. Dlaczego? Choć przychodnie pełne pacjentów z objawami grypowymi nie ma mowy o wzroście zachorowań. Przeciwnie! Z danym Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego wynika, że o ... » więcej 2020-02-19, godz. 11:34 Kiedy udostępniony zostanie kolejny fragment drogi S5 w naszym regionie? W piątek będzie można jeździć częścią kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 w naszym regionie - poinformował o tym Urząd Miejski w Szubinie. To jednak nie je ... » więcej 2020-02-19, godz. 10:32 O krok od tragedii. Młody kierowca stracił prawo jazdy O dużym szczęściu może mówić 19-letni kierowca mitsubishi oraz jego 20-letni pasażer, których auto w wyniku niedostosowania prędkości, dachowało. Policjanci z ... » więcej 2020-02-19, godz. 09:34 Najlepszy patron dla nowego, polskiego święta: Mikołaj Kopernik Mikołaj Kopernik to badacz, którego wkład w rozwój światowej nauki trudno przecenić, dlatego będzie doskonałym patronem nowego święta - Dnia Nauki Polskiej - ... » więcej 2020-02-19, godz. 08:22 Grudziądzkie Wodociągi pozostaną spółką miasta. Ostateczną decyzję podejmą radni Udziały w grudziądzkich Wodociągach nie trafią w prywatne ręce. Samorząd wycofał się z pomysłu sprzedaży części majątku spółki, aby zdobyć dodatkowe pieniądze ... » więcej 2020-02-19, godz. 07:15 Ul. Bratkowa w Bydgoszczy tonie w ciemnościach. Mieszkańcy zakładnikami negocjacji? Coraz więcej mieszkańców różnych ulic w Bydgoszczy skarży się na nieczynne lampy uliczne, co o tej porze roku bywa niebezpieczne i uciążliwe, zarówno dla pies ... » więcej 2020-02-19, godz. 06:20 Jedyny kandydat na rektora UMK. To prof. Andrzej Sokala Prof. Andrzej Sokala jest jedynym kandydatem na rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. We wtorek w południe minął termin na zgłoszenia kandydatów. » więcej 2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej
1234567